Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan kezeljem az indulataima...

Hogyan kezeljem az indulataimat ha kiborít?

Figyelt kérdés
2,5 éves a gyerekem, van egy fél éves húga. alapvetően jó kislány, ezért különösen furdal a lelkiismeret, mikor eldurran az agyam és olyat teszek amit nem kéne...általában "csak" kiabálok, vagy ha nagyon kiborít valamit a földhöz vágok (igyekszem nem előtte de néha sikerül), de előfordul hogy a húgát bántja - nem rosszból, de századszorra sem érti meg pl hogy nem fejelgetjük meg izomból a másikat, nem lépünk rá a gerincére stb és ilyenkor - ha 10 kérés után is csinálja, a kezére vagy a fenekére csapok, jó erősen, mert már tiszta ideg vagyok...sajnos ezek lassan mindennaposak...tudom, az lenne jó ha nyugodt maradnék, azt sugároznám hogy kézben tartom a dolgokat, de persze nem így van, vagy legalább is nem tudom ezt hogy kezeljem nála, meg egyáltalán azt, hogy elgurul a gyógyszerem ha felidegesít :) gondolom itt senki más nem csap rá a gyereke kezére, fenekére, szóval őszintén várnám a tanácsokat, hogy ti hogy tudtok nyugodtak maradni
2017. ápr. 5. 18:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%

Engem is érdekelnének a válaszok. Főként hasonlóan lobbanékony türelmetlen anyukák sikersztorija és receptje érdekelne. Nekem még egyelőre nincs gyerekem de nagyon félek hogy nem fogom tudni úgy kezelni ahogy szeretném.

Például a macskám és a kutyáim is nagyon hamar ki tudnak hozni a sodromból.

2017. ápr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Hát elviszem a szituációból, és büntetés, pl. sarok, vagy szoba, x percig. Mindig, továbbá nem hagyom egyedül kettőjüket.


De hidd el, az ordítás semmit nem ér, pont leszarja egy idő után, hogy hangoskodsz, vagy ütöd, és a belső agresszióját még inkább a tesón vezeti le, hisz te a csecsemő miatt vagy rá mérges, alap, hogy őt bántja.

Téged nem tud megütni, hát agresszorkodik a kisebbel, aki anya haragjának az oka.


Amúgy sürgősen kezd el leszoktatni magad erről, mert ocsmány, mikor a semmiért kiabálsz... agyis egy idő után már a semmiért is üvölteni fogsz - mostohaanyám is minden apró baromságért kiabál.

2017. ápr. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
Add magánbölcsibe a nagyot, és nem lesz otthon egêsz nap, nem jó neki sem, ha legyilkoljátok egymást minden nap. Sokat fog fejlődni a közösségben, más gyerekekkel a közösségi életet is megtanulja, ez a húgával való viselkedésében is meglátszana. Ovi előtt amúgy sem baj, ha már tanulja, hogy ne anyával legyen. Amúgy meg megalázó a gyerekre nézve, ha ráütsz. Te vagy az erősebb, nem vagytok ellenfelek.
2017. ápr. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Ki kell emelkedni néha szellemileg.

Értem ezt úgy, hogy pl amíg én is csak az orromig láttam hogy hol ezt a bajt okozza a gyerek, hol azt, addig én is csak az ideget ettem folyton.


Viszont amikor néha kívülről nézek mindent, utána teljesen más lesz a felfogásom.

Egyik a tipikus közhely, hogy de gyorsan felnőnek és lehet 10 év mulva mennyire meghatodottan örülnék, ha visszacsöppenhetnék a mába. Láttam nem egyszer idősebb nőket elmélázva rajtunk nosztalgiázni, amikor más magát látja bennem hogy ó ő is hányszor hozta haza bölcsiből, olyankor felértékelődnek a szürke mindennapok is.


Másik, amikor látom a gyereken hogy mennyire rosszul esik neki amikor pl más gyerek rákiabál amikor ő csak játszani akart vele, nekem is fáj, de ha én kiabálok pontosan ugyanezt érzi csak nem látom őt a dühtől. Sokkal érzékenyebb lettem már az ő lelkivilágára, őt is figyelembe veszem.


