Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mire számíthatunk a vadaskerti...

Mire számíthatunk a vadaskerti első találkozáson?

Figyelt kérdés

Pedagógiai jellemzést,se más írásos véleményt nem tudok sajnos vinni nekik.(mire e-mailben küldték az időpontot,már nem járt óvodába,és a pedagógiai szakszolgálat,ahol 1 alkalommal voltunk,is szünetelt már)

Ez nagy gond lesz?

Esetleg töltsek ki valamilyen neten található kérdőívet?(pl autizmus alapítvány oldalán fent lévő kérdőív?)

Valóban a gyerek jelenlétében kell beszélni a vele kapcsolatos gondokról?

Időben kb mire számíthatunk?1-2 órás beszélgetésre?Vagy a gyereket egy kicsit megnézik külön is?

Akik már jártak ott,mesélnétek a vizsgálatok menetéről? Esetleg személyes tapasztalataitokat is megosztanátok?

Kicsit izgulok.Nem tudom,hogy mit várhatok.


2017. aug. 6. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Egyáltalán nem kell izgulni.

Beszélgetnek veled is, a gyerekkel is, aztán megmondják, hogyan tovább.

Mi se vittünk szakvéleményt, csak a beutalót a pszichológustól. Legalább is nem emlékszem. :)

Nagyon kedvesek, remek szakemberek. Semmi gond nem lesz.

Nem kórházi a környezet, tudnak a gyerekek játszani a várakozás alatt, van lent büfé, hogy ha sokat kell várni.

2017. aug. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%

Csatlakozom az előttem szólóhoz, nekünk is kellemes meglepetés volt a hely. Nagyon kulturált az egész, mindenki kedves, segítőkész volt.

Igaz, nálunk a már iskolás gyereket küldte a „nevtan” oda, és volt pedagógiai vélemény is róla, de abból állt a vizsgálat, hogy hárman (két szülő + gyerek) egy pszichiáterrel beszélgettünk, egészen pontosan először ő mondta a gyereknek, hogy vele szeretne beszélni, közben adott egy elég hosszú kérdőívet, amit kitöltögettem.

Végül tőlünk is kérdezett dolgokat (nem kínosakat a gyerekre nézve), és megkért, hogy várjunk, míg megírja a véleményt.

Az egész úgy 2 órát vett igénybe várakozással együtt.


Persze nyilván minden eset más (nálunk az lett a vélemény, hogy semmi gond a gyerekkel), de mivel ki kell tölteni azt a bizonyos kérdőívet, abból sok mindent megtudnak, illetve szerintem az első látogatásnak az a lényege, hogy megfigyelik a gyereket és a szülőket (olyasmiket is írt bele a véleményünkbe a nő, hogy szerető családban él, jól alkalmazkodik az új helyzetekhez, megfelelőek a reakciói, figyeli a beszélgetőpartnerét – szóval egy általános képet állít fel a gyerekről és a környezetéről).

Azt nem tudom, hogy ha valakit „problémásnak” találnak, akkor mi a következő lépés…

2017. aug. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam ott többször is. A személyes véleményem az hogy szörnyű és pocsékul éreztem magamat. A művészet terápia pedig semmit sem ér, az égvilágos semmit sem csináltunk.

De túl a sérelmeimen, a hely nagyon szép és tiszta, még akadály pálya is van. A pszichologusok is jók. Mondjuk úgy, hogy az egész teljesen jó lenne, de még is bús a hangulat, mert mindenki inkább otthon lenne.

A beszélgetés nem lesz olyan hosszú.

2017. aug. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!