Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért kell a lustaságot és...

Miért kell a lustaságot és nem tanulást beállítani diszlexiának?

Figyelt kérdés
A barátnőm fia 12 éves lesz. Látszik rajta hogy sosem tanul. SOha nem olvasott el egy könyvet sem, még a kötelező olvasmányokat sem. Tanulni nem tanul csak annyit ami a suliban ráragad. Az irása is csúnya, de szintén azért, mert sosem gyakoroltatták. Én azt mondom, hogy ez a szülők hibája, mert nem tanultak vele sosem. Ahelyett hogy belátnák saját hibájukat, a diszlexiára fogják. Elvitték orvoshoz aki nem állapított meg diszlexiát. De ők mégis azzal takaróznak. Hogy nyithatnám fel a barátnőm szemét arra a tényre hogy a gyerek nem beteg csak iszonyatosan lusta és nem is akar tanulni? Régen miért nem volt ennyi diszlexiás gyerek? Miért csak most jött divatba?
2007. nov. 23. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

A dislexiának lelki okai vannak.

Amúgy szerintem a barátnőd úgy gondolta,h kijön a gyerek,és akkor kész is a mini felnőtt.Tud magától mindent,meg elég leültetni a TV elé és jó az neki...No a gyerek ez nem ilyen.Én úgy érzem,h manapság a szülőknek kellene tartani valami tanfolyamot a gyereknevelésről,mert a szülésről már nagyon sok van,most mi lenne,ha nem csak megszülni tanítanák meg,hanem felnevelni is?

2007. nov. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem minősítést kért, hanem segítséget, ahhoz, hogy segíteni tudjon. Persze igaza van az első hozzászólónak.

Én egyenesen szoktam mindent megmondani, ha a másik fél árzi, hogy szereted, és biztosan, ha a barátnőd, és mentesülsz mindenfajta ítélkezéstől, akkor szerintem mondd meg egyenesen! Üdv

2007. nov. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
A diszleksziának lelki oka van?????????????? Na ennek a hozzá szólonak kéne tanulnia egy kicsit. A diszlekszia egy tanulási figyelmi zavar, nem betegség és nagyon jól orvosolható, sok gyakorlással, odafigyeléssel.Kérdéss: Van betű tévesztés olvasás közben, vagy keresi a szavakat ha beszél?? Sok minden van még ami erre utal. de ez nem betegség. Vannak felnőtek akik diszleksziások és diplomások. Csak régen erre nem figyeltek.Ahogy sok másra sem...
2007. dec. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

A dislexia veleszületett "betegség", ami általában jól korrigálható. Sem a szülő, sem a gyerek nem tehet róla. De ha a doki azt mondta, hogy nem az, akkor nem az. Ha lusta, azzal te sokat nem tudsz tenni, azon csak a szülő tudna változtatni, de láthatóank nem akar. Talán neki ez is jó az értékítéletéhez, ha ilyen a gyereke.

Én is azt mondom, hogy légy őszinte, a tanácsod vagy megfoadja vagy nem, de ettől még nem lehet harag. Ha meg nem fogadja meg tanácsod, ne foglalkozz vele, nem tudsz mit tenni. (én keresztlányom születésénl voltam így, mert az anyja 16 volt és nagyon tudatlan. De mégsem fogadta meg a tanácsaim, és rájöttem, az ő élete, azt tesz, amit akar, azóta nem szólok bele)

2007. dec. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon nehez kerdes. Finoman valoszinu en is pedzegetnem aztan ugyis latod erti-e amit mondassz vagy csak meghallgatja es sertodes fele veszi az iranyt.

Nekem is van egy kicsi dyslexiam - kevertem a betuket gyerekkoromban de micsoda csoda, hogy kikupalodtam.

Azonban ha a baratnodnek ugy jo ahogy van, megha nehez is szamodra, legyen neked is jo.

2008. jan. 5. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Egy: Nem a te gyereked, szerintem semmi közöd hozzá.

Kettő: A diszlexia nem "divat", egyszerűen mostmár jobban tudják, mi az, és hogy hogyan lehet fejleszteni a diszlexiás gyerekek készségeit. Ha a barátnődnek segíteni akarsz, akkor ajánlj nekik gyógypedagógust, aki ilyesmivel foglalkozik. Bizony, lehet az olvasási készséget fejleszteni, de ehhez szakember kell. Pl. anyám is ezzel foglalkozik és nem könnyű felzárkóztatni az ilyen gyerekeket, akkor is, ha nagyon igyekeznek.

2008. jan. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
23%
Sziasztok! A hörcsögöket milyen növényekhez tehetném a szabardban? vagy milyen fübe?
2008. márc. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
és neked mi közöd van ahhoz, hogy más gyereke diszlexiás e vagy sem? jó hogy nemí rod le itt nevét cimét telefonját... istenem az égbe, milyen g'ci emberek vannak.
2008. jún. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%
A diszlexiát általában logopédusok szokták megállapítani és nem orvosok. Szóval nincs kizárva hogy a gyerek nem diszlexiás! Szakemberrel kéne megnézetni.
2009. okt. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

1. azok akik bírálják a kérdezőt: a barátnőjéről volt szó, szerintem ti is meg szoktátok mondani a barátaitoknak, hogyha valami gond van

2. a kérdezőnek: teljesen biztos vagy benne, hogy nem diszlexiás? csak mert nem lenne jó, ha rámenne egy barátság (senki nem szereti ha a nevelési stílusát bírálják). Ha biztos vagy benne, akkor finoman próbáld meg elmondani, de ne mint az ő hibáját, csak úgy hozd fel, hogy szerinted nem diszlexia, csak "kicsit" lusta, stb., stb.

2010. júl. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!