Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni ha a gyerek...

Mit lehet tenni ha a gyerek nem hajlandó iskolába menni?

Figyelt kérdés

Az öcsém 14 éves 8adikos. Tavaly eljátszott sok kamubetegséget azért,hogy itthon maradjon gèpezhessen és lustálkodjon. Ha a gépet megvonjuk,elvonási tünete van, nekünk jön (nagydarab..pl én az 1,7cm-s 110kg-s gyereket az 1,6centimmel nem állítom meg) Most sem jár iskolába csak heti 1-2x. Nem mondja el mi bántja. Azt már tudjuk hogy a cigányok és az osztálytársai beléállnak,de van mikor ő káromkodik.. Tudni kell róla hogy beszédhibás,hirtelenharagú,erővel oldja a problémáit,nem gondolkozik csak cselekszik,rossz tanuló,nagyon csúnyán beszél,illemtelen)

Se pszichológus, se anyu,se apu, se mama se én nem hatunk rá. Semmi. Én nem akarom hogy bántson minket. Van egy cukros hugom aki csak 11, apu alkoholista. Szeretném ha elkerülne itthonról,mit tudok én tenni ha anyám nem hajlandó lépni és mindenki csak nézeget?



2017. szept. 15. 08:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Jelentheted a gyámhivatalnál. Elsősorban azt, ha bánt titeket, ha veszélyben érzed magad. Előbb-utóbb úgyis megismerkednek veletek, mert az iskola jelezni fogja nekik, hogy nem jár az öcséd iskolába. Nagy ciki lesz, ha nem lesz meg neki a 8 általános, már pedig nem lesz meg, mert ha sokat mulaszt nem kap bizit.
2017. szept. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%

" szeretnem ha elkerulne otthonrol "

Te ezt megis hogy kepzeled ? 18 evig a szuleid kotelesek ellatni. Neked fikarcnyi kozod nincs hozza.

2017. szept. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Ja hát nem kellett volna 110 kilósra hízlalni, beindultak a hormonok, utálja magát, a testét és senki sem fogadja el.


Nem lustálkodni akar, hanem a sikertelenséget kerüli.


Gondolom a tesója vagy. Javasold a szüleidnek, hogy írassák be új közösségbe, ahol érvényesülhet és amit szívesen csinálna.


Nagydarab, hátha a birkózás jó lenne neki. Ebben a korban nagyon rá tudnak kattani az animékre és japánra, lehet sumózhatna is.

2017. szept. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azzal talán hathattok rá, hogy x. hiányzás (talán 50 óra) után tényleg jön a gyámhivatal, mert az iskola köteles szólni nekik (azt hiszem, megvonnak pénzt és az öcsédet védelembe veszik, azaz piszkálni fogják őt is meg a szüleidet is). Sportolnia kéne és tán iskolát is váltani, hogy új közösségben, tiszta lappal indulhasson. De ha se szándék, se lehetőség nincs a szüleid részéről, te nem tudsz mit kezdeni. Max. agitálhatod, hogy járjon el valami ingyenes/támogatott szakkörbe vagy futni, bicajozni, de a leírásod alapján nem tartom valószínűnek, hogy hallgat rád.
2017. szept. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Másik iskolát keresnék neki első körben. Nem csoda ha nem jár be, nem érdekli és agresszív. Gondolom kigúnyolják és bántják ez borzasztó lehet nap mint nap. Apa alkoholista, senki semmivel nem törődik. Szerintem ez a fiú az utolsó aki hibáztatható bármiért is.
2017. szept. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

A másik suli diákserege sem lesz elfogadóbb egy 110 kilós 14 évessel.


Le kell fogyasztani egy olyan közösségben, ahol hasonlóan nagydarab fiúk vannak.


Szerencsétlen srácnak semmi önbizalma, utálja magát, és a sok egyforma testalkatú kortársát, akik nem bírják őt a testalkata és a viselkedése miatt.


A kirívót mindenhol kiközösítik.


Tessék beiratni sportra, ahol mindenki kövér.


Még amerikaifocira gondoltam, ha nő vagy 190 magasra, ezzel a testalkattal és indulatokkal nagyon sikeres is lehetne.


Irassátok be, mellette járjon suliba.


Minden elvesztegetett nappal egyre mélyebbre fog süllyedni.


Amcsifocit neki.

2017. szept. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó leírta amit gondoltam. egyenes út sajnos, hogy tv-be kerüljön. Kegyetlen, hogy eltudják cseszni a szülők a gyerekek életét,a nem odafigyeléssel. A gépmánia, a beszédhiba, a túlsúly...mind mind a család hibája, ezekre oda kellett volna figyelni. Szerintem jobban jársz, ha te mégy otthonról. Bár hugod miatt nem fogsz.
2017. szept. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves masodik ugy kepzelem hogy nem tudom megallitani a 60kilommal es nem turnem azt ha a cukros 11 eves hugom bantana!!! Anya dolgozik..meg sem hallgat minket mi a jo vagy mi faj,arra fogja en dolgoztam ma (tisztviselo) es egyszeruen leszarja, Apu annyira elitta az agyat..egesznap fekszik ezt latja mindket gyerek..senki nem torodik semmivel es ugyerzem keves vagyok..a hugomnak HI vercukrai vannak ami nem normalis nekem RA-m az idegessegtol 3 eve..Az ocsem senkire sem hallgat..se sport se iskola csak a hulye gep es kaja..

Anyu feladta hogy iskolaba kuldje,egyik fulen be masikon ki az ocsemnek. Duzzog es ha nem gep elott ul maga ele nez es a fotelba fekszik. Ez tul sok..

2017. szept. 16. 02:21
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor várjátok meg míg a gyám jelentkezik!Ha 5 napon belül nem igazolják a hiányzást, suli köteles jelenteni! Ne küld iskolába. Hátha felfigyelnek rátok. Mert ez jóra nem vezet. Veszélyes lesz rátok öcséd!
2017. szept. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
0%
nevelni
2017. szept. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!