Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gézengúz Alapítvány vagy BHRG...

Gézengúz Alapítvány vagy BHRG Alapítvány?

Figyelt kérdés
Minden személyes tapasztalat, vélemény érdekel.

2017. máj. 10. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi a Gézengúzba vittük a gyereket Budaőrsre. Nagyon rendesek voltak és amíg a gyereket vizsgálták/masszírozták, addig feleltek a kérdésekre, játékkal elvehettük a figyelmét. A babához is finoman nyúltak. Ha nagyon elszakadt nála a cérna, akkor magamhoz vettem megnyugtatni, cicizni. Ha valami gyanúsat észleltek, akkor azt megpróbálták megfejteni, hogy mi lehet, elmondták, hogy milyen vizsgálatok elvégzését ajánlják, vagy felesleges. Egyszer voltunk a központjukban, ott van medence vizes tornához, ott vannak a neurológusok is.

A másikat nem ismertem.

2017. máj. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztottad velem a tapasztalataidat!
2017. máj. 10. 13:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Én meg a BHRG-t ismerem, ajánlom is. Nagyon alapos, nagyon egyéni. Szakmailag a legjobb.
2017. máj. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én mindkettőben jártam a gyerekemmel.


A Gézengúz Alapítványnál egy komplex neurológia és mozgásos vizsgálatsorozatot csináltak, műszeresen, manuálisan, különböző segédeszközökkel, játékos formában. Ekkor még kisebb volt a gyerekem, de a vizsgálat módja, menete korrekt volt, alaposnak mondható, a kisebb-nagyobb gyerekekkel nyugodtan beszélnek, nem kapkodtak, a tájékoztatás is széles körű volt. Itt is vannak fejlesztések, de mi azokat nem itt végeztettük, a távolság volt ennek az oka, illetve az, hogy a BHRG Alapítványnak a fejlesztések terén nagyon jó hírneve volt, így elmentünk oda és nem is csalódtunk. Itt szintén alaposan, az életkorának megfelelő vizsgálattípusokat végeztek nála, a fejlesztő a lehető legtöbb szempontból felmérte a gyerek állapotát, korrekt volt a tájékoztatás, a tőlük kapott TSMT gyakorlatok elképesztően meglódították a gyermekemet minden téren.


Mindkettőt szívesen ajánlom, bár személy szerint a Gézengúz Alapítványt inkább a diagnosztika miatt, a BHRG-t meg az egyére szabott feladatsoraival a fejlesztés miatt. A fejlesztésben pedig szerintem ők a legjobbak. Annyi esetet és problémás gyermeket láttak már és fejlesztettek már, hogy nüansznyi eltéréseket is kiszúrnak és ennek megfelelően írnak feladatsorokat.


Azonban ha egy picivel nagyobb a probléma, kivizsgálásra a Gézengúz Alapítvány helyett inkább kórházi környezetet ajánlok, több helyen is végeznek fejlődésneurológiai komplex vizsgálatokat. Mi így tettünk, és nem is bántam meg, a kórházi környezetű kivizsgálás valahogy még a Gézengúzénál is alaposabbnak hatott.


Ezt 5-6 év távlatából írtam.

2017. máj. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm nektek a leírt tapasztalatokat, véleményeket!!!
2017. máj. 11. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!