Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Érdemes még újra kezdeni a...

Érdemes még újra kezdeni a TSMT-t vagy ennyi idősen már keressünk mást?

Figyelt kérdés

A fiam lassan 8 és fél éves. Még mindig el van maradva mozgásban a korosztályához képest és egyéb problémák is vannak az iskolában.

Három éves korában kezdtük a TSMT-t és 3 évig csináltuk, de alig volt eredménye. Nem működött együtt, dühöngött, csapkodott. A terapeuta javaslatára hagytuk akkor abba. Azt mondta ennek így semmi értelme.

Mára sokkal nyugodtabb, partner sok mindenben, érettebben viselkedik. Szeretném vele folytatni a mozgásfejlesztést, de tanácstalan vagyok, hogy melyik lenne jó neki.


2017. ápr. 29. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
TSMTnél sokkal jobb a dinamikus szenzoros integrációs tréning. Nézz utána.
2017. ápr. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagyok szaki, de ennyi idős gyereknek szerintem, már inkább az inpp, vagy az alapozó terápia való.
2017. ápr. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ALapozó Terápia, ha idegrendszeri éretlenség van a háttérben.
2017. ápr. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket!
2017. ápr. 30. 18:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Történt már részletes képességvizsgálat? Ha nem, jelentkezzetek be a Pedagógiai Szakszolgálathoz, és kérd a gyerek szakértői vizsgálatát. Fognak adni egy hosszú űrlapot, amit az iskola köteles a kérésedre kitölteni.

Nem mindegy, hogy magas intellektusú részképesség zavaros gyerekről van szó, esetleg nagyon gyenge, tanulásban akadályozott szintű képességei vannak, és a folyamatos túlkövetelés miatt alakultak ki magatartás problémái, vagy érzelmi zavarok állnak a háttérben...

Az Alapozó tényleg jó (ahogy a többi mozgásterápia is), de a diagnózist egyik sem pótolja.

2017. máj. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi most kezdtük a kisfiammal a tsmt-t. Ott azt mondta a terapeuta, hogy kb 10 éves korukig lehet "hatásosan" belenyúlni az idegrendszerbe. Bocsi, nem találtam hirtelen megfelelőbb szót a hatásos helyett.
2017. máj. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy belekérdezek, de az 5-ös szakembernek tűnik!

Miért fontos fejlesztés szempontjából, hogy magas, vagy alacsony intellektusú a gyerek?

Egy 5 éves esetében beszélhetünk túlkövetelésről? Ez nekem elég furcsán hangzik!

2017. máj. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!