Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha egy osztályban néhány...

Ha egy osztályban néhány problémás gyerek zavarja a munkát, mit tehetnek a szülők?

Figyelt kérdés
A gyerekem osztályában (6. oszt.) van néhány rendbontó, akik magatartásukkal zavarják az órákat. A tanárok (állítólag) tehetetlenek, várják, hogy benőjön a fejük lágya. A többiek, a jobb tanulók emiatt maradnak le, otthon kell pótolni a kimaradt órai munkát. A bosszankodáson és másik iskolába menekülésen kívül mit tehetnek a szülők?
2007. nov. 22. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Már ne haragudj, de biztos, hogy mindíg a gyerek a hibás?

Én nem most jártam suliba, de akkor is voltak úgymond "kezelhetetlen" gyerekek. Egészen addig, míg nem következett a föci óra, és érdekes módon mindnki tátott szájjal hallgatta a tanárt. Még a "kezelhetetlenek" is. Csak bélyegezni kevesebb fáradsággal jár. Különben a szülők azthiszem nem tehetnek igazán semmit. Mer a gyerek viselkedése tükrözi a szülőkkel való kapcsolatát is, márpedig a szülőket már tényleg nem lehet megnevelni.

2007. nov. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Én tanárként azt kell mondjam, hogy a szülőkön múlik a legtöbb. Mert amit otthonról nem hoz magával a gyerek (példakép, értékrend) azt az iskolában mi nem tudjuk átadni neki, ha a gyerek nem akarja/engedi. A gyerek képességein is sok múlik, pl. megérett-e már a saját korosztályához, lehet-e bármivel is motiválni...stb. Minket törvény szabályoz, milyen eszközökhöz nyúlhatunk az órán, de az ún. "renitens" diák magasról ejt arra, hogy zavarja-e az órát, és nem érdekli se intő, se fegyelmi, semmi. Szülői értekezleten fel lehetne vetni a "problémás" gyerekek dolgát, de az ő szüleik bizony sosem jönnek el...
2007. nov. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
felnő egyszer ő is
2007. dec. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Hát ez érdekes, szerintem a tanáron múlik. Anyám gyógypedagógus, az ő osztályába kerülnek a még ott is "kezelhetetlen" gyerekek, de nála érdekes módon egyik sem kezelhetetlen. Tudni kell fegyelmezni, na meg lefoglalni azt is, amelyiknek valamiért nincs meg a motivációja. Egy jó tanár az ilyen gyerek érdeklődését is felkelti, mondjuk nem feltétlenül intővel, meg üres fenyegetőzéssel, hanem azzal, hogy olyan feladatot ad az ilyen gyereknek, amiben sikerélménye lesz.
2008. jan. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Semmit a mi osztályunkban is így van,de mostmár legalább sávokra van osztva akkor meg ott van a másik 2 osztály tagjai akiket lehet szekálni. Nálunk nem maradnak le eddig 1 kitűnő volt az osztályban 2.-ban az is én voltam, hiába a tanároknak ma már nem jár tisztelet mert nem pálcával ütlegelik a rossz gyereket hanem pl. valamikor multhéten mikor leidegbetegeztem a tanári kart irásbeli figyelmeztető ost jonapot apámék nem haragudtak oszt jonapot
2008. jan. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
90%
Szerintem a legtöbb a tanáron múlik! Kevés az olyan iskola ahol a gyerek az elsö. Az én fiamat is magatartási zavarral jellmzik mert beleszól néha az órába megmondja a választ. Kicsit több türelem kellenne. Nem pedig leirni az ilyen gyerekeket.Amúgy meg nagyon jó tanulo csak hiányzik az odafigyelés s nem pedig a leintés. 10éves gyerek már tudja hogy valójában figyelnek-e rá igazán.
2008. márc. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
szóval. én is az ilyen "rendbontók" közé tartoztam ebben a korban. a szüleimet emiatt állandóan cseszegették. és szerintem rohadtul nem ettől függ, hogy a másik tud e haladni... csak könnyű azzal magyarázni, hogy"az én fiam jó tanuló, csak a rossz gyerekek miatt lemarad" nem szép dolog zavarni az órát. szerintem ne bosszankodj, mert nem ezen múlik.
2008. jún. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem egyre több ember megy el tanárnak úgy, hogy nem alkalmas arra a munkára, ez is az egyik baj.
2009. márc. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
77%
Mint kamaszként mondom nem mindíg a gyerek hibája. többnyire a szülő is tehet arról hogy a gyerek nem tanul, vagy nehezebben megy neki, vagy esetleg nem tud éppenséggel. de az már a tanárok hibája hogy nem csinálnak semmi azokkal a diákokkal akiket nem kötnek le a tanulás lehetőségével!
2009. máj. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 2008-01-05 19:31!

Anyukádnak úgy "könnyebb", ha egy elkülönített osztályban dolgozhat, és valószínű azon kevés tanár közé tartozik, aki arra a munkára is született.

2009. máj. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!