Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mertél tudatosan testvért...

Mertél tudatosan testvért vállalni autisztikus elsőszülött után?

Figyelt kérdés

A statisztikákkal tisztában vagyok.

A kisfiam nagyon enyhén érintett,és szépen fejlődik,"csak" egy kicsit "furcsa". Hasonló érintettséget ismét mernék vállalni,de ugye ezt nem lehet előre tudni,bármi lehet.

Aki volt esetleg ilyen helyzetben, hogy döntöttek?


2017. júl. 19. 07:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vállaltunk testvért, nagyobb (5 év) korkülönbséggel. Így pont otthon voltam még, amikor kezdte a sulit, és ez mindenkinek jobb volt.

Aztán idővel lett harmadik is, újabb 6 év elteltével. Előtte nem éreztem azt, hogy lenne energia egy újabb gyerekre, volt egy nehezebb időszak is, amikor úgy gondoltuk, hogy kettő elég. De könnyebb lett, bennünk meg erősödött a vágy, így vállaltunk egy harmadik gyereket mégis. :)

Mindig nagy családot akartunk.


A legnagyobb aspergeres, a középső semmilyen eltéréssel nem rendelkezik, a legkisebb pár hónapos, úgyhogy korai bármit mondani.

Pont olyanok vagyunk, mint bármelyik család. :) Csak ez nekünk időnként több munkánkba kerül.

2017. júl. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vállaltuk, még pocakban van. Fiam is "csak" furi, mint a tied.
2017. júl. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Megkérdezhetném,hogy a tágabb családban esetetekben előfordult autizmus/asperger? Halmozódás esetleg? Sajnos nincs semmilyen információnk az apai felmenőkről,és így talán még jobban szorongok,hogy mi van, ha ott sokan érintettek...
2017. júl. 19. 10:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én aspergeres, nagymama aspergeres, dédnagymama értelmileg érintett.
2017. júl. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
6 éves kisfiam érintett autizmusban, beszélő,normál intellektusú. A kislányom most 1 éves,biztatóak a jelek,hogy ő nem lesz érintett,a pocakban volt amikor diagnózist kaptunk,de már előtte is gyanús volt a dolog. Mindenképpen szerettünk volna kistesót. Én nagyon élvezem,hogy van tesó,egyrészt olyan dolgokat tapasztalhatunk meg általa,amit a fiamnál nem,másrészt azt mondják a legjobb terápia egy neurotipikus tesó,és ez tényleg így van! Az elején nehéz volt,lévén,hogy a fiam érzékeny a hangokra,és a sírást nehezen viselte,de mára egyre jobban megy a sikítozás okának felismerése (öröm vagy fájdalom),ami neki nehezen ment. Amikor terhes voltam sokat agyaltam ezen,tény,hogy nagyító alatt van a kicsi,de nem tudok ellene mit tenni. Mivel a fiam kicsinek is nehéz eset volt(mint minden auti💗)a kislánnyal nagyon könnyűnek érzem a mindennapokat,szívem szerint bevállalnék egy harmadikat,de nem merek. Nálunk a családban(anyai ágon) minden fiú rajta van a spektrumon. Az öcsém nagyon magasan funkcionáló Aspergeres,170-es IQ-val,nagybátyám (anyukám testvére)és annak két fia,ill.az anyai nagyapám is érintett volt,persze nekik nincs diagnózisuk,de tankönyvi esetek...mindegyik beszélő,ép értelmű,de csak a tesómnak van kiemelkedő intellektusa...ennek tükrében nagyon félnék egy újabb fiú babától...:(
2017. júl. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó megértelek! Én ismét kisfiút várok és ha egészséges lesz, vagy "csak" annyira érintett, mint a bátyja akkor bevállalunk még egy kis tesót ha sikerül. Én mindig avval vigasztalom magam hogy lám-lám én is és a nagymama is szakmát szereztünk, dolgoztunk, családot alapítottunk. Megálljuk a helyünket a világban, még ha kicsit nehezebben is.
2017. júl. 20. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy válaszoltatok.

Az az igazság,hogy én nagyon félek egy súlyosabb érintettségtől.(gondolom, mint mindenki)Talán így nem érdemes vállalni egy gyereket,ennyire rettegve.

Amikor a fiamat vártuk,teljesen biztos voltam abban,hogy bármilyen betegsége,rendellenessége is van,elfogadjuk,megtartjuk,felneveljük.Most pedig kizárólag egészséges gyereket tudnék vállalni teljes szívemből.

Azt szeretném megtapasztalni én is,hogy milyen egy átlagos gyerekkel.(mondom ezt úgy,hogy nincs is súlyos probléma a fiammal!)

Viszonylag fiatal vagyok,talán a vágy legyőzi a rettegést,és még szerencsém is lehet.:)

2017. júl. 20. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!