Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Elképzelhető olyan, hogy egy...

Elképzelhető olyan, hogy egy anyuka lánynak neveli a fiú gyerekeit?

Figyelt kérdés

Van már két nagyobb fia, most született egy újabb fiú gyereke.

Mind a két fia hosszú szőke hajú, nagyon visszahúzódóak, az egyik gyereket érdekelnék ilyen fiús dolgok, hobbik, de nem lehet, mert anya megtiltotta...

Az anyuka eléggé extravagáns külsejű, magas, mély hangú, a férfiakról rendszeresen úgy beszél, mint egy darab rongyról.

Amúgy szereti a gyerekeit, de a gyerekeke látszik, hogy nem tudom mi foroghat a fejükben, de nem sok jó.

Beleszólni nem nagyon szeretnék, bizonyos keretek között mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy szeretné, de ez már az a pont, ami szerintem nem normális.



2017. júl. 31. 09:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekem ebből még nem jön le egyértelműen az, hogy lányosnak vannak nevelve. Persze természetesen egyáltalán nem egészséges, hogyha a gyerekeknek semmilyen saját maguk által választott hobbijuk nincsen, és az anyjuktól folyamatosan a negatív értékelést hallják a férfiakról.


Amúgy a témában nézz utána David Reimernek.

2017. júl. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

Az ilyen emberektől mentsen meg az Isten..


Szerencsétlen anyuka magasra nőtt és mély hanggal született, nem a férfiak vágyálma, ezer rossz dolog érhette élete során, amiért előítéletessé és bizalmatlanná vált a férfiakkal szemben. Az ilyesmit felnőttként sem könnyű megemészteni.


Az én gyerekem ugyan lány, de nem mindenki számára szimpatikus, ahogy én sem vagyok szívesen akármelyik gyerek társaságában. A lányom nem engedi levágni a haját, a körméért is úgy kell megküzdeni.


Teljesen normális ezek alapján az anyuka.

2017. júl. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
11%
Ja és a fiús hobbikat, mint a fafaragás, küzdősport, vadászat én sem támogatom. Nem azért, mert fiússá válna a lányom, hanem mert nem akarom, hogy sérüléseket szerezzen, amik egy életen át ott maradhatnak a testén.
2017. júl. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Ha ez így lenne, akkor neked, ha elég sokáig érvelne valaki, megváltoztatná a nemi identitásod.


A transzneműség nem nevelés, hanem agyi elváltozás kérdése.


Tehát egy mély hangú nő hosszú hajú fiúkat nevel, és a férfiakról (gondolom, okkal) úgy beszél, mint egy darab rongyról. Azaz nem vékony a hangja, ami adottság, nem eléggé cunci, nem nyíratja a gyerekei haját rövidre, nem akarja katonának adni a kölykeit és fegyverrel játszatni, sőt, el sem ájul ab ovo valakitől, és nem picsog, pusztán csak azét, mert az illető férfi ..

Aha, tényleg nem normális ... OMFG.

Az ilyen emberektől mentsen meg az isten, mint a kérdező! Mi közöd van hozzá? Ennyire unalmas a saját életed?

2017. júl. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%

Hm...persze, agyi elváltozás, meg minden...az esetek többségében lehet, de sajnos van, amikor a szocializáció során sérül a gyerek.

Apu egyik nagyon jó gyermekkori barátjának az öccsét pl. eléggé elfuserálták a szülők. Nagyon lányt szerettek volna, folyamatosan lányruhákba járatták, copfja volt, lányos játékai. Ugyan nem lett transznemű, de meleg igen...és ne mesélje nekem senki azt, hogy ahhoz a nevelésnek semmi köze (nyilván nem a fiú szerepet "tanulta" otthon, gondolom később férfiak mellett érezte azt, hogy úgy viselkedhet, ami neki a megszokott lett - a nevelésnek hála).

2017. júl. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

#5

Ismétlem: a transzneműség kimutatható, FIZIKAI elváltozás az agyban. TÉNY.


Az ismerősöd meg akkor is meleg lett volna, ha másképp nevelik. A nemi identitásra nem lehet nevelni, rábeszélni stb.


Tehát nem AZÉRT lett meleg.


Nem "mesélek neked". Orvosi tények.

2017. júl. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
24%

Azt ugye vágod 6-os, hogy egyébként nincs egyértelműen feltarva orvosilag az a kérdés, hogy a homoszexualitást mi okozza...

Illetve vannak esetek, amikor kifejezettem sanszos, hogy szociális körülmények miatt...akár a példám, akár pl. azok az intézetis fiúk esetében, akik pl. a Népligetben árulják magukat, hogy pénzhez jussanak.

Azt elfogadom természetesen, hogy egy mentálisan egészséges, kiegyensúlyozott közegből érkező ember esetében valószínűleg genetikai gikszer okozza a másságot (több ilyen kedves ismerősöm van egyébként), de ez nem az esetek 100%-a.

Felháborít, amikor sokan a homokba dugjàk a fejüket elfogadás és tolerancia címszó alatt és nem akarnak tudomást venni arról, hogy akár a túlzott liberális nevelésnek, akár a szülő valamilyen lelki/mentális sérülése miatt milyen károkat okozHATnak a gyereknek. (Itt nem csak az olyan extrém esetre gondolok, mint a homoszexualitás, hanem akár testképzavar, önbizalomproblémák, stb.)

2017. júl. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

#7

A prostitúciót idekeverni ostobaság. Az nem szex, hanem rabszolgaság és a hatalomról szól.


NINCS olyan, hogy "túlzott liberális". Amire azt puffogtatják azok, akik nem ismerik a szó jelentését, az a nevelés HIÁNYA.


A liberális nevelés nem hatalmi, hanem partneri nevelés jelent, mely MINDEN gyereknek használ és VAN benne korlát, ellenben nincs benne "azémerazmondom". (Pedagógus vagyok)


Senkit nem lehet rábeszélni arra, hogy teljes nemi identitást váltson. Lehet rabszolgaságra kényszeríteni, de az nem az, lehet sok mindent, de az nem identitás váltása.


Ne keverjük a dolgokat.

2017. júl. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#9

Te hülyébb vagy, mint a sok évi átlag, és bunkó is.


Nem mondom, hogy mentsen meg az isten minden normális nőt tőled, mert megmentik azokat maguk is. No para, nem esik le a farkad attól, hogy mások melegek vagy transzneműek.

Neked ennél nagyobb a bajod. Orvosi tényekre, pedagógiai tényekre csak személyeskedő mocsokkal tudsz válaszolni?


Rohadt egy szánalmas alak vagy, ha vannak melletted melegek, ha nincsenek.

2017. aug. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9

Gondolom, azért pattogsz ennyire, mert tele vagy frusztrációval, nincs egy normális nőd meg pénzed se.


Tetszik az azonos stílus, aranyapám?

2017. aug. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!