Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 1 évesem (13 hós) nagyon...

1 évesem (13 hós) nagyon érzékenyen reagál a gyerekekre. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Eddig is jártunk barátnőimhez, ahol vannak gyerekek. Hát, nem egy nagyon szociális a fiam, de mindig észrevette őket, megpaskolta őket, aztán ment a dolgára. Bar egy kislányt egy időben nagyon puszilgatott, az cuki volt. Meg fel is ajánlott játékot a többieknek (nyújtotta a kis labdáját vagy a formabedobojat). Na de egy évesen meg úgy megváltozott... Csak lesek. Ha közelébe megy egy baba, sír. Ha ő megy, akkor oké, de szereti a tisztes távolságot... persze nem is nagyon tudom, mégis mit élvezhetne egy gyerektársaságban: a nagyobbak volt, h megharaptak, sőt, múltkor folyton elvették a játékát, az egyik kislány meg még meg is rúgta. Ott voltunk végig, orvosoltuk a helyzeteket természetesen, de hát ebben valóban nincs sok élvezni való neki szerintem.

Ti mit tennétek? Én vinném tovább társaságba, csak szegény annyira érzékenyen reagál már. Volt így más is?


2017. jún. 11. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Az én lányom még most is ilyen. 2 éves, d a játszón inkább egyedül játszik, közben figyeli a többieket.

Valamint, megfigyeltem h a zsivajtól kiajad.

És ha valaki sikít, ordít sír akkor iszonyat sírásba kezd.

Én amnyit csinálok, h minden nap megyünk gyerekek közé ( játszótér) aztán mikor már nem lehet megnyugtatni hazajövüni.

De többnyire ilyenkor ő maga megy a kapuhoz h mostmár menjünk

2017. jún. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Az első fiam volt ilyen. Akkor még nem hallottam róla , de ez egy létező dolog : túlhallás. Ő is irtózott a hangosságtól.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, a 13 hónaposak nem együtt, hanem egymás mellett játszanak. Ez életkori sajátosság. Ha meg nagyobb, erőszakosabb gyerek zaklatja, akkor jobb odébbállni. Ne nézzék boxzsáknak.

Játssz vele te, vagy ha egy kicsit nő, akkor bevonhatod pár nyugisabb gyerekkel közös játékba. labdázás, kismotorozás. Majd eljön a társas interakciók idejeis, hisz egy évesen még rendesen beszélni se tudnak, az elemi barátkozáshoz pedig jó beszélőke és beszédértés is kell. Meg bátorság, hogy kezdeményezzen.

2017. jún. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Nem kell erőltetni a gyerektársaságot 4 éves korig. Bár sajnos 3 éves kortól már kötelező az ovi, de indokolt esetben halasztható.


Na meg gyermekenként változó, temperamentumról függ.


A LÉNYEG a ti esetetekben:

az első szeparációs félelem fél éves kor közül jelentkezik, hónapokig tart. Van, hogy csak 11 / 12 hónaposan jelentkezik, és tart 2-4 hónapon át.


Ilyenkor szinte mindenkivel szemben félelmi reakciót mutat a baba. Természetes életkori sajátosság.


De, mondom, nem mindenkinél jelentkezik azonos hónapokban, viszont nagyjából valamikor 6-14 hónapos kor között jellemző, minimum 2 hónapon át, mindenkinél.

2017. jún. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Még én vagyok, a kettest kiegészítem. Idézem őt:

"a 13 hónaposak nem együtt, hanem egymás mellett játszanak."


Ez így van, ez is szempont. Olyannyira, hogy még a 3 évesek is egymás mellett játszanak.

3 és fél / 4 évesen kezdenek apránként egymással is játszani érdemben, a kisgyermekek.

2017. jún. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2017. jún. 23. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!