Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lassan 3 éves kisfiammal nem...

Stella21 kérdése:

Lassan 3 éves kisfiammal nem bírok. Tépi a hajam. Karmolja az arcom es harap. Nem tudom h kezeljem. Ha sirok nevet. Es jateknak veszi az egeszet ahogy rászólok. Volt már sajnos h ráütöttem es nevet rajta! Nem tudom mit csinaljak?

Figyelt kérdés
2017. szept. 6. 16:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%

Nem lelkiismeretre empatiára kell.jatszani egy 3 évesnél azzal hogy sirsz meg stb

Ezekhez még nem elég a belső onkontrolljuk.éretlenek még.


Koncentracio növeles.

Naponta rajzolni vele, mesét olvasni, labda elkapást gyakorolni pattinzva is stb es akkor sokkal de sokkal kezelhetobb es összeazedettebb viselkedesű egy gyerek.


Probald ki.

2017. szept. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Es ha pl tévézik, az ott rengeteg képben ráömlő info is okozhat káoszt benne es zurzavart magatartásban
2017. szept. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem 3 évesen ez már nem oké. Pszichológus? Vagy majd az óvónénit is lazán összekarmolja?
2017. szept. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

A viselkedészavarnak mindig oka van.


Ha nincs szervi baja, akkor a szülő tünete a gyerek:

-engeditek tévézni /mobilozni stb, és olyat lát, amit nem lenne szabad

-trauma érte

-nem kap figyelmet elegendőt, de így tuti, hogy rá figyelsz, még ha szidod is

-erőszakos közegben él


Döntsd el, melyik igaz.

2017. szept. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%
Már 8 hónaposan meg kellett volna nevelni. Most már elég nehéz lenne.
2017. szept. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Én finomabban, de minden ilyesmit (hajhúzás, karmolás, harapás, stb.) visszaadtam neki.


Így elég hamar leszokott róla, és jól tette, mert az oviban a társa, akit pl. megkarmol, rohadtul nem fogja mérlegelni, hogy mekkora erővel karmoljon vissza. :)

2017. szept. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Istenem.. regen ilyet nem csinált. Beraktam bölcsibe azóta csinálta. De viszont leszokott róla es nost újból. De csak velem csinálja ezeket! 8 hónapos korában ilyeneket nem csinált es egészen 2.5 evés koráig se! A sírást Azert is irtam mert ha pl szomorú vagyok ezt nem ugy reagalja le h o is szomoru vagy bármi. V pl ha kiabalok azon is nevet!

Tanácsot kértem amit köszönök szépen a többiektől!

2017. szept. 6. 16:43
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a bölcsi ellen tiltakozik így? téged hibáztat miatta
2017. szept. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Autisztikus tüneteket írsz, de ennyiből nem lehet tanácsot, véleményt adni, hisz egy-két tünet még nem autizmus. Pláne hogy itt nemigen fordulnak meg szakemberek, csak okoskodók. Azonban, ha sérült az elmeolvasási, empátiás képessége, nagyon fontos a korai fejlesztés, tehát mindenképp szakembertől kérj segítséget, jó gyermek pszichiátert kellene felkeresni. Nem neurológust, nem pszichológust! Azért írom, mert sokan melléfognak és éveket veszítenek... Ha meg nincs gond, megnyugszol, ez mindenképp fontos. Ha meg van, az sem a világ vége, megküzdesz ezzel is.
2017. szept. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
10%

#6

Mondd, hogy nem bántalmaztad a gyereked, "az ő érdekében, nevelési célzattal"!

2017. szept. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!