Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Verekedős gyerekkel mit...

Verekedős gyerekkel mit kellene csinálni, hogy jobban viselkedjen?

Figyelt kérdés
Pályakezdő nevelő vagyok egy gyermekotthonban. A csoportomban a legtöbb gyerek jól kezelhető (nyilván nem mindegyik egy kisangyal). Viszont van egy 10 éves kisfiú aki a nála kissebbeket rendszeresen elveri főleg piszlicsáré dolgok miatt (egy egy beszólás miatt, vagy mert neki rúgják a labdát véletlenül - tényleg véletlen). Ezt a kisfiút korábban a nála nagyobbak szintén elverték, ezért persze ő is ilyen lett. A kérdésem az, hogy hogy tudnám mérsékelni ezeket a "kitöréseit"? Mert rendszerint sírásig veri a többit, és én úgy látom hogy főleg a hiercalhiai helyzetét próbálja így megtartani (pl.: ha valaki mond valami vicceset róla akkor ököllel (!) hasba vágja az illetőt). A nevelők többsége általában rákiabál vagy megrángatja, én szívem szerint egyiket se szeretném, és nem is szeretnék olyan "idegállapotba" kerülni miatta hogy én is így reagáljam le ha verekedik. Állandóan büntetni se akarom mert az megint nem vezet sehová. Mit javasoltok mihez kezdjek vele?

2017. aug. 3. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim ilyen pályán dolgoztak vagy 40 évet, sokat hallgattam konkrét sztorikat otthon.


Ez eléggé tipikusnak tűnik: figyelemhiány, önbizalomhiány kompenzálása, alulfejlett empatikus érzék. Ezekre helyezz hangsúlyt. Taníts neki más módszereket a frusztráció levezetésére (párna verése, futás, toppantás, esetleg káromkodás). Szentelj neki nagyobb figyelmet, nagyon szeretethiányos lehet.

Az önbizalmát pedig lassanként építsd vissza sok pozitív visszajelzéssel, időnként kitüntetett figyelemmel.

2017. aug. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tanitani helyes feszultseglevezetésre es konfliktudkezelesre.

Ez mellett ha figyelnek az ő akaratára is, megmagyarázo, kompromisszumképes lenne a kornyezete, nullara is redukálodhatna a negativ magatartas.


Bizalmat adni lenne fontos es kialakulna benne hogy azt nem akarja eljatszani. Minden gyerekkel lehet ertelmesen beszelni.


Pozitiv kornyezetben egy hét alatt is elkopna belole a sok indulat

2017. aug. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

*legfőkepp dicserni kellene, erositeni azt benne hogy ő igenis jo gyerek.

Ha a kornyezete negativan iteli el akkor a gyerek is ugy áll hozzá. Saját magukrol elhiszik azt amit mondanak rá es aszerint viselkednek.

Hosszu tavon eliteli sajat magát, szenvedos felnottkor várhato ha nem vált a kornyezete pozitivba.

2017. aug. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is nevelő vagyok gy.otthonban. Nálunk is vannak hasonló gyerekek.Egységes módszer kell a nevelőknek, nem jó ha mindenki másképp reagálja le. A megrángatás, kiabálás ront a helyzeten.

Nálunk pszichológus foglalkozik rendszeresen a gyerekekkel, és fejlesztő pedagógus is.Biztos van nálatok is, vele kellene megbeszélni a dolgot, mert ennyi információ alapján nem lehet tanácsot adni. Tudni kell részletesen a gyerek előéletét, személyiségét, intelligenciáját/ érzelmi intelligenciát is,ezekre pszichológusnak jó tesztjei vannak.Szociometriai vizsgálat se ártana, hol helyezkedik el a gyerek a közösségben? Lehet ez tünete a perifériára kerülésének. Sajnos ezek a gyerekek súlyosan sérültek lelkileg, mindegyikkel másképp kell bánni.Már a családban sem védte őket a szülő, vagy pont a szülő bántalmazta, ezért azt tanulta meg, csak magára számíthat, egyedül van, meg kell védeni önmagát. De hát itt kevés a lehetőség, könyvet lehetne írni róla.

2017. aug. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!