Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egyes anyukák miért ignorálják...

Egyes anyukák miért ignorálják a gyereküket, ha az rosszalkodik, vagy üvölt?

Figyelt kérdés

Most a "majd megtudod ha lesz gyereked!" közkedvelt érven kívül...

Én egyszerűen nem értem ezt a hozzáállást, és nem egyszer, nem kétszer, hanem sokszor tapasztaltam már ezt. Nem arról beszélek, amikor az anyuka megpróbálja lenyugtatni, lecsitítani a gyerekét, de nem megy, hanem arról, amikor a gyerek rosszalkodik, vagy már 20-30 perce megállás nélkül, folyamatosan visít az anyjának, az anyuka meg mintha nem is ismerné a gyereket, csinálja tovább a dolgát, nem foglalkozik vele, ignorálja, aztán kész. Az pedig magasról le van sz@rva, hogy a gyerek mennyi embert zavar a viselkedésével.


Nem vagyok gyerekellenes, de egyes anyukák (tiszt.kiv. persze) miért ignorálják a saját gyereküket, ha azzal valami gond van? Most lehet jönni azzal, hogy "a nevelés ultranehéz feladat, majd megtudod, ha neked kell", de ez sem érv arra, hogy egy anya a saját gyerekét hagyja randalírozni, hisztizni, ő meg játssza a kívülállót.


Személyes példa a 4 éves unokatestvérem, meg az anyja.

Ha mennek valahova, és a gyerek nem bír magával, akkor az anyuka egyszerűen nem vesz a gyerekről tudomást. Anyum egyszer el is mesélte, hogy unokatestvérem anyja egyszer le is tagadta valakinek, hogy az az ő gyereke, mert unokatesó,m annyira nem bírt magával, és visított (ez egy parkban volt).


Valóban ez a megoldás, hogy a gyerekről nem kell tudomást venni, vagy ez nem éppen jó szülői minta?


Ti hogy gondoljátok?

Veletek már volt ilyen valahol?



2017. ápr. 9. 18:27
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
37%
Van gyereked? Voltál már totálisan kimerülve z állandó hiszti és sírás miatt? ha nem, akkor szerintem felesleges volt ezt kiírnod. Majd ha lesz saját gyereked, aki dackorszakba ér, majd meglátjuk te mit teszel.
2017. ápr. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
35%

Ezek azok a tipikus anyukák, akik csak azért vállaltak gyereket, hogy lehessen babázni.

Így aztán a nevelés már a nehezükre esik, mert az nem csak gagyarászásból áll, hanem tenni is kéne valamit, így inkább a legkönnyebb megoldást választják és kívülállóként tekintenek a gyerekre, ha az rosszalkodik.

Az ilyen anyukákra mondják azt, hogy a gyerek nekik csak akkor hiányzik, ha nem jelenik meg zsebpénzosztáskor.

2017. ápr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
48%
Na az elsö az értelmes válaszával... Esetleg anyuka nem tudta, hogy a gyerek sok munkával jár? Nem úgy van az, hogy jaj most túl fáradt vagyok, most úgy csinálok, mintha nem is létezne a gyerek.
2017. ápr. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
66%

"Van gyereked? Voltál már totálisan kimerülve z állandó hiszti és sírás miatt? ha nem, akkor szerintem felesleges volt ezt kiírnod. Majd ha lesz saját gyereked, aki dackorszakba ér, majd meglátjuk te mit teszel."


Jajj de kényelmes érv, és ezzel minden el van rendezve ugye. Nehogy azt hidd, hogy minden anyuka totál ki van idegileg, mert mindig 200%-ot adnak, simán van sok olyan neveletlen takony, aki pont azért hisztizik meg rosszalkodik, mert az anyuka nagy átlagba sz@rik rá.


Mellesleg felháborító, hogy ebben a témakörben egy kérdést sem lehet anélkül feltenni, hogy ne jelennének meg a hisztis szuperanyukák, akik mindig ledegradálnak mindenkit, és akinek nincs gyereke annak kuss van. Ez nem így működik! Az "Egészség" témakörben se csak olyanok kérdeznek/válaszolnak, akiknek orvosi vagy biológus diplomájuk van....

2017. ápr. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim válasza:
52%
És már jönnek is a lepontozások, akik rossz véleménnyel mernek lenni a kis tündibündisztárocskáról meg az "erején maximálisan túlteljesítő" szuperduper anyuciról..... :D
2017. ápr. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
72%

Köszönöm a lepontozást..örülök hogy ti sosem vagytok fáradtak, de én egy leukémiás és egy autista gyerekkel néha bizony az vagyok..és csak annak örülök ha ahhoz van erőm, hogy túléljem a bevásárlást és hazajuthassunk, arra már nem ,hogy minden mozzanatát beszabályozzam.


