Autista lesz a gyermekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kislányom 15 hónapos,és aggodalmaim vannak Vele kapcsolatban ! Az aggódásom akkor kezdődött,amikor minden gyermek pápázott ,ő meg nem akart. Most sem pápázik,pedig minden nap megmutatjuk és elmondjuk Neki!Nem hajlandó megmutatni hol van Apa,hol van Anya ! Tapsolni tapsol,mikor milyen kedve van,de ez az egyetlen .. Nem mutat rá tárgyakra ,nem von bele a játékba ,ha játszik. Szeret egyedül játszani,viszont a játszótéren a gyerekeket nagyon szereti,mosolyog rájuk. Szemkontaktust tart,illetve ha mosolygunk Neki,ő is mosolyog! Sok játék érdekli,leginkább azok,amik hangot adnak ki! Ha valaminek örül,vagy valamit szeretne ,a csuklójával fura kétmozdulatokat végez! Nem sírós baba,sosem volt az. 8 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat,12 órákat alszik . Sosem kell altatni,magától alszik el . Kézzel egyedül szépen eszik,csőrös pohárból tud inni.

A mozgásfejlődésben minden fokozatot betartott szépen,viszont önállóan még nem jár egyedül,oldalazva kapaszkodva lépeget,illetve két lábon áll kapaszkodás nélkül! A kanapéra fel és lemászik egyedül!

Beszélni a saját maga nyelvén folyamatosan beszél,de értelmes szavai nincsenek,annyi sem ,hogy anya vagy Apa! Ha mondom Neki,hogy hazaért Apa,akkor örül,tehát tudja ,hogy Apa fog jönni! Játékokat nem ad a kezembe hiába kérem tőle,egyetlen kis telefont ad oda,hogy rakjam a fülemhez! Semmi mást nem! Dobozból kipakol,be már nem ! A kezét nem engedi,hogy megfogjam ,ha vezet i akarom. Elhúzza... Sokszor beül az ölembe ,de nem annyira bújós típus , Ő még sosem adott puszit nekünk!

Szerintetek elképzelhető,hogy autista? Nem volt egyikünk családjában sem iilyen !!vagy lehet,hogy csak lassabban fejlődik,későn érő típus? Későn kezdett el kúszni,mászni,ülni is ..11 hónapos korában! Várom mindenki válaszát,aki egy kicsit is ért ehhez!


2017. szept. 28. 13:15
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
89%
Ez hülyeség, az én fiam pont ilyen, 13 hónapos. Ebből semmi nem utal az autizmusra, pontosan ezért nem diagnosztizálják ilyen piciknél.
2017. szept. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok, kivéve hogy az én fiam már 10 hónaposan járt.
2017. szept. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
66%
Nem hiszem, de ha nagyon aggódsz, megnézetheted szakemberrel, bár az autizmust nem, mert azt maximum 3 éves kortól tudják csak vizsgálják. Viszont ha le lenne maradva, vagy bármi, esetleg idegrendszeri éretlensége lenne( nálunk az volt), akkor könnyen tudnak segíteni.
2017. szept. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
84%

Nem feltételnül autista, sőt ennyi idősen ilyet még nem lehet szerintem diagnosztizálni.

Az én fiam kb 2 évesen kezdett beszélni előtte az ő saját babanyelvén beszélt, tudod amikor csak anyukat érti mit akar.

Szerintem ha szereti a gyereket, és azt írod, hogy a játszótéren mosolyog rájuk, szemkontaktust tart, akkor elvileg nem autista, ez nem autistákra jellemző.

A fura kézmozdulat fura, de lehet hogy csak érdekesnek találja és csinálja. Elvileg a repkedés a probléma, mintha az tünet lenne, ha örül valaminek.

De amúgy az autizusnak is elég széles skálája van, sok fokozata, de 15 hónaposan még korai erről beszélni, bár nem vagyok szakember.

2017. szept. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
20%
Nem konyítok kb semmit az autizmushoz, de arra emlékszem, mikor a fiamat vittem első oltására, akkor a doktor nénink megdícsérte, hogy autista biztosan nem lesz, mert szépen tartja a szemkontaktust. Ez nálatok is van, így csak későn érő tipusnak mondanám (maximálisan laikusként). Az enyém 11 hónaposan önállóan ment, nem kúszni-mászni tanult.
2017. szept. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
67%
Nem értem mi a bajod vele, csak 15 hónapos, nem kell tudnia beszélni. Mi az ami aggaszt? Nem int pápát, gondolom nincs kedve, ez nem betegségnek a tünete.
2017. szept. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek ! Próbálok nem erre gondolni,csak egy anyuka azt mondta nekem ,hogy elég fura,hogy nem nagyon akar kommunikálni,még mutogatással sem,és olvasta ,hogy autizmusra utalnak ezek ! Én meg nagyon aggódó típus vagyok .
2017. szept. 28. 13:47
 8/45 anonim ***** válasza:
10%

Az autisták nem tartanak szemkontaktust, mert nem bírják!

A te gyereked biztos nem az.

2017. szept. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
71%
Az internet nagyon veszélyes dolog, főleg a hülyékre nézve... Szegény gyerek!
2017. szept. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Nem is várom el tőle,hogy beszéljen ! De semmilyen szinten nem kommunikál,minden ismerősöm gyermeke legalább mutogat ennyi idős korban ! Ő például ha szomjas,akkor sem jelzi sehogy,nem mutat rá a pohárra.
2017. szept. 28. 13:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!