Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tapasztalt valaki olyat, hogy...

Tapasztalt valaki olyat, hogy egy gyermek úgy vezeti le a stresszt, hogy esténként, (önálló) zuhanyzás után rápisil a törölközőre?

Figyelt kérdés
Hogy lehetne leszoktatni erről az igen undorító szokásáról? Utána pedig mintha mi sem történt volna visszateszi a törölközőt a helyére. Mérges vagyok, és egyben elkeseredett is, mert egyszerűen nem tudom, mit tudnék még mondani neki azon kívül, hogy ilyet csinálni undorító, és hogy mások, vagy esetleg ő maga is később abba törölközik. Elsírja magát, és szégyelli is, megígéri, hogy még egyszer nem fogja, de most már másodszor kapjuk rajta. Nem akarom, hogy ez a szokásává váljon! Ez valami pszichológiai dolog? 6 éves kisfiú. Most ment iskolába, lehet, hogy a stresszt így vezeti le...? De ez nem mentség. Ti mit csinálnátok?

#rápisilés
2017. szept. 9. 20:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Én még fürdetem a 7 evesemet kádban.

Olyankor beszélgetünk a napjáról kicsit..játszik én meg ott ülök vele a samlin.Kicsit van ideje megnyugodni csak rá figyelek.próbáld ki.

2017. szept. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
16%
szakemberhez fordulnék, ez inkább valami mentális betegség jele lehet.
2017. szept. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem csinálnék belőle nagy ügyet, de egy ideig nem hagynám magára a fürdőszobában. Fürdés előtt elküldeném pisilni, vagy ha akkor nem tud, megengedném, hogy zuhanyzás közben a kádba pisiljen (a fiam 7 éves, rendszeresen oda pisil zuhanyzás közben, sose szóltuk meg érte). Vele lennék fürdés közben és segítenék neki megtörölközni (bebugyolálnám, megölelgetném és hülyéskednénk) elterelném a figyelmét játékosan. Lefekvés előtt bebújnék mellé és csendben sutyorognánk, megbeszélném vele, milyen volt a napja, mi volt a legjobb, ami aznap történt vele. Sok sok szeretet és ölelés előbb utóbb megoldja a problémát. Senkinek sem könnyű az iskolakezdés. Ott esetleg nem érte valami trauma? Beszélgessetek, játsszatok vele minél többet.
2017. szept. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

de igen, szerintem érte sokk az iskolában is. Van egy ilyen "tudás vára" kitéve az osztályteremben, be van osztva 5 részre, és a gyerekek neveit beleírták a legfelső részbe. Aki kicsit virgoncabb vagy rendetlenkedik, azt lejjebb húzzák egyel. Az én fiam is lekerült a 4-es kategóriába az ötösből, majd egyik nap a napközis tanítónéni (akinek szerintem nem szimpatikus a gyerekem) lehúzta 4-esből 1-esbe. (igen, az 4 jegy csúszás egy nap alatt). Mondtam a tanító néninek, hogy én is tanár vagyok, de 4 jegyet még sosem rontott nálam senki, félév alatt sem, nemhogy egy nap alatt.

Ez az eset például lehet egy olyan dolog, amit még nem dolgozott fel.

2017. szept. 9. 21:43
 5/20 anonim ***** válasza:
23%

A gyermekemet is ahogy kijön a melegbol, a hirtelen homersekletkülönbsegtol neki.is pisilesi ingere lesz.


Eszembe nem jutna undoritonak nevezni

2017. szept. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a jó ötleteket! Kis babusgatás ránk fér. Valami új fürdős játékot is ki kellene találni, vagy készíteni, amit majd a kád mellett guggolva én is kipróbálok (kishajó, pl.)

Utolsó, hát nekem azért eszembe jutott az undorító szó, amikor megmostam az arcom, majd gyanútlanul megtöröltem, és beszívtam a tömény pisiszagot. Nem csak eszembe jutott, ki is mondtam. A fiam érezte is, hogy ez nem esett annyira jól nekem. De ez szerintem nem baj, egy szülőnek sem kell baleknak lennie, akivel ezt is meg lehet csinálni.

De utolsó, egyébként meg őszintén köszönöm a hozzászólásodat, mert tényleg ez lehet a baj, már értem. Bár ettől még meg kell tanulnia, hogy ez így nem oké.

Egyelőre a foglalkozást látom megoldásnak.

2017. szept. 9. 22:48
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy 6 éves gyerekkel már lehet beszélni, megkérdezném, hogy kisfiam miért pisilsz a törölközőre? Illetve azt is meg kell értenie, hogy ilyet nem csinálunk. Ha stressz éri már azt is el tudja mondani.

Egy 2 évest valami stressz ér a bölcsiben, vagy egy 3 évest az oviban, még értem hogy így vezeti le. De 6 éves korban már furcsának tartom, és nem is gondolom hogy ez az ok. Kérdezd őt meg. Lehet hogy inkább ki akarta próbálni beszívja e a pisit vagy ki tudja?

2017. szept. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
23%

A saját gyerekedet undorítónak nevezni elég erős kifejezés... Mellesleg szerintem pont ugyanilyen undorító az is, hogy a gyereked törölközőjét használod. Minimális intimszféra része, hogy a család minden tagja saját törülközővel rendelkezik, mivel ugyebár, ha be nem is pisilsz, de te is megtörölgetsz olyan részeket, amihez utána nem feltétlen nyúlkálna más.


Egyébként teljesen normális fiziológiai reakció, hogy kijön a meleg vízből és pisilnie kell. Felnőtt nő vagyok, de ez még nálam is megvan, csak nyilván én nem pisilek be.

Megoldás lehet, ha rászoktatod, hogy fürdés előtt mindig menjen el pisilni. Esetleg, ha nagyon kell, akkor pisiljen, mikor kiszállna a kádból, és azt lemoshatja még magáról, utána törölközzön csak (igen, tudom, ez is undorító meg gusztustalan, de könnyebb takarítani).

Harmadik verzió, hogy nem alázod meg a gyereket azzal, hogy beszólsz neki, elmondod, hogy semmi baj, nagyon ügyes volt, hogy legalább nem bepisilt, hanem felitatta valamivel, viszont ilyen esetben a törülközőjét tegye a szennyesbe, hiszen neki sem szabad azzal törülköznie utána.

2017. szept. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk szerintem nem a gyerekére mondja hogy undorító, és nem is arra hogy pisil, hanem a törülközőre pisilésre mint szokásra. Ami azért valljuk be tényleg nem túl guszta.
2017. szept. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

"mit tudnék még mondani neki azon kívül, hogy ilyet csinálni undorító"

Természetesen tudom, hogy nem mondunk olyat, hogy undorító vagy gyermekem. Ilyen eszembe sem jutna. De ha van egy ilyen húzása, mint ez, akkor azért kifejezem, hogy bocs, de ez a dolog itt undorító volt, ilyet nem csinálunk.

Ha én ezért megdicsérném, és azt mondanám neki, hogy ez így oké, csak ne felejtsd el a szennyesbe dobni, akkor konkrétan baleknak érezném magamat mint szülő. Akinek kötelessége lenne minden nap egy plusz mosást beindítani, mert a gyermeke rápisil a törölközőre, és én ezt neki hagyom. Persze van, akinek meg ez a normális, mások vagyunk. Mindenkinek máshol van a mérce. De ez már tényleg egyénfüggő.

2017. szept. 10. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!