Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen hatása lesz egy gyerekr...

Milyen hatása lesz egy gyerekre annak, ha az anya mindig enged, miközben az apa próbálna fegyelmezni?

Figyelt kérdés

2017. júl. 14. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Az anyját semmibe veszi majd, szolgaként kezeli, az apját meg utálni fogja.
2017. júl. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
azt tegyük hozzá hogy az apa pont amiatt nem tudna fegyelmezni, mert ha próbálna valamit is csinálni pl: elveszi valamit, akkor azt az anya vissza adja
2017. júl. 14. 22:05
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Nem jó a gyereknek.

Nálunk fordítva van: apuka mindent megenged= semmibe veszik. Én pedig szigorú vagyok, szót fogadnak nekem és tudják, hogy mit lehet és mit nem. Ettől függetlenül szeretnek.

2017. júl. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3-asnak van igaza!

Szóval, kérdező: a fegyelmező szülőnek (általában) engedelmeskedni fognak, a mindent engedő szülőtől meg mindent kikönyörögnek, kihisztiznek.

Következmény: a mindent engedő szülő aránytalanul több hisztivel fog találkozni, mint a másik.

A mindent engedő szülőnél lesznek kezelhetetlenek, hisztisek, vadócok a gyerekek, a másiknál meg aranyosak, vidámak. És ugyanúgy fogják szeretni mindegyiküket.

2017. júl. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Ez a kettős nevelés. Nem akarlak ijesztgetni, de mentális problémái is kialakulhatnak.
2017. júl. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim (főként anyukám) saját bevallásuk szerint is ezzel rontották el a bátyjámat. Apukám szigorúan fogta volna, anyukám pedig anyatigrisként védelmezte. Apukámmal fiatalabb korában szinte semmilyen kapcsolata nem volt, így felnőtt fejjel, apukám halála után vallotta be, hogy nagyon hiányzott neki apukánk, és nagyon jó embernek tartotta, példaképének tekinti. Anyukánkat pedig semmibe veszi a mai napig, egy pénzeszsáknak gondolja, akit pumpolhat. Mondjuk anyukám a mai napig nagyon gyenge a bátyjámmal szemben, a bátyjám ki is használja ezt.

És a végeredmény: egy 42 éves alkoholista munkakerülő, semmirekellő életművész, akit a mai napig az anyja tart el.

Hál' istennek én alapvetően más személyiség vagyok, engem nem kellett erősen fogni, megvolt a magamhoz való józan eszem.

2017. júl. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Egy darabig anyammal kellett élnem a gyerekemmel, ő volt ilyen. Akármit csináltam, ő csakazertis az ellenkezőjét művelte. A vége az lett, hogy a gyereket pszichiáterhez kellett hordani és évekbe telt, mire sikerült a mama által okozott károkat rendbehozni.


A gyereknek kell a rendszer, kellenek a korlátok és ami a legfontosabb, kell hogy a szülei egyet értsenek a döntésekben. Persze, van olyan, hogy különbözik a vélemény, de ezt soha nem a gyerek előtt kell megbeszelni és sosem szabad a másik döntését felulbiralva az ellenkezőjét csinálni

2017. júl. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
2017. júl. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Két különböző nevelési mintát lát, ami megzavarja! Dolgozzatok össze, ti vagytok a szülei!
2017. júl. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van az öcsémmel, hogy anyut semmibe veszi mert túl engedékeny apu viszont szigorú így tőle kicsit fél.

Nem tudom melyik a jobb. Nekem pont így ahogy van,mert mindig jókor engednek nekem dolgokat de ha kell szigorúak.

2017. júl. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!