Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Elmúlik-e valaha ez a rettenet...

Elmúlik-e valaha ez a rettenetes félelme?

Figyelt kérdés
Kislányom, októberben lesz 4 éves. 1 évvel diagnosztizálták, hogy enyhén érintetten autista. Járunk fejlesztőhöz, szépen beszél, kezd kialakulni az én képe és egyre ügyesebben kommunikál,bár "normális" párbeszédet még nem tudunk lefolytatni. Viszont a kérdéseimre ügyesen válaszol 1-1 szóval, mindent megért és van hogy ő kérdez. Tüneményes, barátságos kislány, nagyon közvetlen. Abszolút rugalmas, nem retten meg a változásoktól. Egyetlen egy dolog van amitől viszont "átkattan" szegény. A félelem. A kutyáktól, a kutya ugatásától (nem kell látnia, elég ha hallja) és a kisbabáktól. Ha egy ilyen "tényező kerül a közelébe" keservesen üvölt, sír, nem szólal meg addig, amíg el nem visszük onnan és ez borzasztóan megnehezíti a hétköznapjainkat, mert ez olyan szinten markánssá vált nála, hogy már az utcára se tudok kimenni vele sétálni, nem tudok játszótérre menni vele, egyszerűen sehova. Mert addig üvölt amíg haza nem viszem. Ha a lakásba hallja az utcáról a kutya ugatást, be kell csuknom minden ablakot, huzzam le a redőnyt és kapcsoljam be kedvenc zenéjét...de úgy élünk mint egy barlangban, be vagyunk zárva a négyfal közé, és csak úgy tudunk kimozdulni ha nem visszük magunkkal hanem rábízzuk valakire, és ez borzasztó mert mi vele szeretnénk menni, hogy neki legyenek élményei, hogy levegőzzőn..de lehetetlen. Régen ez nem volt így..most kezdődött nála tavasszal. Mit lehetne tenni? A fejlesztőnek jeleztük, de nem nagyon történik változás? Volt valaki hasonló cipőben? Lehet hogy kinövi?

2017. aug. 22. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
itt úgyse kapsz megoldást, vidd el egy olyan szakemberhez aki ért hozzá sokba kerül de lehet tudd segíteni bár garancia arra sincs
2017. aug. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Nincs esetleg egy pici kutya, akit kölcsön tudnátok kérni ismerőstől, családtagtól, bárhonnan pár hétre? Mivel rossz tapasztalata, traumája nincsen az állatokkal (legalábbis nem említetted), inkább csak az ismeretlentől félhet. Nyilván nem mondom, h tesót neki, azonnal, mert ha mégsem működik a dolog, akkor a babával nem tudsz mit csinálni, de egy kölcsön, vagy esetleg látogatható kiskutya szerintem jó megoldás lehet.


Óvónő vagyok, 2 autistával a csoportomban. :)

2017. aug. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ajánlom az auti fórumot és a facebookon az SNI-s szülők és szakemberek csoportot. És a helyedben a pszichiáteretektől kérnék tanácsot. Ez a weboldal nem alkalmas ilyen komoly segítségnyújtásra.
2017. aug. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam ugyan nem autista, hanem ADHD-s, de ő is érzékeny a kutyaugatásra, gyereksírásra, de nem azért, mert fél tőlük, hanem mert nem bírja az éles hangokat (kb. fájdalmat okoz neki). Ha nálatok is ez van a háttérben, esetleg hasznos lehet egy fülhallgatós zenelejátszó. Nálunk már az is javulást hozott, amikor megtanulta rendesen befogni a fülét.
2017. aug. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szenzoros érzékenységről is lehet szó, mindenképp a dokival kell konzultálni. Nagyon spéci zajszűrő fülhallgatót lehet kapni, kifejezetten ilyen problémával élőknek.
2017. aug. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónál a pont valószínűleg. Érdekes,a fejlesztőben ezt nem tudják? Dolgoztam fogyatékos nappali intézetben,sokat furulyáztam nekik. De egy autista fiút előtte mindig át kellett kísérni a szomszéd csoportba. Nem bírta a magas hangokat.
2017. aug. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ehhez szakember kell, ami pedig segít túlélni addig is, (már ha valaha is lesz megoldás, mert lehet, hogy ennek egy része mindig megmarad), az az említett zajvédelmi fülvédő. Én az autista fiamnál évek óta használom, gyakorlatilag olyan kiegészítő, mikor kimozdulunk, mint a papaírzsepi, de otthon is gyakran fel kell tenni. Mivel még kicsi a lányod, én az Edz Kidz márkájút ajánlom, nagyon profi, életmentő nálunk. Tőlük rendeltem, van bőséges színválaszték, anno én megengedtem a kölöknek, hogy ő válasszon színt, nekünk világoskék van. Mivel állítható, évek óta használjuk, szorosan tart, ezt szokni kell, de nem nyomja a fülét, ha lazán feküdne fel semmit sem érne. Nálunk azért sokat javult az évek alatt, olyan 4-5 éves kora körül még fülvédővel is alig lehetett metróra vagy villamosra szállni vele, mára a tömegközlekedés nem gond. Vannak zajok, amiket nem bír, bizonyos frekvenciák, amit szenzoros érzékenység miatt nem visel el, de már egészen jól kezeli, a fülvédőt is maga veszi fel, ha irritáló zajt hall, mindig nálunk van. 9 éves. Kitartás, javulni fog sokat és a megfelelő szakember is sokat segíthet. Egy jó gyermek és ifjúságpszichiáter aranyat ér, persze a fejlesztések mellett, nem kell tartani tőle, ez nem jelent automatikusan gyógyszeres terápát,sőt, mi sem szedünk semmit, de az az évi jópár konzultáció és vizsgálat aranyat ér (mi a Vadaskertbe járunk rendszeresen).Jah és ahonnan én rendeltem, megbízhatóak és gyorsak: [link]
2017. aug. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia! :)

A kiskutyás ötletet én kombinálnám a helyedben a fülvédővel! :)

2017. szept. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is autista, és ilyen betegesen félt a kutyáktól. Én meg szeretem az állatokat és a kutyák is érzik ezt rajtam, és az utcán is odajönnek. A fiam meg nem győzött a hátam mögé bújni. Hosszas beszélgetések és plüsskutyussal való játékok után jöttem rá, hogy attól tart rettenetesen, hogy a kutya megnyalja. Látta rajzfilmekben, hogy a kutya megnyalja az embert.

Megegyeztünk, hogy amikor olyan kutya közelébe érünk, amit nem pórázon vezetnek, és megnyalhatná, akkor ölbe kapom, és olyan magasra emelem, hogy a kutya ne nyalhassa meg.

Na onnantól újra biztonságban érezte magát, és bátran jött velem sétálni.

2017. okt. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!