Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet leszoktatni,...

Hogyan lehet leszoktatni, egyáltalán miért csinálja?

Figyelt kérdés
2 éves a kisfiam, és mindent rág. A székeket, bútorokat (rendesen fognyomok vannak mindenhol), felezési a szőnyegről a gyöszöket, azonnal a szájába teszi, utcán a kavicsokat (nem nyeli le, rágja). A játékait is megnézi, játszik kicsit, aztán rágcsálja. Nem hiszem, hogy a fogai miatt, 16 van neki 13 hónapos kora óta, a maradék lehet, hogy jön neki, de a köztes időszakban is rázott.
2017. júl. 6. 15:15
 1/10 A kérdező kommentje:
felezési=felveszi
2017. júl. 6. 15:17
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Hát magyarázatot nem tudok adni, lányom is sokáig minden vackot a szájába vett, mára már (iskolás) természetesen leszokott róla, de ma is mindent megszagol.. és a felnőttek ilyenkor rászólnak: ne vedd a szádba... pedig csak megszagolja.


Lehet, ő úgy ismerti meg a világot, hogy neki nem csak a látvány meg a hangok meg a tapintás kell, hanem az íz meg a szag is. Tudom, fura, de talán ez is közre játszik.

2017. júl. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A fejlődés lépcsőfokai közül éppen az orális szakasznál tart. Teljesen időben van, nincs ezzel semmi gond, csak figyelni kell, hogy ne minden sz*rt vegyen a szájába, akár konkrétan is, ha l az udvaron van kutya. :D
2017. júl. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

26 hónapos a fiam és mindent! megrág.

23 hónapos korától kint van mind a 20 tejfog,tehát erre sem foghatom.

Ha rászólok és látja hogy idegesít még jobban csinálja.

De tényleg szó szerint mindent megkóstol, ezért nekem nagyon résen kell lennem.

Sajnos van amit meg is eszik,bár ez csak házon belül fordul elő szerencsére.

2017. júl. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én azt hittem, ezen már túl kellene lennie. Tegnap a kérdés kiírása után a széket rágta, de úgy, hogy a pácréteg lejött, aztán a falat az egyik élnél. Most láttam az egyik bőrövemen a fognyomait, de hintán a láncot is megpróbálta. Szóval tényleg mindent. És akárhogy próbálom (szépen, mérgesen...) mondani neki, annál inkább csinálja ő is. Minket már nem harap, az korábban volt 1-2 hónapig.
2017. júl. 7. 08:20
 6/10 anonim válasza:
45%
Gyerekorvosnak említetted már? A fal rágás lehet vitamin hiány
2017. júl. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen fal, homok ilyen dolgoknál én is erre gondolnék. De ez nem mindennapos, csak most éppen azt találta meg, megkóstolta. De meg fogom említeni 2 éves státuszon.
2017. júl. 7. 12:45
 8/10 .,,.,,.,, válasza:
Szerintem adj neki citromot
2017. júl. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem értem miért adjak? Egyébként imádja a citromot.
2017. júl. 8. 06:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam a golyókat,kicsi játékokat veszi a szájába.Nagyon pipa vagyok rá,mert egyébként értelmes 5 éves,de nem hagyja abba. Az enyémnél valami késztetés lehet ez.Kapták ezt a golyós játékot ,mert azt hittem,hogy már lehet ,de NEM! Mindig lesnem kell.Tanácsot nem tudok adni sajnos.
2017. júl. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!