Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 8 éves kislányom rendszeresen...

8 éves kislányom rendszeresen bepisil éjjel. Már neki is nagyon kellemetlen. Vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
Én 10 éves koromig pisiltem be éjjelente.Kitettek mindenféle vizsgálatnak, mind testi mind lelki vizsgálatoknak, semmit nem találtak. Kinőttem. Sokkal rosszabb emlékként maradt meg bennem a sok vizsgálat, mint a bepisilés .Kitegyem ennek a lánykámat vagy nála is elmúlhat?
2008. okt. 20. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen utána kéne járni. ennyi idősen már nem lenne szabad bepisilni. Lehet szervi oka és akkor nem növi ki.

Sok sikert.


ezt nézd meg!


[link]



Miért kell kezelni?


Jelentős problémát jelent gyermeknek és családnak egyaránt.

Bár a betegséget nem feltétlenül súlyos funkcionális vagy szervi elváltozás okozza, mégis jelentős problémát jelent gyermeknek és családnak egyaránt.A gyermekek nem szívesen alszanak a szülői házon kívül, nem vesznek részt osztálykiránduláson, nyári táborozáson.Ha a betegsége kiderül gyakran válik durva tréfák célpontjává.A tanórákon nem tud megfelelően koncentrálni, tanulmányi eredménye romlik, iskolai aktivitása csökken, fokozatosan lemarad osztálytársaitól.

Amennyiben a betegséget nem kezelik időben, megfelelően, a gyermek egészséges fejlődése kerülhet veszélybe

A betegség következményeként a gyermek zárkózottá válik.A gyermek önbecsülése és önértékelése jelentősen csökken.Nehezen illeszkedik be új környezetbe, hosszabb távon maradandó lelki károsodás érheti.

Akár hosszú éveken át jelentos anyagi terhet jelenthet a család számára.


Miért csak 5 éves kor után kell kezelni?


A megfelelő hólyagműködéshez egy nagyon összetett rendszer tökéletes összhangjára van szükség, ehhez elengedhetetlen a funkcionális hólyagkapacitás kifejezett növekedése, a külső sphincter funkciójának érése, kontrollja, valamint (a legfontosabb) a hólyag-sphincter egység akaratlagos szabályozásának kialakulása.Csak ezután (5 éves kor után) alakul ki a felnőttre jellemzo vizelési minta, amikor mind nappal, mind éjszaka hosszabb időre el tudja nyomni a vizelési ingert, s így száraz marad.

A hólyagműködés fejlődése

életkor (év) hólyagműködés jellemzői

<1 reflexes vizelés, instabil detrusor izomzat, maradék a hólyagban

1 a gyermek érzékeli, hogy kiürítette a hólyagot

2 érzékeli hogy ki fog ürülni a hólyagjy(nem tudatos detrusor gátlás)

2-3 telt hólyag és bél közötti különbség érzékelése

3 kontinencia(sphincter-detrusor koordináció)

4 tudja tartani a vizeletet(akaratlagos gátlás)

4-6 felszólításra pisil(akaratlagos záróizom relaxáció)

6 meg tudja szakítani a vizeletsugarat

>6 szociális környezet hatásainak észlelése

2008. okt. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos annak idejen en is igy voltam,engem is 7 eves koromra "gyogyitottak" ki teljesen belole...es ugy ahogy mondod vizsgalat vizsgalat es doki doki utan volt...viszont nallam tudtuk azt h szoba tiszta voltam mar 1 evesen ,de 2 evesen borzasztoan sokkot kaptam 1 bekatol ...es jott ejszaka a pisi.

En szerintem is konzultalj 1 szak orvossal.

2008. okt. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elmegyünk és megnézetem orvossal a lánykámat...
2008. okt. 21. 16:19
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A nővérem kislányával is ez vol ő most lesz 7 éves. Állítólag a hormonok okozzák, most esik át egy nagy változáson. Kórházban is vizsgálták azután kaptak egy orrsprayt, mostanra már csak néha-néha pisil be. Lehet nálatok is ez okozza.
2008. nov. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!