Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Utalhat-e problémára, ha egy...

Utalhat-e problémára, ha egy másfél éves gyerek mindig, minden nap folyamatosan visít, ordít, üvölt, elégedetlenkedik, ha otthon van, máshol viszont normálisan viselkedik?

Figyelt kérdés

Nem az én gyerekemről van szó, hanem egy barátnőm kisfiáról. Nagyon sokszor mondja az anyja, hogy bár imádja, de egyszerűen megőrül tőle, mert egész nap semmi nem jó neki, elégedetlenkedik, sír, üvölt, de szó szerint folyamatosan. Ha viszont elmennek valahová, vagy a játszón vannak, nincs gond.

Napi szinten vagy 5-6 órát töltenek emiatt házon kívül, a gyerek tök jól érzi magát, és amint otthon belépnek a lakásba, kezdődik az őrület. Egyszerűen akármit csinál vele, semmi nem jó. Reggel már fél 6-6-kor kel, és kezdi a műsort is, amíg el nem mennek otthonról. Hazamennek ebédelni, amíg eszik, addig még elvan, utána jön az üvöltés, hiszti. Fáradt, de akárhogy próbálja altatni az anyja, nem hajlandó aludni, nem ritka, hogy másfél-két órát cirkuszol, közben az anyján lóg, ő nem mehet el onnan, rajta mászik, tépi stb. Ilyenkor már állandóan ásít, meg a szemét dörzsöli, tehát tutira fáradt. Nagy nehezen elalszik, felkel, és kezdődik az egész cirkusz elölről. Elmennek megint játszóra, ott semmi baj, hazamennek, és az ajtón belépve mintha nem ugyanaz a gyerek lenne, megint jön az ordítás. És ez megy alvásig.


Nem arról van szó, hogy nem foglalkoznak vele eleget, vagy nem mozgatják eleget. Az apa késő estig dolgozik nagyrészt, de az anyja egész nap vele van, játszik vele, mégse jó semmi, örökké elégedetlen és frusztrált. Igaz, a szülők a válás szélén állnak, szóval nem túl nyugodt a hangulat, de azért ennyire nem is gáz, a gyerek előtt moderálják magukat többnyire.

Nem tudom, számít-e, de a kisfiú nagyon nehezen született meg, gyakorlatilag kinyomták az anyjából, túl sokat volt a szülőcsatornában, oxigént kellett utána kapnia. Kicsit gyenge volt az izomzata, de nem volt vészes, 5-6 alkalommal voltak dévényen és helyrejött. A mozgása innentől rendben volt, időben csinált mindent, most 19 hós múlt, mond szavakat, szépen eljátszik más gyerekkel, szóval nem látszik, hogy baja lenne. Pici korában is az volt, hogy gyakorlatilag nem lehetett letenni, egyfolytában ordított, ha nem az anyja kezében volt. A barátnőm szerint 1 éves kora körül volt egy nyugodt időszaka, de én emlékszem, hogy akkor is sokszor lemondott programokat az utolsó pillanatban, mert a gyerek hisztije miatt nem tudott vele elindulni otthonról.


Nekem nem sok tapasztalatom van a durvább viselkedésproblémákkal, így nem tudom, ez normális-e, vagy utal valami gondra? Ne értsetek félre, nem kibeszélni akarom őket, de ha valami tényleg nem stimmel, próbálnék finoman szólni neki, hátha így időben lehet segíteni. Neki is megfordult már a fejében, meg az anyjának is, hogy valami nem oké... Nekem 2 hónappal idősebb a lányom, ő nagyon nem így viselkedik, de tudom, hogy ő meg elég nyugodt természet, szóval ez nem feltétlenül mérvadó.


2017. ápr. 12. 11:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%

A szuleteskori oxigen hiany is okozhat ilyen viselkedesbeli zavarokat, ugy tudom.

Egyik ismerosunk gyereke is oxigenhianyos volt es kb. 1,5 eves kora korul morgott, fura hangokat hallatott, sikitozott, pont nalunk voltak, amikor elkezdett hisztizni es eszrevehetoen kapkodtak a szulok, olbe vettek, hogy megnyugtassak.

Nekem furcsa volt ez a viselkedes.

Lehet nem artana egy gyerekpszichologus.


Vagy pedig lehet, hogy csak nem lett fegyelmezve es "rakapott" a szulok fejere.

2017. ápr. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Nekem a fiam másfél éves és akkor csinálja ezt, ha valami baja van. De akkor tényleg egész nap megy a műsor, semmi sem jó, hisztizik mindenért, kiabál, kezelhetetlen. Pl fogzáskor vagy ha olyan ételt evett ebédre, akkor egész délután ez van. Ha meg nincs semmi baja, akkor kenyérre lehet kenni, nyugodt és kezelhető.
2017. ápr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
#2: nem ilyesmire gondoltam, hanem konkrétan viselkedészavarra. Az oké, amikor van oka, ahogy nálatok is, de ez a kisfiú mindig, minden egyes nap, reggeltől estig ezt csinálja, kivéve, ha nem otthon vannak. Szóval nem csak fogzáskor, vagy ha fáj a hasa, vagy ilyesmi gondja van. Akkor teljesen érthető a dolog.
2017. ápr. 12. 14:36
 4/19 anonim ***** válasza:

Hát, akkor az én gyerekem is problémás. Elhúzódó szülés, vákuum, oxigénhiány, hipotónia... pipa. Csak épp egy a baj, az összes korabeli gyerek akit ismerünk, ugyanilyen vagy rosszabb. :) Akkor most mi lehet?


