Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehet az autizmus egyik...

Lehet az autizmus egyik tünete, hogy egy 2-3 éves lány halálosan retteg a játékbabáktól?

Figyelt kérdés
A plüssállatokkal nincs baj, azokat szereti, csak a babákkal. Nem lehet egy se elől, mert jóformán pánikrohamot kap tőle.
2017. júl. 21. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Erősen kétlem.
2017. júl. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
én is kétlem, esetleg arra tudok gondolni, hogy valamikor a szobájában félhomályban meglátott egy babát ami akkor abban a megvilágításban nagyon félelmetes volt neki és emiatt retteg tőlük...
2017. júl. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Ez inkább fóbia szerintem. Egy ismerősöm a bohócoktól fél, és minden olyan arctól, ami maszkszerű. (Pl Thomas a gőzmozdony arcát horrorisztikusnak találja.)
2017. júl. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A gyerek autista. Ez nem írható a betegsége számlájára?
2017. júl. 21. 19:19
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Dehogynem.
2017. júl. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Ismered azt ugye, hogy minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár, igaz?


Ez ilyen.

Egy autizmus spektrumzavarral diagnosztizált gyereknek, felnőttnek sok furcsasága lehet,

de ettől a babáktól való félelem még nem lesz autisztikus tünet.


Mert autisztikusnak azokat a tüneteket nevezzük, amelyek az autizmus spektrumzavarral rendelkezőknél gyakrabban fordulnak elő, mint a neurotipikus embereknél, s ezért több ilyen tünet együttes fennállása esetén gyanakodhatunk autizmusra.

2017. júl. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

En a barbikon es a csecsemo babakon kivul mindegyiktol fraszt kapok. :D

Foleg a pislogos babak. Brr. Halalom.

A lanyomnak volt egy. Nem nagyon jatszott vele, de egy este behozta a szobamba. Reggel fraszt kaptam tole, es kidobtam. Aztan meg egyszer betojtam tole, mikor kivittem a szemetet.

(Mielott eliteknetek, a lanyom nem is kereste)

2017. júl. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Metionin ***** válasza:
Én aspergeres vagyok és kiskoromban szintén rettegtem a babáktól, mondjuk szerintem ez amiatt volt, mert a csescemőktől is irtózom a mai napig. Minél jobban hasonlított egy baba az igazira, annál jobban utáltam. De pl. a barbie-kkal semmi bajom nem volt, bár játszani nem tudtam velük, de megfogtam, nézegettem, ami egy ilyen baby born szerű szörnnyel szemben nem ment volna. Ennek ellenére nem mondom azt hogy az autizmus "számlájára írható" a dolog. Rengeteg nt gyerek (és felnőtt) fél már-már irreálisan valami hülyeségtől, pl. az egyik barátom a labdáktól retteg, egy régi barátom meg gombfóbiás volt, amúgy tök "normálisak". A kislány kommunikál? Meg tudja mondani hogy mi nem oké a babákkal?
2017. júl. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!