Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tényleg le van maradva másfél/...

Tényleg le van maradva másfél/két hónappal?

Figyelt kérdés

Védőnő ma volt nálunk látogatóban, és a holnap 11 hós babámra mondta, hogy másfél/két hónappal le van maradva. Elszomorít ez, bár egyre inkább mérges vagyok... Ti mit gondoltok?


Mozgása:

9 (+ 3 nap) hósan ült, 10 hósan (+ pár nap) mászott és állt. Sajnos a lábfeje kicsit kifelé áll, igazgatom, illetve veszek neki magasszárú cipőt. Ezt ajánlotta. Egyébként hipotón kicsit, valószínűleg ez okozza. Persze a védőnő előtt még véletlenül sem mászott, hanem kúszott. Csak néha kezdett el mászni. (A kúszás neki biztonságosabb.) De amúgy ritkán kúszik már, most nem tudom, miért inkább kúszott.


Szellemi fejlődés:

9 hós korától mutogat tele tenyérrel, nemrég már néha mutatóujjal is. Arra mutat, amit szeretne, illetve amire fel akarja hívni a figyelmünket. Kérésre a könyvében megmutatja a biciklit és a hőlégballont. Néha megmutatja a lábam, illetve a játékok szemét. A toronyra felrak egy karikát,többet nem.

Felszólítást (gyere, tedd bele, add ide stb.) és tiltást szépen ért, de a hozd ide! -t még nem. A szókincse szerintem nagy, sok tárgy nevét tudja (legalább 30), de nem mutatja meg őket, csak odanéz.

Öltözködésnél nem működik együtt,csak a kezét dugja a bodyba. De nem hozza nekem ide a pelenkát vagy bármit, ami az együttműködést mutatná.

Nem tud tapsolni és pápázni. De kérésre megfésül, magától is nyújt dolgokat nekem, utanozva köhög, ha én is köhögök.


Bocsi, ha hosszú lett. Erre azt mondta a védőnő, hogy masfel, két hónappal le van maradva. Nagyrészt az ő kérdéseit írtam bele a jellemzésbe. Szerinte később mászott, később ült, később állt fel az átlagnál, nem működik együtt és a mutogatása van elmaradva. Néhány dolog még persze várhat egy éves korig és ő neki még van egy hónapja... Na de nem tudok mit kezdeni azzal, hogy másfél/ két hónappal le van maradva. Én ennyire nem látom durvanak a "lemaradását".


2017. ápr. 18. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

Dehogy van.

Megint egy ostoba idiota vedono. Veluk jartam foiskolara ket evet, hidd el az evfoltam fele olyan sotet volt mint az ejszaka!


Es ha le is lenne maradva? Mit csinalj? Ja, persze vidd a Devenyes ismerosehez mind sarlatan, kulfoldon nincs is ilyen, csak a penzt szedik ki a szerencsetlen anyukabol. A vedono meg szep jutalekot kap.

2017. ápr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem sincs. A lányom kicsit előbb ült és mászott, de a tied is bőven határidőn belül van. Öltözésnél meg az az együttműködés h dugja be a kezét, nem az, hogy pelenkát hoz, mikor még járni sem tud... sztem semmi baj nincs, nincs elkésve semmivel csak nem az a kimondottan gyors fejlődésű baba. Nem állhat mindegyik 6 hónaposan...
2017. ápr. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Egyaltalan nincs lemaradva. Komolyan nem ertem avedonoket, h miert kell ijesztgetni az embert. Teljesen idoben van.
2017. ápr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a te babádhoz képest inkább az én fiam volt lemaradva. Ugyanis 11 hónaposan nem mutogatott, még a kezét se dugta a body-ba, felszólítást nem tudom mennyire értette meg, de nem teljesítette az biztos. Igen az 1 éves státuszon nem volt oda ezért a védőnő... 1-2 hónapon belül mindet elkezdte plusz tapsolás és pápázás.

Nagymozgásokkal meg időben csinál mindent a babád, emiatt se kell aggódni.

2017. ápr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi nektek. Tudom, hogy nem a leggyorsabb a fiam, de azért szerintem túlzás, hogy 9 hónapos baba szintjén lenne. Természetesen biztos vannak olyan babák, akik kb. ugyanannyit tudnak 9 hósan, mint az én 11 hónaposom, de talán csak nem ennyire általános ez.

Köszi a biztatást. Mindenki kapta a zöld pacsit.

2017. ápr. 18. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!