Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 5-6 éves gyereked még hisztizik?

5-6 éves gyereked még hisztizik?

Figyelt kérdés
Azt hittem ez idővel elmúlik, de most mindennél rosszabb lett. Ha valami nem sikerül vagy nem úgy történik, amit ő szeretne, visítás, őrjöngés a köbön. Régen két havonta egyszer volt egy-egy nagyobb hiszti, most napi 3. Próbálkozik, ellentmond, nem hallja, amit mondunk neki- vagyis úgy tesz. Nagyon kiborító és fárasztó. Màr mindent kipróbáltunk, amit csak lehet és semmi nem vált be, van hogy 3/4 órán keresztül is tart és mondja, hogy nem tud lenyugodni. A hisztivel nem ér el semmit, csak azt, hogy dühösek leszünk és a szobájába zavarjuk, nem is értem miért csinálja, de nagyon rossz pláne mikor azon dühöng, hogy ő nem bír mondjuk rajzolni. :-( Mi lesz vele jövőre az iskolában? És meddig fér bele még az ilyen típusú hiszti? En úgy érzem, hogy ez már mindennek a teteje 2-3 évesen, amikor dackorszaknak kellene lennie nem művelt ilyeneket. Amúgy egy okos, értelmes, empatikus, idegen helyen igen félénk, visszahúzódó gyermek, az a típus, akiből ezt a viselkedést ki sem nézné az ember. :-(

2017. aug. 21. 00:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Már nem úgy hisztizik,mint 2-3 évesen,de ellenkezés van bőven.
2017. aug. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudsz vele komunikalni, ami nem utasitas es parancs, hanem normalis beszed
2017. aug. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom hét éves, és néha nálunk is van ilyen. Annyira beleéli magát, hogy nem tudja abba hagyni.

Már írtam itt másnak is, lehet, hogy vicces, de bevált, elkezdek hozzá vékony hangon, macskául beszélni hozzá. Egyből abba hagyja ( lehet sokkot kap :)), és átvált gondos gazdává.

Kitartás!

2017. aug. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamat is elkapja még nagyon ritkán, pedig már 7 éves...5-6 éves korában nála is hasonló volt a helyzet, mint a fiadnál, igaz, azért nem volt mindennapos. Mi is próbálkoztunk mindennel, szobájába zavarás, büntető sarok, könyörgés, lelkére beszélés, hármat számolás, levegőnek nézés stb. Egyedül az vált végül be, hogy ha kezdte a hisztit, akkor szeretettel álltam hozzá, úgy nyugodott le, ha érezte, hogy nem utasítom el, ha hisztizik (jogában áll dühösnek lenni), sőt, magamhoz húztam, megöleltem (nem dícséret céljából...), aztán szépen lenyugodott és megbeszéltük közvetlenül utána, hogy mi bántotta. Egyre kevesebbszer lett hisztizés.
2017. aug. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2017. aug. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Üdv a "klubban"


Nálunk ugyanez van..teljesen kiborít ezzel

Az óvodában jól viselkedik? mert az enyém egy kisangyal..csak otthon csinálja a balhét.!

Ha elkezdi én már egyszerűen nem figylek rá.ha kell átlépek rajta és semmit nem kommunikálok vele addig amig nem hagyta abba. Aztán később amikor lenyugszik akkor mindig beszélgetek vele erről és elmondom neki őszintén az érzéseket amiket érzek miközben ő hisztizik.rengeteget beszélgetek vele erről. azóta egy kicsit jobb a helyzet. de persze néha még mindig rájön hisztiroham. Ő 6 éves és kezdi a sulit is.. bár ezmiatt nem aggódom mert van annyi esze hogy máshol nem égeti be magát..

2017. aug. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy az én kisfiam még csak 4,5 éves, de gyakran hisztizik. Az oviban pedig tényleg egy kisangyal, az óvónője imádja, folyton dicséri, Vele példálózik. Az óvónénink szerint ezt a nagyon mintás viselkedést és példás magatartást nsgyon nehéz hosszú távon tartania egy ilyen kisgyermeknek, ezért időről időre felgyülemlil benne a sok feszültség, amelyet otthon, a szerettei körében ad ki. Az oviban betartja a szabályokat, folyton kontrollálja magát, itthon pedig "kinyitja a szelepet", és akkor elszabadul a pokol. És ráadásul mivel bennünk, a családjában nagyon megbízik, még jobban elengedi magát, hiszen tudja, mi akkor is imádjuk, ha katasztrofálisan viselkedik. Szval ez egy természetes viselkedés, sok szülő mesél ugyanerről az oviban (oviban példás magatartás, otthon pedig tomboló hisztigép). Nálunk abszolút nyerő hozzáállás, ha leguggolok hozzá és magamhoz húzom. Ha hisztizik és megölelem, szinte érzem, ahogy a befeszült kis izmai elernyednek az ölelésemben.

Hidd el, nem azért csinálja hogy titeket bosszantson, csak ő így tudja kiadni a feszkót. Öleld meg, biztosítsd arról, hogy hiszti közben is szereted, csak a viselkedését helyteleníted. Sztem az a lehető legrosszabb, ha a hisztijére indulatosan, dühösen, elutasítóan reagálsz.

Én is próbáltam már így is, de nálunk az én haragom olaj a tűzre, attól teljesen begőzöl a fiam, és akkor újabb hosszú percekig tartó tombolásnak nézünk elébe. Egy őszinte ölelés nálunk mindenféle hisztit elfúj. Egyébként pedig egyre ritkulnak ezek a hisztik, inkább csak hisztikezdemények, de mivel szeretettel kezelem, nem tartanak tovább 20 másodpercnél.

2017. aug. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, tanácsokat. Egy kicsit megnyugtató, hogy másnál is van meg ilyen viselkedés, de ha nem csökken jelentősen, akkor valami vizsgalatra lehet, hogy elviszem. Alapból nem parancsolgatás, utasítás van, de a sokadik dacoskodásra már nehez türelmesen reagálni. A szeretettel közelítést, ölelgetést alkalmaztam régebben, lehet én várok el tőle sokat, hogy egyedül nyugodjon le. Attól félek, hogy akkor már így marad és nem fog tudni magától lecsillapodni. :-(

Az óvodában nagyon jó, ott soha nem volt ilyen jellegű gond. Nyilvánosan is csak párszor fordult elő nagy hiszti, de itthon teljesen kifordult magából mostanában.

2017. aug. 22. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!