Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Rendet rakattok esténként a...

Rendet rakattok esténként a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Van valamo bevált módszeretek rá? Van értelme egy 3 évesnél erőlkődnöm vele?
2017. júl. 20. 16:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Igen.

Szólok neki ( 2 éves) h lassan vacsora, szedjük össze a játékokat. Összepakol és megyünk a konyhába.

Igen kell ezzel is foglalkozni, nálunk ( barátnőm mesélte) h összepakoltatják velük az oviban azt amivel játszik, csak aztán jöhet öltözni.

És hát meg is kell tanulnia elpakolni magaután....

2017. júl. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ. Festéket, gyurmát, társasjátékot, kártyát, memóriát, stb mindig elpakolnak. De Lego Duplo, Lego vagy golyópálya építményeket csak akkor, ha másnap már nem akarnak azzal játszani. Van, hogy egy délutánt is rászánnak az építésre, ne vesszen kárba a munkájuk. Mint ahogy a "bunkert/búvóhelyet" sem szedem szét mindig (az az én munkám:), mert elképzelhető, hogy azzal kezdik a játékot másnap. Viszont ehhez kell hely, ha kicsi a gyerekszoba, ezt sem lehet megengedni szerintem.


Ezeken felül rendnek kell lenni. Ha fáradtak, nyűgösek, segítek, de nem szoktam helyettük megcsinálni.

Szerintem van értelme már 3 évesen is rávezetni, hogy el kell pakolni, legfeljebb az elején több segítséget igényel.

Bevált módszer? Következetesség, na meg hogy mindennek legyen helye. Megszokják hamar.

2017. júl. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
24%
Én nem, napközben pakolunk, ha van idő, mindig szívesen segít, de arra tanítom, hogy a rend nem elsődleges, majd megcsinálja, ha lesz kedve. Mi is így élünk, még egy programot sem halasztottunk el azért, mert volt a szennyesben ruha, vagy mosatlan a mosogatóban.
2017. júl. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
43%
(Rendmániás szülők gyereke vagyok, a ruhát nem szabadott ledobni a fotelbe, össze kellett hajtani és rátenni a háttámlára)
2017. júl. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%

2 évesen én gyermekem is örömmel jött pakolni, 3 évesenmeg dacol ellene.

Nálunk a pakolás utáni rendtartás most a felelőssége, míg melegitem a vacsit vagy esti tejet, addig nem szorhat semmit szép, max szépen ülve mesekönyvezhet, bekészitheti az alvoplüssét, vagy segit kakaoport keverni, vitamint cseppenteni.

Plusz az öltözködesen van a hangsuly még mert azt is rám akarja hagyni.

Szoval 3 évesen esti feladatai önállo öltözés, rendtartás(ez is kihivás neki) és plüssbekészités, mesekönyvválasztás

2017. júl. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Az enyém szinte semmit nem csinál önállóan csak nyüszög hogy nem akarja/nem tudja. Most épp ott vagyunk hogy mivel nem hajlandó elpakolni, amit elolhagy elveszem és egy darabig nem játszhat vele. De kezdek belefáradni a folyamatos hiszti-kiabalas-rendrakas stb korokbe es barmilyen kovetkezetes is probalok lenni, a vége mindig az hogy el kell pakoljak, hiszen jon a vendeg, jon az akarki, porszivozni kell stb.

Oltozes detto, ha azt akarom hogy fel legyen oltozve nekem kell megcsinalni, csak sok sok kiabalas ami hasznal, az az egy amire odafigyel, de akkor meg remesen sz.r anyanak erzem magam nap vegere.

2017. júl. 20. 17:49
 7/18 anonim ***** válasza:
33%
Próbáld meg játékosan rávezetni a feladataira. Màs gyerekre ha vigyàztam nekem ez mindig bevált,a sajàtomnàl (1,5 éves) nincs mindig türelmem alkalmazni sajnos, de amikor az a játék része hogy pakoljunk be a szekrényébe vagy rakjuk a polcra a játékait általában csinálja bár van hogy nekem ez plusz munkát jelent mert közbe lever 10 màsik dolgot, de így legalább megtanul elpakolni maga után.
2017. júl. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%

2 éves a lányom,nem szoktam erőltetni,hogy

elpakoljon maga után.

Van,hogy pár dolgot magától a helyére rak,

de ez elég ritka.

Délután illeve este,amig alszik,el szoktam

pakolni,de van,ami maradni szokott.

Van a nappalinak egy része,ami le van választva,ott nem zavar minket,ha rendetlenség van.

A fent említett délutáni illetve esti pakolásnál is csak áthordom ide a cuccait,

van amit elpakolok,de a legtöbbet nem.

2017. júl. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%

Ezekben q dolgokban pont nem szabad kiabalni mert ugy rögzul be hogy az anyának is rossz tevekenység.

Játekosan természetesen kell a gyerekkel rendet rakni es egyebeket is pl takaritas is szivesen csinalni, akkor az rögzül ez a szokás.

Negativ hozzáállás, kiabálás teljesen természetesen vált ki negativ reakciot.

Anno a ket evesem is szivesen pakolt mert en is azt teszem.most en masra tettem a hangsulyt, ha dacol a pakolas ellen én nem hadakozok.latja rajtam hogy zokszo nelkul pakolok, ha van kedve, johet, nalam az oltozes a lenyeg. Azt sem eroltetem ugyan de kell az oviba ahogy a gyors evés stb


Amugy az pl bevalik, ha összeszedi precizen a szetszort gyöngyeit, nézhet mesét. De nem akarom arra szoktatni hogy csak jutalomert pakoljon, igy ez ritka

2017. júl. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
de akkor nálad se ért célt a pozitív hozzáállásod kedves utolsó, hiszen magad írod hogy most dacol a rendrakással, meg hogy jutalmazni kell hogy megcsinálja
2017. júl. 20. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!