Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy reagálsz annak, aki úgy...

Hogy reagálsz annak, aki úgy beszél a gyerekedről, hogy a "kölyköd" ezt meg azt csinált?

Figyelt kérdés
2017. máj. 30. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
mondjuk még nem jártam így, de biztosan megmondanám, hogy lehet, hogy neki, meg az anyjának kölyke van, de nekem gyerekem, lesszíves normálisan beszélni
2017. máj. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Sehogy. Azzal, aki nem bìr normàlisan megnyilvánulni, nincs miről beszélnem!
2017. máj. 31. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
A hangsulytol és a szövegkornyezettol függ. Ha vicces kedvében volt, vagy kedveskedesnek szánta, semmi problémám vele. Ha a gyerek valami nagyon rosszat csinált, amiatt reagál így, akkor max megjegyzem, hogy "a gyerekemre gondolsz?"
2017. máj. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Még sosem "kölyközték" a jelenlétemben a gyermekeimet. De ha előfordulna, egyszerűen megmondanám, hogy nekem gyermekeim vannak, ezt tessék észben tartani. Nem hiszem, hogy ennél vehemensebben reagálnék, ugyanis mérhetetlenül szánalmasnak tartanám az illetőt, és nem pazarolnéktöbb energiát idiótákra.
2017. máj. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Kár az ilyenen megsértődni. Arra koncentrálnék, mit is csinált a drága gyermek.

A "rossz kölyök" elég bevett szófordulat, a fociban is van "kölyökcsapat" és senki sem kutyakölykökre gondol ilyenkor. Vagy Szabó Lőrincz: Lóci óriás lesz c. versében:

"Felugrottam: Te kölyök! - Aztán:

No, ne félj, - mondtam csendesen."

2017. máj. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

attól függ..

Lehet ezt kedvesen is mondani, vagy védően..én is szoktam, hogy az én kölyköm..és ez ilyen imádatféle részemről...


De ha rossz szájíz van tőle, letépem a fejét..:-D


Viccen kívül, a gyerek tettét is megnézném, mire mondja az illető..

Mert lehet hogy a 20 millás kocsit összekarcolta, akkor én is belátom, hogy jaj...

de ha csak mondjuk vmi gyerekes csínyről van szó, akkor válogassa meg a szavait...

2017. máj. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%
Megmondanàm hogy kölyke a kutyának van.
2017. jún. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

Jaj, már, a sok érzékeny...


Én a gyerkőc szótól mászok falra, mert szerintem annak van negatív felhangja. Mégse szánalmasoznék le senkit érte.


Kölyök klub, kölyökpezsgő, kölyökcsapat, stb. mind betiltani való szavak lennének? Ne nevettessétek már ki magatokat.

2017. jún. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!