Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyire normális a mai...

Mennyire normális a mai világban az, hogy lányok és fiúk tizenkét évesen vesztik el a szüzességüket?

Figyelt kérdés

Ez komolyan normálisnak mondható manapság? Van egy ismerősöm ugyanis, akinek a 12 éves lánya sokszor panaszkodik arra, amikor találkozunk, hogy az iskolájában tanulni alig lehet a problémás osztálytársaitól, rendszeresen mondja, hogy az osztályában a legtöbb lány és fiú már nem szűz, szórakozóhelyekre járnak, isznak és részegen mennek haza. Röhögve mesélik benn fennhangon az iskolában, hogy már több barátjuk is volt, fiúkat szo*nak le, stb. Emellett az ismerősöm azt is megosztotta velem, hogy a lány rendszeresen panaszkodik arra, hogy a mosdóban füstszag van állandóan, hogy a fiúk füveznek az utcán hazafelé menet, amint kilépnek az iskolából, üvöltözve káromkodnak, a szüleikkel megengedhetetlen stílusban beszélnek telefonon, stb.

Ti a gyerekeitektől ezt megtűrnétek? Csak én akadok ki egyedül azon, hogy ezt művelik egyesek ennyi idősen?



2017. ápr. 22. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos ilyenek mindig is voltak és lesznek is, ez egyáltalán nem normális. A mai gyerekek korábban érnek de az nem azt jelenti,hogy ilyeneket meg kell nekik engedni,azért itt bőven kérdéses a nevelés kérdése is. 11éves a nevelt fiam, ő alapból alacsonyabb és vékonyabb a kortársainál szóval közel sem néz ki ennyi idősnek,de kamaszodik,feszegeti a határokat, de a szülő felelősége,hogy megfékezze ezeket.
2017. ápr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Ez sosem normális...maximum kezd átlagossá válni. De azért a szüleiket is megnézném. Az én ismerőseim közt nincs ilyen szerencsére és mi se ilyenek vagyunk, úgyhogy nem félek hogy a mieink ilyenek lesznek. Ha otthon minden rendben, foglalkoznak a gyerekkel, beszélgetnek és nem ezt a példát látják tőlük hiszem hogy az a gyerek nem lesz ilyen.
2017. ápr. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem egy normális embernek soha nem lesz az normális, hogy egy 12-13 éves szexel.

Ezzel szemben már olvastam olyat anyáktól(!!!), hogy mivel a 12 éves lányának már megjött a menzesze és a hormonok harcolnak benne, akkor az a világ legtermészetesebb dolga, hogy ki van éhezve a szexre.

Csak azt felejtik el ezek, hogy a mai génmanipulált, felgyorsult világban egyre korábban érnek a lányok, és csak azért mert valakinek megjön 8 évesen, az még nem azt jelenti, hogy fizikálisan és főleg mentálisan kész lenne rá.


Amikor én voltam középsulis a 90-enes évek végén, akkor ugyanúgy nem lehetett a wc-t rendeltetészerűen használni, mert a 4 wc közül 2-nek le volt törve az ajtaja, a másik 2-ben meg cigiztek. A tanárok csak úgy tettek, mintha érdekelné őket, és 1 nap 1x bementek ellenőrizni, azt ennyi. Nem volt következménye, pedig tudták, hogy főleg kik a dohányosok.

Aztán az azóta eldurvult oda, hogy már nem elég a sima cigi, inkább kell a fű, a drog, pia.

Ez mind a liberális nevelés eredménye.


Ha az én gyerekem nyomdafestéket nem tűrő stílusban és hangnemben beszélne hozzám, valószínűleg kapna egy akkora pofont, hogy a fal adná a másikat, aztán felvilágosítanám, hogy úgy tanuljon és használja ki az általam adott lehetőségeket, támogatást és becsülje meg a helyzetét, hogy 18 éves kora után nem vagyok köteles eltartani. Mondjuk eddig úgy néz ki, hogy jól nevelem, mert ilyen lúzer viselkedést nem produkált.

2017. ápr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
71%
Nem értem miért lettek a válaszadók lepontozva? Jól van, az utolsó kicsit erősen fogalmazott de teljesen igaza van és a többinek a véleményével is egyet értek. Mondom ezt 15 évesen.
2017. ápr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
3-as vagyok. Azért lettem főleg lepontozva, mert az emberek nem szeretik sem az igazságot, sem az erős megfogalmazást a nyomatékosítás végett (nem a káromkodásra és trágár szóhasználatra értem).
2017. ápr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%
Nem lenne normális, de ez nem csak "manapság" van így. Ezer éve meg száz éve is voltak nem rendesen viselkedő gyerekek és felnőttek is. Pl. a nagymamámék is cigiztek ennyi idősen, ők az ofőtől kapták a cigit, hogy cserébe elmenjenek hozzá szüretelni. Na meg ugye az utóbbi 30-50 évet leszámítva mindig is az volt a természetes, hogy 15-16 évesen már szültek az asszonyok.
2017. ápr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

16.24.


Honnan veszel ilyet a 15-16 éves lányokra?


Nem tudom, hogy van-e aki nálam többet böngészhet anyakönyveket, de 20 év alatt két kezemen meg tudom számolni hány 15-16 éves anyát találtam. Igaz, hogy csak katolikus és református anyakönyveket nézek.


Már a 17 is szörnyű ritka.


És ha cigányokkal jönnél, egyben vannak a többi katolikusokkal főleg, kevesebben a reformátusoknál. Ahogy a névről gondolható.

2017. ápr. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem normális természetesen, de sajnos ez már egy ilyen rohanó, világ. Én is ismertem olyan lányt, aki 14 évesen már szexelt, 15 évesen már szült is :/
2017. ápr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Onnan veszem, hogy a 10 lánytestvére közül a nagymamám volt a legidősebb, amikor szült, ő 19 éves volt akkor. Az anyjuk is 18 éves kora előtt szülte az elsőt, és nem néztek rá rossz szemmel. katolikusak voltak és nem cigányok. Senkinek semmi kifogása nem volt akkor hogy milyen fiatalok. Egy ismerős öregasszony 15 évesen szült, az sem volt furcsa senkinek, most már 80 körül lenne a néni. Sőt a falujukban is ilyen idősen szültek. Másik ismerős nő, (már hatvanon felüli) 28 évesen szülte az elsőt. Orvosi tanácsra nem szült több gyereket, mert már nagyon "öreg volt" akkori viszonyok szerint.

Aztán a feltárt honfoglalás kori női sírok nagy részében 16-18 év körüli lányok fekszenek, megállapítható hogy szülésben haltak meg. Úgy rémlik a női sírok 60%-ban vannak ilyen fiatal, szülésben meghalt lányok. (Legalábbis abban a temetőben amiről tudok).

2017. ápr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

11.45


Bocs, én anyakönyvi bejegyzések tízezreiből írtam, amit írtam. Falvak-városok tucatjaiból.

2017. ápr. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!