Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nincs köze a sok hiperszuper...

Nincs köze a sok hiperszuper zenélő, vibráló, villogó, angolul éneklő játék laptopnak, telefonnak, egyéb játékoknak ahhoz, hogy egyre több figyelemzavaros, hiparaktív gyerek van? Nem ingerlik túl ezek a kütyük az agyukat a babáknak?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 11. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Pont fordítva. Az ilyen gyerekeket jobban leköti az ingerdús játék.


Régen azért nem volt több, mert nem ismerték fel a gondot. Csak rányomták, hogy eleven, rosszul nevelt gyerek.

2017. ápr. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Vagy forditva, elso! Manapsag az osszes neveletlen, rugdosos hisztizis gyerekre rasutik hogy eretlen idegrendszeru, adhd-s, tul szenzitiv, stb. Pedig ezek a "betegsegek" egybol kisebb aranyban fordulnanak elo ha a szulok kicsit fontosabbnak gondolnak a nevelest. Persze vsnnak valoban betegek, de kicsit tulzasnak tartom hogy az osszes (ismeros es gyakoris) gyerek aki nem tud vagy nem szeret viselkedni, mind beteg. Annyi "eretlen idegrendszeru" gyerek szaladgal az utcan, oviban, hogy Dunat lehet rekeszteni.....na most ez biztosan nem normalis. Ezeknek a gyerekeknek allitom a fele nem a TSMT-re hordastol, meg kineziologustol, hanem egy kis szigorubb es kovetkezetesebb nevelestol "gyogyulna" meg.
2017. ápr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem igen.

Mi távol tartjuk gyerekünket az ilyenektől és nagyon nyugis gyerek lett.

2017. ápr. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Jó kérdés, pl egy baba idegrendszerét fix, hogy terheli. Nekem a fiam 3 hónaposan kapott egy szuper játszószőnyeget. Ha rugdosta zenélt, ha csapkodta zörgött, stb.. 5-10 percig volt alatta aztán csapkodott mindenfele, olyan fura volt, furcsálltam is a helyzetet. Nem sok kellett és úgy eltört a mécses, hogy alig lehetett megvígasztalni. Túlingerelte magát. Ha meg az ilyenek ekkora hatással vannak rájuk, simán el tudok képzelni hosszú távú következményt.
2017. ápr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Az ADHD ugyanúgy vele születik és (a tudomány jelenlegi állása szerint) genetikailag meghatározott, mint a szemszíne.


A fiam is figyelemzavaros hiperaktív, pedig sose volt ilyen játéka. Ezeket én utálom, szerintem csak az vesz ilyet a gyereknek, aki a szülőt akarja szivatni.

Aztán ugye mégis...


Teszem hozzá: udvarias, jó szándékú gyerek, akivel bármikor be lehet ülni étterembe, vagy el lehet vinni egy három órás vonat útra, anélkül, hogy beégetne.


Az ADHD nem azt jelenti, hogy a gyerek neveletlen!


Az ilyen játék pedig nem okoz​ semmi tartós elváltozást. Csend és nyugalom, a gyerek pedig lehiggad.

A túl sok tévé és számítógépes játék (és a virtuális világ általában) sokkal károsabb az agyi fejlődésre és a szocializációra.

2017. ápr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Lehet de szerintem a rengeteg okostelefon meg tablet használatnak több köze van hozzá mint egy tanuló bödönnek mondjuk
2017. ápr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Én is ezt veszem észre. Mármint, nem hiperaktív lesz tőle a gyerek, hanem fegyelmetlen és hisztis, aztán meg ráhúzzák, hogy "hagyjad csak hiperaktív szegén" és **sszák megnevelni a szülei, merthogy úgy sem lehet. Mondjuk ez általában olyan esetben szokott előfordulni, amikor a szülői törődés annyi, hogy berakják a tv, meg a telefon, laptop elé, aztán csendben van addig is.
2017. ápr. 12. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
6os: Arra gondolsz, hogy a szülők a gyerek közelében okostelefonoznak és tableteznek? Vagy hogy már a gyereknek is vesznek?
2017. ápr. 12. 11:09
 9/9 anonim válasza:
49%
Szerintem a rossz kajáktól ilyenek szegények.
2017. ápr. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!