Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Konduktorok, TSMT, Ayres...

Konduktorok, TSMT, Ayres terapeuták! Hogy kell szakszerűen használni az egyensúlyozó (Ayres) tölcsért?

Figyelt kérdés

Vettem egy Ayres tölcsért a gyereknek. Láttam, hogy amikor konduktorhoz jártunk, nagyon figyelte a gyerek szemét, amikor benne ült.

Én is lassan forgatom és billegtetem a tölcsérben. Ilyenkor figyelem a szemét, és néha látom benne, hogy elbizonytalanodik, majd magára talál a gyerek. (Nem tudom máshogy megfogalmazni.)

Ezt a pontot kell keresnem, amikor figyelem? Jól gondolom, hogy ilyenkor hat az eszköz?


2017. máj. 5. 10:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Forgatás után, megálláskor figyeljük a gyerekek szemét, megjelenik el oldalirányú szemmozgás (nystagmus).

Ha már önállóan mozog a gyereked, hagyd beülni a tölcsérbe, billegjen, forogjon, ahogy neki tetszik. Nem speciális mozdulatok "hatnak", hanem az egyensúlyérzékre ható ingerek illetve a gyerek agy -és izommunkája, amivel ezekre reagál.

Ha még kicsi a gyerek, segíthetsz neki billegni, hintázni. Ha nem beszél, tényleg figyelned kell, mi az amit szeret, mennyire élvezi a gyorsabb forgatást, szédül-e, nincs-e hányingere. Mindent csinálhatsz vele, amit tetszik neki, és ne csinálj semmit, amitől fél, vagy tiltakozik. Lehet, hogy lassan, óvatosan kell megbarátkoztatnod az eszközzel, de lehet, hogy te már a látványtól is szédülni fogsz, mikor ő még további pörgetést követel.

2017. máj. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!