Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi lehet az oka, ha egy alsó...

Mi lehet az oka, ha egy alsó tagozatos gyermek rosszul teljesít? (Elégtelen német, magyar és matematikából) Mennyire hat ki Ez a későbbi fejlődésére ha nem foglalkoznak vele?

Figyelt kérdés
2017. okt. 12. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

El kellene vinni pedagógiai szakszolgálathoz egy felmérésre, mert könnyen lehet az oka részképesség zavar.

Hallásproblémát, szemproblémát is ki kellene zárni mellette.

Ha alsós és ennyi mindenből rosszul teljesít (és ennyire) annak oka van, nem az hogy lusta vagy ennyire buta.

Ha ezzel nem foglalkoznak, a későbbiekben még jobban lemarad.

2017. okt. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
1-és: Miért ne lehetne buta? Ha mindenből gyenge, valószínűsíthető egy alacsony intellektus.
2017. okt. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%
Az az oka, hogy a gyereknek nem mindenhez van érzéke. Én például matekból voltam gyenge, mégis hármasra érettségiztem belőle. :) Persze csak azért, mert magántanárokhoz járkáltam. Szóval a külön tanár segíthet, nem kell SNI-st csinálni a gyerekből. Régen nem volt olyan, hogy "SNI-s", mindenkitől ugyanazt a szintet várták el, és kész. Pedig akkor is voltak "buták".
2017. okt. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Az első válaszolóval értek egyet. Ki kell vizsgáltatni és utána kell döntést hozni a továbbhaladásról. Én foglalkoztam sni/btmn gyermekekkel, sokuknál indult így az első osztály. Fejlesztést kapó gyermekek pedig nem maradnak le a társaiktól, csak más módszerekkel tanulnak, azok akiknél csak később derült ki sokkal nehezebb a tanulás részben az összeszedett önbizalomhiány részben az előrehaladottabb életkor miatt.
2017. okt. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

1-es vagyok,. kettesnek: ebben igazad van de ha a gyerek diszlexiás és diszgráfiás, ugyanerre az eredményre juthat. Az alacsony intelektuson nem lehet segíteni (csak több gyakorlás, lassabb tempó) ha viszont részképesség zavar igazolódik, az fejleszthető.


Hármasnak:

Az SNI-t nem csinálják, nagyon sokat lehet fejleszteni egy részképességzavaron. Ha nem vizsgálják, nem fejlesztik, attól a gyerek még nem buta ám. Kb olyan nem fejleszteni, mint gyengénlátóra nem adni szemüveget. Attól hogy ez a probléma nem volt széleskörűen ismert régebben, most már az és lehetőségek is vannak a javítására.

2017. okt. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!