Csak azt akarom mondani, hogy nem tudhatjátok miért viselkedik így az az anyuka...meg gyerek nélkül könnyű az észt osztani...kibicek semmi sem drága alapon.

2017. ápr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
83%

Mert egyszerubb, mint nevelni.


Es kedves 6-os valaszolo, Te nem ide tartozol, ugyanis beteg gyerek nem egyenlo a neveletlen hisztigeppel! Neked minden tiszteletem.

2017. ápr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
91%
Az, hogy hisztizik a gyerek lehet életkori, nem feltétlen nevelés kérdése, inkább személyiségé - ha érdekel, olvass utána. Minden gyereknél más válik be, és sokan vallják, hogy ilyen helyzetben ne vegyél tudomást a gyerekről és akkor majd rájön, hogy nem érdemes folytatnia, mert nem éri el vele, amit akar (figyelem). Szóval akit ilyen helyzetben látsz, az nem biztos (persze attól még lehet!), hogy sosem törődik a gyerekével, lehet, hogy "csak" megpróbál nem felrobbanni és túlélni.
2017. ápr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
59%

Lehet, hogy éppen a kedves apuka szrja le a gyereket. 0-24-es szolgálatban egyedül rettentő fárasztó egy gyerekkel, aki épp határait feszegeti.

Anyuka ledolgozza a 10 órát (utazás+reggeli készülődés, gyerek oviba indítása is munka), és elhozza a kicsit sem fáradt gyereket az oviból és jön a második műszak.

A gyereknek 1000x el kell momdani mindent, 1000x rá kell szólni és ha hisztibe kezdene 1000x el kell vonni kreatívan a figyelmét. Egyedül. Apuka meg csak hisztizik, hogy miért nincs szex és miért van megint tele a mosogató.

Lehet, hogy alapból szuperanyu, de épp amikor te láttad, pont ki volt borulva és depresszív kétségbeesésben volt.

Sajnos sok ilyen van, sok apuka valahogy meggondolja magát amikor megszületik a gyereke. Szóval lehet, hogy akiket te látsz az utcán, boltban, mind ilyen és valójában azok az anyák érzik magukat a legrosszabbul és a legtehetetlenebbnek.

Akiknek segít az apuka, nagyszülők, testvér stb. azoknak minden sokkal könnyebb.

2017. ápr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
77%

Például azért, mert nem lehet a gyereket észérvekkel meggyőzni és megbeszélni vele, hogy nehisztizzen.


Ilyenkor ki kell emelni a gyereket az adott helyzetből, vagy elterelni a figyelmét, vagy segíteni neki feldolgozni az érzelmet.


Ez csak akkor megy, ha kevesebb inger éri. Bevásárlóközpontból nem lehet csakúgy kimenni és otthagyni a kosarat a sorban, én sem mennék ki. Az teljesen hidegen hagy, hogy másokat zavar a kiabálás, menjenek tovább a dolguk végeztével, senki sincs odaszögezve a gyerek mellé, hogy hallgatnia kelljen.


Azért mondják, hogy nem tudod, mert nincs gyereked, mert tényleg nem tudod, mert nincs..


Azt hiszed észérvekkel lehet hatni rá, vagy meggyőzni, vagy csitításra abbahagyja. Aki korábban százszor csitította, nem fogja 101edszer is megpróbálni.


Van egy pont, ahol a gyerek rá tud tenni egy lapáttal, ha hozzászólnak hiszti közben. Vergődik, kalimpál, harap. Ezt jobb elkerülni, mert egy törpeterminátor már nem csak a hangjával fog gondot okozni, hanem a fene nagy rugdosás közben eltalál véletlen pár idegent.


Ha nem hiszed, a youtubeon van fent pár gyerekkiakadás, amik elég durvák. Ha nem élted még át, nem tudhatod.


Nem úgy megy, hogy azt mondod neki, kisfiam ha nem fejezed be elverlek és akkor befejezi..


Én megbeszélés párti vagyok, nem verek gyereket, de szoktam várni, hogy lehiggadjon. Az én gyerekem ezt erős szorításban/ölelésben hamarabb teszi, máséhoz nem szabad nyúlni, mert megvadul és még jobban belelovalja magát.


Mondjuk ez inkább 2-3éves szint, de simán el tudom képzelni egy 4 évestől is.


Ha tehetetlen az ember, inkább próbáljon nyugodt maradni, mint kínosan bocsánatért esedezzen.

2017. ápr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!