Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehet 2 éves gyermeknél...

Lehet 2 éves gyermeknél alvajárás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 2 éves kisfiam, akivel egyébként is járunk fejlesztésre, mert kicsit meg van késve a beszédfejlődése és sok autisztikus tünet is párosul mellé. Azt mondják a szakemberek, hogy idegrendszeri éretlenség miatt lehet és hogy valószínű a terhességi és szülési problémák miatt alakult így (sürgősségi császár, szívanomália miatt és kétszer rá volt tekeredve a kzsinór a nyakára)

Szóval előtörténetről ennyit.


A lényeg, hogy januártól alszik külön ágyban, de egy szobában velünk. Egész hamar megszokta, szeret is ott lenni. Viszont előfordult, hogy éjszaka felkelt és akkor ha mellé feküdtünk visszaaludt. Aztán több alkalom után már megpróbáltunk azt, hogy nme feküdtünk mellé, csak beszéltünk hozzá, hogy hátha visszaalszik így is. Aztán mivel látta, hogy így nem megy a dolog, lemászott az ágyról és elindult kifelé a szobából. Erre később rászokott, volt hogy már mikor éjszaka felkelt nyöszörgött egy kicsit, jelezte, hogy fel van, aztán automatikusan lemászott. Én eddig azt gondoltam, hogy milyen gógyis gyerek, hogy tudja, hogy ha sír nem megyünk, hát le kell másznia ahhoz, hogy mellé feküdjünk. Na de!


Tegnap előtt este már kicsit másabb volt a helyzet. 3x kelt fel úgy, hogy teljesen csöndben, semmi hangot adva lemászott és elindult kifelé a szoba ajtón (csak be volt hajtva)Ahogy visszatettem az ágyába már aludt is. Tegnap éjszaka fél1-kor kelt fel, de akkor kisebb síráska volt hogy feküdjön vki mellé. Viszont hajnal3-kor ismét felkelt de úgy, hogy teljesen csöndben lemászott az ágyról és megállt a mi ágyunk mellett és csak állt ott és nézte az apját a sötétben (egy pici lámpa ég csak ilyen félhomály gyanánt)Aztán én felkeltem, de még akkor sem reagált semmit, majd mikor már majdnem felvettem, akkor megfordult és visszamászott és aludt tovább.


Eddig eszembe sem jutott, de elképzelhető, hogy alvajáró?


Előfordult már azelőtt is hogy teljesen csöndben lemászott és vagy csak megállt az ágyunk mellett vagy a szoba ajtóig elment, de mikor látta hogy valamelyikünk felkel, akkor visszafordult és visszafeküdt.

Most már kicsit elgondolkodtam ezen a dolgon...

Ugye más az mikor sír és jelzi hogy fel van és kellünk neki....meg az is más mikor teljesen csöndben lemászik egy hangot nem adva.

Anyukám mondta hogy figyelgessem, hogy magánál van-e. Hát majd tesztelni fogom most már. Ha ez a fajta felkelése van, ez általában a hajnali órákban jelentkezik.

Előre is köszönöm a segítséget!



2017. márc. 29. 11:07
 1/2 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy a 3-7 éves korosztály 40%-ánál figyelhető meg aminek az előfordulása normálisnak tekinthető és gyakori a fiúknál. Általában az elalvást követő első, második órában jelentkezik. De lehetséges, hogy alvajáró a fiú, de a gyerekek általában kiszokták nőni. Ha alvajáró akkor elvileg a szem általában nyitva van, de a tekintet üres, és ha úgy tűnik, hogy sérülésveszélyes helyzetbe került, akkor csendesen, a nevén szólítva kell ébresztgetni. Remélem segítettem.
2017. ápr. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat! :)

Igen én is kb. ezeket olvastam, bár én pont fordítva :) hogy az alvajárás inkább a hajnali órákban fordul elő. De a többi az kb stimm. A lényeg, hogy ha az is, van rá esély, hogy kinövi...mi meg addig is vigyázunk, hogy ne legyen belőle baleset :)

Köszi! Minden jót!

2017. ápr. 11. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!