Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » TSMT és Ayres terápia között...

TSMT és Ayres terápia között mi a különbség?

Figyelt kérdés

Szakértő válasza érdekelne, vagy olyan szülőé akinek mindkettőt próbálta a gyermeke.

Kislányommal az ayres terápiát javasolták nekünk, és egy alkalommal voltunk is de nem ment sajnos. A húgom TSMT-re járt a kisfiával és elmesélte, hogy zajlik egy ilyen terápia, és gyakorlatilag ugyanazokat az eszközöket használták mint az ayres terápián, azzal a különbséggel hogy ott mindegyik eszközt egymás után ki kellett próbálni, és ha kihagyott egyet akkor elölről kellett kezdeni. Na, ez tuti még annyira se menne mint az ayres. Szóval van valami más különbség is, mindkettő terápia ugyanazt fejleszti? Esetleg életkori ajánlásban van eltérés? Nem világos számomra. Valaki javasolta, hogy itthon próbáljuk meg a TSMT-t, ezen gondolkozom...


2017. szept. 25. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő :) de a fiam mindkettőt próbálta.

Az aryes kötetlenebb, ha nem annyira együtműködő akkor az a legjobb, mert játékosabb és a gyerek választ mivel szeretne játszani (én így vettem észre)

A tsmt pedig egy előre összeírt akár 10 féle feladatsor meghatározott ismétlés számmal és azt kell mindet megcsinálni mindegyiket más mondókára. Ez kötöttebb feladat, nálunk az aryes vált be, azt nagyon szerette.

A TSMT-t tudjátok otthon, ennyi előnye van, viszont kapsz egy papírt a kezedbe kb 10-15 feladattal és akkor csináljátok, a gyereknek nem biztos hogy lesz kedve hozzá... mondjuk ha kitartóak vagytok akkor előbb utóbb belejön. Nekünk nagyon nehéz volt sokáig, sok jutalomba került :) de aztán a tsmt-t is megszerette, de az aryes jobb szerintem végülis azt szerette meg jobban. Nem tudom mennyi idős gyerekről van szó, de egy kiscsoportosnak tsmt-hez nem biztos hogy lesz türelme, neki jobb a kötetlenebb.

2017. szept. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igaz, az kimaradt, 2 éves múlt a kislányom. Sajnos egyáltalán nem akart együttműködni az ayres-en. A TSMT-re megpróbálok akkor szerezni itthoni feladatsort meg persze eszközöket.
2017. szept. 28. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!