Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha a gyereked bánt egy fiatala...

Ha a gyereked bánt egy fiatalabbat, és a szülője megfenyegeti, te mit lépnél?

Figyelt kérdés
A lányom sokat csapkodott, rugdosódott baba korában, most másfél éves és végre már kineveltük belőle. Kedves, barátságos,szerintem várja a tesót is. Szeretne más gyerekekkel barátkozni, de sajnos csak olyan közösségek vannak, ahol 1 évvel kissebb vagy nagyobb gyerekek vannak tőle, és már volt rá példa, hogy bántotta egy nagyobbacska. Az anyukája persze ilyenkor megbünteti, de arra gondoltam, hogy ez kevés lesz lassan. Nem szeretném ha bántaná, és azt se, hogy a lányom azt lássa, nem védem meg. Mert ha,a hugát bántja később, ott már ki kell állnom a kicsiért, de akkor meg összezavarom. Arra gondoltam, erélyesen rászólnék legközelebb a bántalmazóra, hogy ne bántsd, mert tőlem kapod vissza és azt megemlegeted. Vagy valami ilyesmi. Erre ki mit reagálna?
2017. jún. 21. 06:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%

"ne bántsd, mert tőlem kapod vissza és azt megemlegeted"


A mondat második részét sürgősen felejtsd el. Bicskanyitogató, hogy egy felnőtt megfenyeget egy kisgyereket. Bőven elég rászólni, hogy mit ne tegyen, mert nem szabad.


Nem értem, mivel zavarnád össze. Ha őt bántják, rászólsz arra, aki bántja. Ha ő bánt valakit, őrá szólsz, hogy nem szabad. Mindegyik ugyan azt jelenti, hogy nem szabad SENKINEK SENKIT bántani, nem azt, hogy a te pártodon állok, vagy a másikén.

2017. jún. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

Megmondanám (és más nem csak mondaná), hogy velem keménykedjél, ne a gyerekkel!


Addig oké, hogy rászólsz (és csak szólsz), hogy nem bántunk másokat, de te is tartsd magad hozzá! Már csak azért is, mert nulla követendő értéket közvetítesz, ha tiltás közben fenyegetsz.

2017. jún. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Hogy mi van? A gyereknek tilos a bántalmazás (a tiédnek is és másoknak is), neked viszont szabad? Ezt hogy gondolod? Rossz példát mutatsz, ráadásul hamar eléred, hogy a kislányod egyedül játsszon, mert nem lesz szülő, aki a gyereked közelébe engedné.


Hogy mit lépnék én, mint szülő? Kedves hangon megígérnék neked egy feljelentést ezért, és kérném a szülőtársakat is.

2017. jún. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%
Te mit szólnál hozzá ha más is úgy gondolkodna mint te és odamenne megbüntetni a gyerekedet mert ő úgy gondolja, hogy az kevés ha te megbünteted?
2017. jún. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

te most komolyan egy 2-3 éves gyereket akarsz megfenyegetni???

egy ekkora gyereknek a nála kisebb gyerek nem társ hanem játékeszköz. egy ekkora gyerek egy kisebbel pusztán csak "babázik", amit esetleg csak ledob, vagy arréblök, ha talál jobb játékot.


ha te iylet mondanál az én gyerekemnek, akkor azt hiszem, a válaszom az lenne, hogy sürgősen fogd vissza magad és ne gyere a gyerekem közelébe, különben tőlem kapsz és azt megemlegeted.


a sajátodat neveld, ne másét.

2017. jún. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

A fő kérdésig azt hittem, kamaszokról van szó. De hogy 1-2-3 éves gyerekek, fel nem foghatom, ezt hogy gondolod.

1. A gyerekre rászól a szülő, tehát reagál.

2. Egy 2-3 évesnek hiába mondod, hogy "olyat kapsz, hogy megemlegeted", ő ezt nem érti meg.

3. Azt szeretnéd elérni, hogy senki ne verekedjen. És ezt veréssel fenyegetéssel teszed. Szerinted ez nem zavarná össze a gyereked???


El nem tudom képzelni valóságban a szitut, hogy egy 2-3 évest egy idegen anya veréssel fenyegessen. Hát tőlem is olyat kapnál, hogy megemlegetnéd, pedig nyugodt ember vagyok...

Érdekes. AZ én fiam nagyon nyámnyila természetű, nagyon mulya. Mégsem verte meg senki, 1-2 évesen. Mert ott voltam mellette, és ha kellett megvédtem. Értsd: fizikailag közéjük álltam, akkor ugye semmit nem kell tenni, mert egy gyerek nem üt meg felnőttet, vagy arrébb vittem a gyerekem. Ennyi. Nem kell fenyegetőzni, meg bántani egy kisgyereket.

2017. jún. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Fenyegetni szerintem sem ér: felháborító, ijesztő lehet (kivéve, ha valamelyik gyerek már hozzászokott, hogy csak üres duma) és rossz példát mutatsz. Elég ha azt mondod, hogy ne csináld, nem szabad, esetleg vészhelyzet esetén (pl. ütne, dobna) megfogod a kezét vagy egyszerűbben arrébb viszed a lányodat. Ha meg akarja ismételni, és nincsenek a sarkában, szólsz a szüleinek.
2017. jún. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

Ha az én gyerekemet fenyegetnéd, nem tennéd zsebre, amit kapsz.


Majd én megnevelem, ha bántja a másik gyereket, te ne szólj bele, pláne ne fenyegesd!

2017. jún. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%
Biztos rávágnám, hogy majd te megemlegeted, ha még egyszer megfenyegeted a gyerekemet. Undorító hozzáállás, sosem mondanék ilyet senki gyerekének, eddig nem süllyednék le. Mit akarod te nevelni más gyerekét? Ha bántják a tiédet, vidd el onnan, senki nem mondta, hogy hagyd, de a fegyelmezést azt hagyd a szülőre. Mi közöd van neked más gyerekéhez?
2017. jún. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%
Te nem vagy normális.
2017. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!