Jár SNI a BNO 9130-ra?

Figyelt kérdés
Vagy egyéb juttatás?

2017. ápr. 23. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
a bno kódhoz tartozik egy betű is nem csak 4 szám. fontos lenne azt is leírni.
2017. ápr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még csak annyit mondtak,hogy az opponizáció összes tünete megvan.Ezt a kódot én kerestem ki.Lehet most a betegség nevét is rosszul írtam,de aki ért hozzá így is tud segíteni és köszönöm is :)
2017. ápr. 23. 19:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez a gyermek állapotától függ, de az oppozíciós zavart elsősorban a magatratás és viselkedészavarok közé sorolják, alapon "csak" erre nem kap SNI státuszt, inkább BTMN-t. Az SNi önmagában amúgy sem támogatás/juttatás, elsősorban fejlesztések járnak a különböző kódokra, meg ingyenes tankönyv végig (középsuliban is), de ennyi. Ha az SNI-s gyermek kódja a tartósan beteg/súlyos fogyatékkal élő betegségek/állapotok közé tartozik, akkor járnak csak utána juttatások, mint magasabb összegű családi pótlék, meghosszabbított gyes, utazási kedvezmény(mák kártya) stb... Az oppozíciós zavar esetében ennek nagyon súlyosnak kellene lennie, hogy ebbe a kategóriába essen (ha szegregáltan lehetne csak oktatni, illetve rendszeres kórházi kezelésre/pszichiátriai elllátásra szorulna a gyermek). Ha mindezek nem állnak fenn, akkor valószínű annyi fog történni a diagnózis után, hogy előírnak fejlesztést, esetleg ha van rá kapacitás viselkedésterápiát. Az említett BNO kód pedig F9130. Mindig kell a betű is a számsor elé.
2017. ápr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Holnap többet tudunk majd. Egyenlőre úgy néz ki,hogy integráltan lesz oktatva és kap egy kis nyugtatót receptre természetesen.
2017. ápr. 23. 20:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!