Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Sír az elsö osztályba a fiú...

Sír az elsö osztályba a fiú gyermekem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már kiskorában is síros volt. Képes sírni ha valaki agyontapos egy csigát.Elég érzékeny. A tanító néni nagyon kedves. Elég jol megy neki az iskola. De nem szeret járni elmondása szerint utálja a házi feladatot és van az osztályba 4 nagyon rossz gyerek és nem tetszik neki. Őt nem bátják de neki nem tetszik h így viselkednek. Tanácstalan vagyok.

2017. okt. 25. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk van hasonló, csak kislányban. Mindenért sír. Fiúban szerintem még inkább nem fogják sokáig tolerálni. Valahogy el kell beszélgetni a fiaddal, hogy megértse, tudnia kell az érzelmeit kordában tartani, nem elfojtani kell, hanem tudnia kell irányítani ezt az érzést, mert sajnos hamarosan ki fogják csúfolni és nem csak a fiúk, a lányok is. Amíg otthon a sírásért cserébe vigasztalást kapott valószínűleg, egy iskolában már maximum tényleg csak akkor fogadják el, ha valaki sírdogál, ha alapos oka van rá. Nálunk is eleinte támogatták a sírós kislányt, nyugtatták, míg végül nem csak a gyerekek, de a tanárok is megunták. Minél inkább vigasztalták, annál inkább sírt. Úgyhogy például az úszásról az edző ki is rakta a szűrét, azt mondta, hogy ő ezt nem szeretné hallgatni minden órán, akkor jöjjön vissza, ha kibír 45 percet sírás nélkül.

Ráadásul minden osztályban van 1-2 "gonosz" gyerek, aki biztos, hogy előbb vagy utóbb ki fogja csúfolni, na akkor aztán lesz oka a sírásra.

Mond el neki, hogy lesz még rengeteg olyan dolog, ami neki nem fog tetszeni, ez még csak a kezdet. Egyébként nekem az a tapasztalatom, hogy a túlkímélt gyerekek akik nagyon sírósak, akik megijednek a való világtól, mert addig egy burokban nevelték őket, mindentől megóvva. Sajnos ilyenkor ez nagyon durván előjön és csak a gyerek hátrányára válik.

2017. okt. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szoktam neki mondani h legyen erős ne sírjon mindenért. Régebben sokkal rosszabb volt. Sose neveltem nyámnyila gyereknek. De ha elveszik tőle a labdát ahelyett h visszakérné vagy visszavenné elkezd sírni. És azért nem “gonoszkodik” az elmondása szerint nehogy megbüntessék.Régebben az ovodába gondolom most neg nehogy bünti legyen a suliba. Én nagyon rossz gyerek voltam mint a tűz. Mindig mondom neki álljon ki magáért.
2017. okt. 25. 12:20
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
A gyermeked érzékeny, de ettől nem nyámnyila! A gyermekek személyisége leginkább a neveléstől függ, de van egy kis százaléka, amit temperamentumnak hívnak, ezzel nem tudsz mit csinálni, néhány gyerek egyszerűen érzékeny. Fontos, hogy megnyugtasd és meghallgasd, ha gondja van és támogasd őt. A helyzet javulhat, kinőheti a sírást, de számos olyan szakma van, ahol az ilyen érzékeny személyiség hatalmas előny lehet.
2017. okt. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Lehet, hogy hülyeségnek fog tűnni, amit írok. Én mindig érzékeny voltam, ha valaki kiabált velem, volt, hogy elsírtam magam még felnőttként is. A kisebbik fiam is ilyen lelkületű, érzékeny, sírós gyerek. De képzeld, rájöttem, hogy ez az érzékenység gyenge idegrendszert jelez, amin viszont táplálkozással és vitaminokkal sokat lehet javítani. Mi egy ideje halolajat és D3 vitamint szedünk rendszeresen, több zöldséget, gyümölcsöt, tojást, húst eszünk, és igyekszünk kimenni a napra, amikor lehet. Azóta mintha kicseréltek volna mindkettőnket, én is hihetetlenül nyugis lettem, a kisfiamról pedig most mondta az óvónője, hogy észrevették, hogy a fiam már hónapok óta nem sírt az oviban, pedig korábban minden apróság miatt sírva fakadt.

Én most jutottam el oda, hogy lazán ellent tudok mondani apámnak, aki egész eddigi életemben simán terrorizált engem. Pedig még pszichomókushoz sem járok...

Amúgy a te kisfiad is legkisebb gyerek a családban? Azt olvastam, rájuk jellemző ez a mentalitás. Én is az voltam.

2017. okt. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Fölöslegesen szenved a kisfiad, valószínűleg szorong is. Ráadásul ezek a problémák még súlyosbodhatnak.Beszélj az iskolapszichológussal, vagy ha nincs, a pedagógiai szakszolgálatba (hajdani nevelési tanácsadó) jelentkezzetek be tanácsadásra. Valami oka van, hogy a gyerek utálja az iskolát, annak ellenére, hogy sikeresen veszi az akadályokat.
2017. okt. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem utalja mert járni szeret hiszti nincs a suliba menetelkor. Ha kérdezik tőle h milyen azt mondja h jó.Nagyon vàrta màr hogy oda jàrhasson. Első gyermek
2017. okt. 26. 04:04
 7/8 A kérdező kommentje:
Volt az elsö héten hogy a suliba felejtette a sapkàjàt. Bocsànatot kért h ne haragugjak és majdnem sírni kezdett. Pedig sose volt fenyítve föleg nem ilyen aprosàg miatt. Ő ezeket tul bonyolitja pl. mi lesz ha ellopják. Mindig mondva van hogy ilyen dolgokért ne sírjon. Tőlem még sose kapott a fenekére. Mi külön vagyunk az apjától ott nem tudom mi történik, de biztos hogy ott sincs megverve vagy ilyesmi mert különben nem szeretne menni
2017. okt. 26. 07:57
 8/8 anonim ***** válasza:

"Mi külön vagyunk az apjától ott nem tudom mi történik" - kérdezd meg a fiadtól, mi volt, hogy volt, mit csináltak, hogy érezte magát, mi volt a legjobb, mit szeretne legközelebb, ha odamegy.

Bátoritsd, ne higgye, hogy csak megtörténnek vele a dolgok, nagyon sokat tehet magáért és azért, amit szeretne.

2017. okt. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!