Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van köztetek, akinek bentlakás...

Van köztetek, akinek bentlakásos oviba/suliba jár a gyermeke?

Figyelt kérdés
Hogy bírtátok az elején, és a gyerkőc? Hogy viseltétek, ha netán megszóltak mások, amiért "intézetbe adtátok" (még ha olyan is az intézmény, ahonnan hétvégére, szünetekre hazahozzátok)?
2017. nov. 2. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Bentlakásos óvoda? Mondjátok, hogy ilyen nincs. 😲
2017. nov. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Bentlakásos óvoda, általános iskola csak sérült gyerekeknek van, akik speciális felügyeletet igényelnek, első.


Kérdező, nekem a barátnőm döntött úgy 6 év otthoni szenvedés után, hogy a gyereknek is jobb, ha szakemberek fejlesztik, mintha ő otthon próbálkozik a masik két gyerek ellátása mellett. Sokan megszolták, hogy milyen anya, sokak szerint pedig jól tette, hogy nem áldozta fel a másik két gyereket, a férjét és magát.

2017. nov. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Családon belül egy 9 éves fiú kint tanul Barcelonában foci akadémián. Ott van bentlakásos ovi is tehetséhes gyerekeknek.


Önáló lett 1.5 év alatt, magabiztosabb de nagyon leszakadt a szüleitől. Nem hétvégente hanem 3 havonta jár haza, a szülei kiakarnak költözni hozzá. 2 ágyas szobában vannak 6 gyerekre van 2 nevelő.

Foglalkoznal velük de nem pótolhatják a szülőket

2017. nov. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnos nem tudunk jobb megoldást, nálunk is van még két egészséges, akik kárát látják az egész helyzetnek, mi pedig nem vagyunk képesített fejlesztők.
2017. nov. 2. 14:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem jár gyerekem bentlakásosba, de a Pető Intézetben voltak ilyen csoportok (ovi és suli is) dolgoztam ilyenben. Ha jók a szakemebrek, minden rendben lesz. Persze nem egy ideális helyzet, főleg nem egy ovisnak,vannak olyan dolgok, amik elsőre ijesztőnek tűnhetnek, de a szülőknek kell eldönteni, mi a legjobb a gyereküknek (és a családnak). Olyan pedig ne szóljon meg senkit, aki nem nevelt halmozottan sérült, vagy súlyosabb sni-s gyermeket, az ilyenekkel nem kell foglalkozni, fogalmuk sincs mentek keresztül.
2017. nov. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
* min mentek keresztül
2017. nov. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
helyesen dontottetek, en is igy tennek egy beteg gyerek eseten.
2017. nov. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Sajnos van bentlakásos óvoda. Hetes ovinak hívják mifelénk, és olyan gyerekek vannak ott, akiknek a szülei úgy dolgoznak (vagy nem dolgoznak), hogy nem tudnák hozni-vinni a gyereket. Ezeknek a gyerekeknek sokszor jobbak a körülményeik az oviban, mint otthon.
2017. nov. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Én tavaly dolgoztam ilyen helyen, mint nevelőtanár. Ez egy EGYMI volt, volt ott ovi is. 4 hónapig bírtam, nagyon megviselt. Amikor mentek a gyerekek aludni, tiszta árvaházhangulat volt.

Halmozottan hátrányos helyzetűek voltak és amikor jöttek vissza vasárnap tök éhesek voltak, olyan szinten beettek, hogy utána kihányták. Volt olyan is, aki szegény nem tudott otthon rendesen tisztálkodni sem. Gondolhatjátok, mi van amikor őszi stb szünetekre mennek haza.

2017. nov. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!