Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek ha a kislányom...

Mit tegyek ha a kislányom megüt dacból?

Figyelt kérdés
Sokszor ha valami nem tetszik neki, rászólok, vagy nem engedek meg valamit neki, egész egyszerűen megüt....én rontottam el, mert anno volt hogy a kezére csaptam, amikor már annyira felment a pumpa mert olyan dolgot tett, hogy azt egyszerűen nem tudtam tolerálni (pl a kishúgát izomból rúgta meg - persze játéknak szánta) na szóval párszor előfordult emiatt hogy a kezére csaptam, de már jó ideje nem csinálom, benne viszont úgy látszik megragadt, mint a nem tetszésnek egy kinyilvánítása...szóval ki lehet ezt belőle valahogy "ölni", van itt más is akinek hasonló módon adja ki a dühét a dacos kisgyereke?
2017. jún. 20. 18:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Guggolj le, fogd le a kezét (ne erőből, csak annyira, hogy ne tudjon ütni) és mondd el neki, hogy ezt nem szabad. Mert fáj neked, szomorú leszel és általában sem ütünk.


Ezt jónéhány alkalommal meg kell ismételni, de hosszútávon ez válik csak be. Semmiképp ne reagálj verbális vagy fizikai erőszakkal, mert ugyanide juttok vissza.

2017. jún. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
9%
Elvinném idegorvoshoz, lesülne a bőr a képemről, ha valaki ennek a tanúja lenne brrr, szörnyű belegondolni is.
2017. jún. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
Ahogy elso irja, ugyanazt akartam javasolni!
2017. jún. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
21%
Igen, csak amit az első ír, már ott megbukott, hogy a kérdező többször rácsapott a kezére. Ezek után nem igazán érthető egy gyereknek, hogy ha neki nem szabad, mert anya szomorú lesz, akkor anyának miért volt szabad, hiszen nyilván neki se esett jól. Szóval ez csak addig működik, amíg következetesen senki nem üt meg senkit.
2017. jún. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Egyet értek az első válaszolóval, de reagálnék a négyesre is. Mivel a kislánynak van húga, feltételezem elmúlt már 2-3 éves. Így szerintem meg lehet neki mondani, és meg fogja érteni, hogy igen, régebben anya is rácsapott, de nagyon megbánta és nagyon rosszul érezte magát miatta. Neki se szabad.
2017. jún. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Utolsó. Ahogy irod, meg lett vele beszelve (3 eves) meg is igeri minden alkalommal meg bocsanatot is ker, de megis ez az elso ami kijon belole ha a kozelebe vagyok es megtiltok valamit..altalaban elkapni sincs idom a kezét...
2017. jún. 20. 19:44
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy az első is írta.

Én így csináltam. Nálunk kb 2 évesen kezdődött a csapkodás/rúgás.

Pedig én soha nem csaptam még a kezére sem!!!

Ez nem ebből adódik. Egyszerűen csak nem tudja h h vezesse le a feszültséget/ érvényesítse az akaratát/fejezze ki a nem tetszését

2017. jún. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Én csak annyiban nem értek egyet, hogy szerintem fölösleges a hosszas magyarázkodás. Elég annyi, hogy nem, ezt nem tűröm, vagy nem, ez fáj, vagy nem, nem üthetsz meg. Inkább kérdezd meg, mi a baj, mérges vagy, miért? A kiselőadásból a gyerek csak annyit hall, hogy 'blablabla' és közben azt gondolja, 'basszus nem érted, hogy mérges vagyok?'
2017. jún. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem azert van, mert racsaptal a kezere. Ez nekik is reflex, ösztönös. Én sose csaptam rá a kezére mégis ő csapdos, karmol, stb...
2017. jún. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
13%

szellemi terrorral:"Kislányom! jobb lesz ha abbahagyod,Mert mégis én vagyok az anyád Meg ha lesz egy barátod akivel nem egyezik a véleményed azt is megütöd? Ö lehet hogy nem fogja szó nélkül hagyni és többszörösen fogja visszaadni."(Ha még egyszer megütsz elveszem a kedvenc játékod)Meg ilyenek.

Meg meg kell vele tanítani,hogy amit szabad a Jupiternek azt nem szabad a kis ökörnek.Ha érted

Reális érvek kellenek mert a gyereknek is megvan a magához való esze.

2017. jún. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!