Harmadik amikor olyam hireket látok hogy gyerekemmel közel egyidőst hogy kinoztak öltek meg, felerősiti bennem ezerszeresére az anyai védelmi ösztönt és inkább vagyok vele elérzékenyülve mindig, mint szidva, bántva.


Ők a mi kis védtelen csemeténk akkor is ha gyermekként nem érzik még tetteik súlyát, segiteni kell őket tanulni mit hogyan szabad és nem (meg)bántani.

Testvérféltékenység miatt meg pláne nagyobb szeretetre van szükségük

2017. ápr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

2: nem a semmiert kiabalok meg van az oka.. semmiert nem kiabalok..

maganbolcsi nekunk sok lenne anyagilag es meg anyasabb lenne mikor onnan hazatér. szocializalva van azzal nincs baj, rengeteg helyre viszem klub, ringato stb.

irtad a bunti sarkot....probaltam en is de ha odaviszem ordit uvolt es nem marad ott...van egy racs a szobajan...zarjam ra?? es akkor hanyasig uvoltse magat? ha azt irjatok meg kell ezt tennem isten bizony megteszem...de szerintem ebbol nem tanulna...

utolso koszonom, az egyetlen ami rajtam segit a hasonlo empatia amit te irsz, csak az a baj hogy mindig utolag jon rám..

2017. ápr. 5. 20:31
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

*fontos hogy más szemmel nézz a gyermekedre mert teljesen ráhangolodnak az anyai érzelmekre!


Amikor valamiért ömlengő szeretettel vagyok épp felé, mindig szeretet a válasz és nem a rosszalkodás. Nincs hiszti nincs dobálozás, békésen autózik gyogyitgatja a nyuszit, stb


A szeretet a legjobb nevelési tanácsado.nem a kiabálás és büntetés.

2017. ápr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Nyugi ez egy folyamat. Én is lobbanékonyabb voltam, csak később lettem bölcsebb.


Addig is próbálj tükörben szeretettel mosolyogni. Beindul tőle a "szeretet reflex"

2017. ápr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%

Ekkora gyerek már sok mindent megért. Mikor nekem ekkorát voltak, én megbeszéltem vele, hogy most nagyon haragszok, mit miért nem szabad, stb. Azt is, hogy ő most megy a saját szobájába, ahol lenyugszik, addig én is megyek a konyhába, csinálok egy kávét/teát, és addig én is lenyugszok.

Ez lehet, hogy nálatok is beválik. Addig a picit tedd be a kiságyba, baja ott nem esik, legfeljebb kicsit ordít. Öt percig kibírható. Utána higgadtan, tiszta fejjel lépsz vissza a szituációba. Másképp fogod látni a helyzetet, máshogy reagálsz.

2017. ápr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
80%
Hát el kell mondani a gyereknek őszintén hogy mennyire szomorű vagy amikor így viselkedik, hogy átérezze a helyzetedet, és utána megkérni hogy viselkedjen rendesen, de ezt kifejtve. Amugy a gyerekek ha megértik hogy mennyire bosszantóak tudnak lenni, és hogy pontosan mi az ami bosszantó a másik számára akkor sokkal jobban viselkednek mintha kiabálsz velük állandóan. Enyhe értelmi fogyatékosok óvodájában vagyok ovónéni. Ott bevált ez a módszer szóval a te esetedben is mukodnie kell.
2017. ápr. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
persze persze itt nem azzal van a gond hogy utolag megbeszeljuk mit csinalt helytelenul, es valóban mindent megért. itt az a baj, egyrészt, hogy nem jutok el odáig hogy kimenjek a szobából lenyugodni, mert mikor meglátom hogy századjára is rosszat csinál már nem gondolkodom csak elönt a gőz...és nem kutyafüle dolgokon, higyjétek el, többnIre olyan dolgok ezek amikkel magában vagy másban kárt tehet (pl felmászik tök instabil bútorra vagy szüttyög az úttest közepén mikor autó jön és megyünk át, vagy kiborít a kádból fürdésnél direkt 3 liter vizet a földre stb) másrészt a másik baj, hogy mire idáig fajul a dolog, tényleg megkérem 150szer hogy az adott dolgot ne csinálja, normálisan, érthetően, és mégis csinálja. a szép szó nem használ
2017. ápr. 6. 05:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!