Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy nagy pofon (? ) miatt...

Egy nagy pofon (? ) miatt vajon tényleg sérülhet a beszéd fejlődése?

Figyelt kérdés

Beszélgettem barátnőmmel és mesélte, hogy az anyja most mondta el neki (így majdnem 50 év után), hogy amikor kicsi volt és már kezdett beszélni, akkor az apja olyan durván megüttötte, hogy onnantól kezdve nem beszélt, először hat évesen szólalt meg, de utána végig az iskolában tanulási zavarok voltak jellemzőek, nem is sikerült neki már a középiskola sem.

Szerintetek tényleg az apja ütése okozhatott ekkora sérülést vagy traumát? Vagy alapból lehetettek diszes gondjai, amik a suliban derültek ki?

Ha van itt szakértő, annak szívesen olvasnám a véleményét erről.


2017. júl. 25. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen gyakori eset, hogy a trauma miatt így alakul. Az, hogy mi a trauma, egyéni, igen széles skálán mozog és igen, egy ilyen ütés is kiválthatja.
2017. júl. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szegénykém :(

Köszönöm a választ.

2017. júl. 25. 11:12
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért jó eséllyel nem az az egy pofon okozta a bajt, hanem az, hogy ilyen környezetben nőtt fel... nyilván nem egyetlen eset volt.
2017. júl. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Apját ismerve biztos, hogy nem egyszer ütötte meg, de akkor nagyot repült. Idáig sem szerettem az apját.
2017. júl. 25. 11:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
18 éven keresztül vert az apám.. De ilyen problémám nem volt.. Diszleszkia, diszkarkuliám viszont igen.. (Szóval bocsika ha nem úgy írtam ahogy kéne 😃) Bár nem hiszem, hogy ezek befolyásoltak volna engem.. Bár kitudja..
2017. júl. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

Engem sokat ütött az apám, ráadásul alkoholista volt. Rettegtem tőle, anyám öngyilkossággal fenyegetőzött egyfolytában.

Mindenért én voltam a bűnbak és eléggé lelki roncs felnőtt lettem. De az iskolát kitűnőként végeztem és semmilyen tanulási nehézségem nem volt. Sőt szerintem pont az iskola volt az egyetlen örömforrás és sikerélmény amihez fordulhattam.

2017. júl. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom :(


Azt el tudom képzelni, hogy az ütés miatt sérült a beszéd központja, ehhez elég egy halovány kis bevérzés is. De mindegy, eleve borzalmas az, hogy kicsi gyereket vernek.

2017. júl. 25. 18:27
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy tudat alatt még mindig retteg, hogy ha beszél megütik. Hiszen a beszélni tudása kezdetén megtorlást kapott, vagyis úgy vehette az agya bizonyos része, hogy nem beszélhet, mert beszélni "bűn". Persze súlyos traumája is lehet.
2017. júl. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
ja.
2017. júl. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is arra tippelnék, hogy a konkrét pofon miatt inkább nem akart beszélni, nem pedig nem tudott volna. Ha pedig folyamatos szorongásban, félelemben élt, akkor az nyilván befolyásolta a tanulási képességeit.

A legjobb példa a szorongás és a tanulás kapcsolatára az ún. „matematikai szorongás” (érdemes utánaolvasni, nagyon érdekes), ami miatt az egyébként jó képességű gyerek nem tud megfelelően teljesíteni. A legszebb ebben az, hogy ez sokszor úgy alakul ki, hogy a tanítónő maga szorong a saját tudása hiányossága miatt, és ezt átragasztja a gyerekekre (nyilván van, aki érzékenyebb erre, van aki kevésbé).

2017. aug. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!