Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni egy 3 eves...

Mit lehet tenni egy 3 eves gyerekkel, ha nem akar este fel 12 elött elaludni?

Figyelt kérdés
Kerem csak az irjon, akinek ilyenben van tapasztalata,minden megprobaltam, szazszor visszahozom ha kifut az agybol, nappal az oviban 1 orat alszik csak.
2017. nov. 9. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Le kell fárasztani délután, és este a villanyoltás után már nem kelhet fel az ágyból.

Ez akár törénhet úgy is, hoyg anyuka mellé fekszik, és ott is marad, amíg el nem alszik a gyerek.


AMúgy reggel mikor kel? Könnyen vagy nehezen ébred reggel?

Miket próbáltál eddig?

Nem kap sok édességet? Fiamat a cukor bármilyen formája nagyon felpörgeti, legkésőbb ebéd után ehet édességet, különben este nem lehet bírni vele.

2017. nov. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám mesélte, hogy ovis koromban (4 körül voltam) én voltam a legutolsó, aki a családból este lefeküdt. Elsőre nagyon durván hangzik, de mindenkinek kelnie kellett kora reggel, mindenki ment dolgozni, a bátyám suliba, nem virraszthattak csak azért, mert én még éjfélkor is kukorékoltam. Anyukám is megpróbált mindent, lefárasztani (bár nem kellett külön lefárasztani, folyton mozgásban voltam, nem is értem, hogy nem dőltem ki este), külön sportra járatni, kevés édességet ettem, sőt, még gyermekpszichológushoz is elvitt, aki megállapította, hogy makkegészséges lelkületű emberke vagyok, akinek ennyi az alvásigénye. Az oviban sem aludtam, a szomszéd csoportban játszottam. Este pedig anyukámék és a bátyám lefeküdtek, én pedig mesét néztem. Ez is nagyon durván hangzik, én biztosan nem engedném a gyerekeimnek, de lövésem sincs, mit csinálnék, ha ennyire nem akarnának aludni. Hál' istennek jóalvók.

Kérdező, nagyon nehéz lehet nektek, amikor anyum mesél az én gyerekkori nem alvásomról, annyira tudom sajnálni, hogy milyen nehézségeket okoztam Neki, még jobban értékelem, hogy az én ovisos és bölcsisem 9-kor már alszik.

Kérdező! Mi lenne, ha az oviban nem aludná meg azt az 1 órácskát sem? Hátha annyira nincs szüksége arra a plusz 1 órára, hogy ha mégis elalszik délután, este 2 plusz órával toldja meg miatta az ébrenlétét. Ki kellene próbálnod! Vagy beszéld meg az óvónővel, hogy őt ne altassák, vagy próbáld elhozni alvás előtt, maradjon ébren, hátha este hamarabb kidől. Ha már csak 1 órát nyersz (fél 12 helyett mondjuk 10 körül kidől), az is több a semminél!

2017. nov. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Még annyi, hogy az első iskolai napom estéjén a Tévé Macit nézve elaludtam apukám foteljába süppedve😊azon a napon helyreállt az alvásom, onnantól kezdve este probléma nélkül elaludtam, reggel időben fel tudtam kelni, szval semmi nyoma megmaradt az ovis kori virrasztásnak. Felnőttnek is szerintem kifejezetten normális ember vagyok, az idegrendszerem rendben van. Megmaradt az alaptípusom, bagolytípus vagyok, a mai napig szeretek később feküdni, reggel tovább aludni, de nem éjszakázom. Mióta gyerekeim vannak, főleg, mióta újra dolgozom, Ők pedig oviban, bölcsiben, este sokszor Velük együtt elalszom olyan 9 körül.

Az a durva, hogy egyáltalán nem is emlékszem arra, hogy virrasztok (4-7 éves koromban), éjjel tévét nézek, míg a család többi tagja alszik. Mintha kiesett volna az a pár év este, éjszaka.

2017. nov. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Az én gyerekem nem állandóan nem alszik, de volt, hogy 11 után is fent volt. Mostanában csak akkor, ha valami félrecsúszik.


