Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van olyan aspergeres gyerek...

Van olyan aspergeres gyerek aki 3-4 évesen nem beszélt, aztán megtanult?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 1. 13:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Az asperger nagyon hasonló az autizmushoz és mivel az autistákat nagyon szépen lehet fejleszteni,így gondolom,hogy az aspergereseket is. Furcsálom hogy ilyen fiatalon megállították az asperger szindrómát,mert azt még idősebbeknél is nehéz elkülöníteni az autizmustól. Kérj szakorvosi tanácsot,ne itt akarj ezen a téren okosodni,sajnos itt mi is csak találgatunk.
2017. ápr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Első butaságokat ír. Mivel nem kell elkülöníteni, mivel az aspergeresek is autisták csak jól funcionálók. Pontosabvan ma már asperger nincs is hivatalosan, csak autizmus.

A kérdéshez. Mennyire nem beszél? Egy szót sem mondd vagy csak mondatokat nem alkot még.

2017. ápr. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igazàból màs szülő tapasztalatàra lennék kìvàncs hogy ment / megy a fejlesztés! 3 eves a kislanyom es 5 szot hasznàl de van olyan nap hogy egyet sem!vizsgalatojra jarunk egyenlőre!
2017. ápr. 1. 20:34
 4/14 anonim ***** válasza:
Én fiam 2 év 8 hósan kezdett beszélni. De akkor egyből folyékonyan. Jól funcionálö autista. Nem rég derült ki 5,5 éves kora után.
2017. ápr. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Aspergeres vagyok, kb 2 éves koromig rendesen beszéltem (nagyon korán megtanultam beszélni), majd megnémultam. Kb 6 éves koromig meg sem szólaltam, aztán ahogy iskolába kerültem, elkezdtem válaszolni, ha a tanár kérdezett. Aztán lassan (nagyon lassan) elkezdtem megközelíteni az átlagemberek beszédszintjét, most 24 vagyok és a egyetemen simán megtartok egy 60 perces prezentációt :)


Egyébként ha elfogadod a tanácsom, próbálkozzatok meg a jelnyelvvel. Nekem annak idején saját jeleim voltak (fizikailag tudtam volna beszélni, de valami leblokkolta bennem), így a jelek segítségével el tudtam mondani, amit fontosnak tartottam.

2017. ápr. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnék butaságot írni,de az Aspergereseknél nem az volt az egyik kritérium,hogy a beszédfejlődés normál ütemű,sőt sokszor még választékosabban is beszélnek (a nekik fekvő témákban,szituációkban) mint a kortársaik?
2017. ápr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

# 7: Nem beszélsz butaságot, csak nem egységes a diagnosztikai kritériumok rendszere. Igazából nincs jelentősége, mert már nem is adnak Asperger diagnózist, csak autizmus spektrum zavart. De amikor még adtak, akkor pl. a Vadaskertben tényleg diagnosztikai kritérium volt, hogy nincs megkésett beszédfejlődés.

Amit pedig a # 6 írt, az is ismert jelenség: hogy a jól beszélő Aspergeres egyszer csak nem beszél, főleg közösségben. A lányom pl. az óvodában nem volt hajlandó megszólalni egy évig (szelektív mutizmus).


Amúgy az általánosságban jellemző az autistákra, hogy csak akkor kezdenek el valamit csinálni, amikor már sikerül leküzdeniük a saját belső gátlásaikat, amikor úgy érzik, hogy elég jók benne. Ez igaz a beszédre is sok esetben.

2017. ápr. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Elsőnek szól.

Az Asperger-szindróma az autizmus egyik fajtája.

Az autizmusnak rengeteg fajtája létezik.

Egyébként az aspergeresek, nagyon magas intelligencia szintel rendelkeznek.

2017. ápr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Metionin ***** válasza:

Ez gyerekfüggő. Van olyan, aki időben, sőt korán elkezd beszélni, aztán egy ideig "megnémul", van aki korán kezdi és be nem áll a szája, míg van olyan is, aki mindent ért de sokáig nem szólal meg. Ők szoktak 3-4 évesen hirtelen egész mondatokban elkezdeni beszélni.

Tapasztalat szinten a környezetemből tudok mondani példákat, jómagam a "korán választékosan beszél és azóta is dumál mint az állat" típus voltam, ismerős gyerek pedig elmúlt 4 éves, amikor kijött utánam és egész mondattal közölte, hogy keressek neki a gugliban buszokat. Addig csak képekkel kommunikált.

2017. ápr. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!