Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kétségbe vagyok esve fiam 5...

Kétségbe vagyok esve fiam 5 éves szovogadatlan! Mit tegyek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Fiam szovogadatlan neveletlen...mindenki rokonok ismerősök barátok mind azt mondják hogy a gyerekem egy szovogadatlan nagyon rosz gyerek nem tudok mit tenni vele.Ha kibalok rá nem jo.ha szépen magyarazom neki nem jó ugy látom mindha ideges lenne de viszont azt is latom hogy sok szeretetre törödesre van szüksege szereti ha ö van a középpontba.Amásik probléma a viselkedése nem tud viselkedi ha elmegyünk valahova,vagy ha jön hozzánk valaki csúnyán beszél piszkalodik .nem tudok már mit tenni...de nagyon roszul érzem magam emiatt .
2017. júl. 1. 00:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szófogadatlan a szó amire gondolsz?
2017. júl. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ha mondok neki valamit nem figyel rám nem érdekli,ha hivom vagy esetleg ha mondom neki,üljön le vagy jöjjön hozzám nem teszi. Inkabb megfordul jót nevet rajtam és szalad tovább....szokta mondani anya én jó akarok lenni de mindig valami rám jön...mi lehet ez? Nem tudom de már ki vagyok teljesen.3 éves kislányom nyugtabb vele egyáltalán nincsen ijen problema. De sok butaságot eltanul a nagyobbtól:(
2017. júl. 1. 01:00
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen bocsánat elirtam !
2017. júl. 1. 01:38
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csodát tesz a foglalkoztatás.


Értem ez alatt, ha pl ketnaponta du irányitott jatekot jatszunk, pl torna, vagy pl feladatos füzetek pl vonalvezetés gyakorlásra, vagy barmi amit korosztalya igényel, alapvetően egy összeszedett, kompromisszumképes, figyelmes koncentrálni tudo kisgyerek lest a kis vademberbol.


De ha pl csak spontán játszik 3 napig, akkor lesz tul "szabadelvű"es megtalál mindennel

2017. júl. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
12%
Rossz gyerek nincs, csak rossz szülő! Vszínű érzékenyebb típus. Már ennyi idősen káromkodik? És kitől tanulta? (Attól félek h otthon hallotta). Amúgy ez teljesen természetes, ne akarj robotot nevelni egy embercsemetéből. Szóval az van...h ŐK szabadnak születtek, és a szülő-társadalom megkezdi már a gyerek szocializációját(szabadság korlátozás-szabályok felállítása-így viselkedj-úgy viselkedj), ez elég fájdalmas dolog egyes gyerekek számára. Ne ordibálj vele,mert megutál (pont mint én anyámat). Megoldás: türelem-szeretet, és ne akarj ráerőltetni semmit. És van egy jó könyv is mely az erőszakmentes kommunikációról szól, azt minden szülőnek el kellene olvasni.
2017. júl. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
15%
És ne hallgass arra amit mások mondanak a gyerekedről (rokonok,ismerősök), ne az ő pártjukat fogd, Neked a saját gyereked mellé kell állnod! Ha már most nem ezt teszed, súlyos vétket követsz el magad és Ő ellene.
2017. júl. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Van egy bombabiztos modszer.

Nevelesnek hivjak.

Ahany szofogadatlan neveletlen gyereket ismerek, mindig kiderul (latom) hogy a szulei vagy nem szolnak ra dolgokert, vagy uvoktozve probalnak hatni ra. Eloszor ezeket a szuloket kene megtanitani nevelni es utana ernek el barmit a gyereknel.



Es a megdobbento, hogy MINDEN NAPRA jut egy ilyen kerdes, ahol anyuka hisztizo, verekedo, harapos, rugdosos vagy epp karomkodo gyerekerol panaszkodik. Te tehetsz ellene, nem mas........ azert sem jon panaszkodni ide senki hogy jaj koszos a lakasom mit tegyek?! Hisz az ellen is evidens mit kene tenni.

2017. júl. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
az előző hozzászólónak igaza van. Csak az a baj, h legtöbb szülő tényleg 'nem ért' a gyerekekhez. Nem tudja kezelni a helyzeteket. Részben nem is tehet róla, hiszen nincs előtte jó minta. Amilyen nevelést kapott ő, azt próbálja továbbadni, mely persze nem biztos h helyes nevelés volt.
2017. júl. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ezért kéne rengeteget olvasni, akár gyermeki fejlődesrol, melyik korszakban mikor mi motivalja, mit miert csinal, sokszor a szulő ad sakk mattot es a gyereknek nem ad lehetoseget, marad a dac es haboru.

Sokan kezelik ellenségként a gyereket (na majd en megnevelem)igy a gyerek voltajepp ra van kenyszeritve a folyamatos ellenkezesre, azaz harcban áll, hogy életteret kapjon, kivivja azt, hogy igenis az is számit amit ő akar es teljes jogu családtag.


Aztán jönnek ide sirni anyák akik kiborultak a dackorszaktol, hisztitől.


Ő nem csak gyerek, hanem egy másik ember. Kellene a tisztelet rugalmasság felé, mert persze tole meg mindenki elvárja.

Ha rájön, hogy elfogadják Őt, akkor le fogja tenni a fegyvert.

2017. júl. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat probálok majd változtatni,de mint irtam minden hogy próbáltam már...kislányom 3 éves és ö ellentéte a fiamnak nem.mondom hogy szuper anya vagyok mert senki sem az de gyerekeimet tisztesegben nevelem soha nem latták tölem ezt a viselkedest amit a fiam le vezet.lehet mástól és kapó az ijesmire eleven egyszóval .Köszönöm nektek a válaszokat.
2017. júl. 1. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!