Ezekre a dolgokra figyelek, amik sokat javítottak a dolgon:


- nem kapcsolok villanyt abban a szobában, amelyikben vagyunk egyáltalán.


- délután sosincs program, csak délelőtt, mert az izgalomtól nem tud utána aludni


- délután szabad játék van, amíg mindenki csinálja a dolgát


- nem szabad vacsi után egyből aludnia


- max egy mese, és összebújás alvásnál, fekszünk a redőnnyel lehúzott szobában


- kinyomom az elektromoskészülékek fényét is


- ha nem alszik x idő után sem(ritkán van ilyen nagyon) nekem pedig extra fontos, hogy kidőljön, melléfekszem és hangosan egyenletesen, lassan mélyen veszem a levegőt. Nem válaszolok kérdésekre csak csss van es szuszogás.


Ez a hipnotikus ritmus mindig beválik, általában 10 percen belül kidől.


Nem szabad a szemébe nézni közben, a feje legyen alacsonyabban a tiédnél.


Ha sokáig cicizett, vagy aludt a mellkasodon, akkor a fejét odahúzhatod a mellkasodhoz, hátha megnyugtatja a szívdobogás. Ne itass vele egy csomót inni.


Kb ennyi. Az uncsitesóm is így altatja az adhds gyerekét, ott is beválik.

2017. nov. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
13%
Ne már..mi az, hogy kifut az ágyából? Nem jöhet ki! Fekvés után nincs duma nincs mászkálás. Te vagy a főnök vagy ő. Ez a baj, hogy nem tanítják meg a gyerekeknek a szüleik azt, hogy nem tehet meg mindent amit akar. Vannak szabályok amiket be kell tartani vagy anya mérges lesz és kiabálni fog és mérges lesz..
2017. nov. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Az én lányomnál csak a nappali alvás kiiktatása segített. Amióta nappal nem alszik este 8 körül alszik. Ha esetleg hosszasan utazunk és véletlenül elalszik akár csak 10 percre az autóban már lőttek az estének. 2,5 éves korától nem alszik nappal.
2017. nov. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
A délutáni alváselhagyást én is próbáltam, de olyan kibírhatatlan lett délutánra, hogy inkább hagytam aludni napközben
2017. nov. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Mikor kelted reggel? Próbáld egy órával korábban.

Kezdd el jutalmazni, ha az ágyában marad. Hagyj égve egy kislámpát, tegyél mellé egy pohár vizet, bilit, alvóállatot és egy képeskönyvet, mesélj neki, adj egy jó éjszakát puszit, és hagyd ott. Ígérd meg, hogy ha csendben marad az ágyában, hamarosan visszamész és megsimogatod. 2-3 perc után tedd is meg, simi, halk dicséret, puszi és újból gyere ki. Én még az ajtót is nyitva hagytam, ha kérték. Így ingázz, amíg el nem alszik a gyermek. Idővel kicsit növelni lehet a szakaszok hosszát, illetve egyre hamarabb el fog aludni.

Ha simán ment az elalvás, reggel nagyon dicsérd meg és valami jutalmat is kaphat. Persze ha már rögzült az új rend, a jutalom fokozatosan elhagyható.

2017. nov. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Reggel, napközben fáradt?

Apa és én is viszonylag "takarékon" üzemelünk, 5-6 óra alvással tökéletesen elvagyunk, ha a gyereked is ilyesmi, pluszba nem fárasztják le el tudom képzelni hogy még akkor is pörög.

2017. nov. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 KOOK válasza:
Az én lányom egy ördög ha nem alszik délután akkor se tud időben lefeküdni sokszor éjfélkor is fenn van nem tudok vele mit kezdeni. Reggel úgy kell kihúzni az ágyból de bármit próbáltam semmi se vált be nála... Sajnos összevissza dolgozok nincs fix időpont amire mindenki ágyba kerül ez is egy ok lehet :S
2017. nov. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!