Biztos, megvan rá az oka, csak éppen még nem jöttek rá.

2017. ápr. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy van oka, csak furcsa nekem, hogy egy másfél éves egész nap ordít. Én a sajátomon, meg a környezetemben lévőknél azt látom, hogy azért nem ez az általános. Vannak ilyen végigkínlódott napok, de olyankor mindig van valami, beteg, front van, jön a foga, rosszul aludt éjjel, vagy csak rossz napja van. De mindenképpen időszakos, és nem ez az állandó, minden áldott nap.

Mondjuk bennem felmerült egyébként, hogy túlfárad a gyerek, mert reggel fél6-6kor már fent van, és délután 2kor sokszor még szenvednek az altatással, aztán este 9-10-ig van fent. A délután oké, de a délelőtt így baromi hosszú. Lehet, hogy eleve túl korán kel, aztán délelőtt kiborul a bili, mert fáradt, és mire alvásra kerülne a sor, már túlpörög. Ezt fel is vetettem már a barátnőmnek, de azt mondja, egyszerűen nem bírja elaltatni hamarabb, így is csak 1-2 órát szenvedve. Mindenesetre nincs meg fixen, hogy mikor van a napközbeni alvás. Akkor van, amikor sikerül végre elaltatni, vagy inkább belefárad a hisztibe. Ekkora gyereknél talán okozhat ez ilyen mindennapos kínlódást, nem tudom.

2017. ápr. 12. 15:38
 6/19 anonim ***** válasza:
30%

megmondom mi az oka pl.:

A vonaton utazom és a gyerek(babkocsis totyogós) egyfolytában visított, anyuka erre gügyögve"jaj ma olyan rosszacska vagy" és ennyi. Semmi hagyd abba, nem szabad, egy jó kislány ilyesmit nem csinál mindezt erélyes hanggal. Nem minden anyuka manapság csak gügyögve beszél a gyerekhez mert az erősebb hangnem és a kézre csapás már bántalmazás és jajj én nem csinálom ezt a gyerekemmel. Aztán csodálkoznak ha otthon ( ahol már a szülők szabályai vannak és nem a környezeté) a gyerek átalakul, mivel a gyerek nem hülye és tudja hogy otthon megteheti.

Öcsém ilyet tett akkor csak erélyesebben rászóltam és tudta hogy meg lett húzva a határ. A hiba az ön készülékében van,ahogy mondani szokás.

2017. ápr. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Kézre csapással nem lehet altatni!

Szerintem, kérdező igazad lehet. Van olyan gyerek, aki korán kel, de általában annak a déli alvása is korábban esedékes.

Az én ötkor kelőmnek már 11-kor ebédidő volt. máskülönben szívtam.

2017. ápr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Enyém is már fél 12-kor botlatozik, legkésőbb akkor megyünk is aludni, utána szokott ebédelni, mert 11-kor már nincs türelme hozzá, fáradt. Ő 6-7 között kel, néha fél 8, akkor bírja kb. délig.

Feldobtam már ezt a barátnőmnek, de azt mondja, nem bírja korábban letenni. A múltkor meg már 10-kor elkezdte altatgatni, merthogy ásítozott, persze akkor sem sikerült. De az meg talán túl korán volt még. Nem tudom nem járna-e jobban, ha igyekezne belőni egy alvásidőt dél körülre, és fixen akkor próbálkozni, hátha rááll. Mert úgy tűnik a gyerek magától nem fogja jelezni, hogy menne aludni.

2017. ápr. 13. 18:25
 9/19 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy a túlfáradás miatt pörög túl. Ha otthon nem alszik el, akkor babakocsiban séta közben lehetne altatni. Nálunk a hordozás nagyon bevált olyan esetekben, amikor nagy volt a nyűgösség: vagy csak megnyugodott benne, és nézelődött, vagy konkrétan el is aludt.
2017. ápr. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Babakocsiban ülni sem hajlandó régóta, nemhogy aludni. A hordozás nálunk is aduász, ők is hordoznak, de azt mondja, nem alszik el úgy sem, vagy ha igen, letenni nem tudja, és hát több, mint 12 kiló a gyerek, elég nagy... Nem tudom, szeretnék segíteni, de néha úgy érzem, hogy csak a kifogásokat keresi minden javaslatra. Közben mégis napi szinten panaszkodik, és kérdezi, hogy mit tehetne. Szóval nem egyszerű. Én nem tudom elhinni, hogy ennyire nem lehet semmit kezdeni egy gyerekkel, de nem akarom kapásból leírni, hogy rosszul csinálja, mert az enyém nem ilyen, szóval nem tudhatom...
2017. ápr. 14. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!