Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ripedon + Ritalin milyen...

Ripedon + Ritalin milyen hatással kéne lennie egy hiperaktív és agresszív gyerekre?

Figyelt kérdés
8 éves a gyermek. Elolvastam a gyógyszerek leírását, de valahogy nem teljesen úgy működik ahogy írják, vagy nem igazán látom hogy használna. Idővel emelnek a dózison majd vagy ez hogy működik?

2017. aug. 18. 20:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
Amikor elkezdtem olvasni a kérdés azt hittem ez megint egy olyan hogy milyen nevet adjak a gyereknek. Ripedon és Ritalin az ikreknek jó név:) Bocs az offért..Amúgy a dokitól kellene ezeket megkérdezni.
2017. aug. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
37%
Muszáj volt a gyógyszer? Vagy csak a pedagógusok kényelméért szedi a gyerek? Kell legyen más út, más iskola, más módszer! Én keresnék egy lelkiismeretesebb orvost..
2017. aug. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nem tudok válaszolni, de engem is szíven ütött ez a kérdés. Megelőzte a gyógyszerfelírást családot is bevonó pszichoterápia? Megalapozottan döntött úgy az orvos, hogy szervi oka van, nem pszichés vagy a nevelésben rejlő?
2017. aug. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Az ADHD egy idegrenddzeri fejlödési zavar, nem javul meg pszichoterápiával. Az orvssal kell minden gyógyszerelést egyeztetni! Erre egy fórum nem alkalmas.
2017. aug. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó nagyot tévedsz! Diétával, nevelési tanácsokkal, a gyermek ismeretével és hozzáértő pedagógusokkal NEM KELL A GYÓGYSZER!!!!
2017. aug. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó? Megkérdezhetem, hogy mi a végzettséged? Mi alapján jelented ki ezt, amit leírtál?


Sajnos egy fejlődési zavart nem lehet pusztán pedagógiai módszerekkel gyógyítani! Segíteni lehet vele, de a kezeléséhez annyi, mint egy bakteriális tüdőgyulladásra a c vitamin!


Az agy is szerv pont úgy, mint a vese, vagy a gyomor. Vannak szerkezetbeli eltérései, betegségei is. Az ADHD ebbe a a kategóriába esik bele.

2017. aug. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
55%

A diétás kezelést pedig sajnos egyetlen tudományos kísérlet sem igazolta, így önmagában ez is édes kevés.

Ellenben a Ritalin és a Staterra az ADHD kezelésében igazoltan hatékony. Ezt javasolt kiegészíteni a kognitív viselkedésterápiával.

2017. aug. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
62%
A diéta nyugati országokban már egyre terjed és egyre elfogadottabb, szerencsére itthon is van 1-2 orvos aki halad a korral. Bizonyíték pedig van, ha utánaolvasol már réges régen bebizonyosodott a bélrendszer és az agy, idegrendszer közötti szoros kapcsolat. Van a családomban felnőtt ADHD-s, aspergeres és autista gyerek is.
2017. aug. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A kérdező meg sajnos eltűnt, pedig érdekelnének a körülmények.
2017. aug. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó válaszoló! MI A VÉGZETTSÉGED?!!!


Hiteles szakirodalom, ami a diéta igazolásáról szól?!

2017. aug. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!