Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kinél fordult elő, hogy a...

Kinél fordult elő, hogy a szülei eltagadták az első gyereküket előlük, mert az pár naposan meghalt vagy halva született?

Figyelt kérdés
Így az első élve maradt gyerek azt hitte, ő az első szülött, pedig már előtte meghalt egy testvére. És milyen hatása volt ennek az eltitkolásnak az életben maradt gyerekekre?

#halál #titkolózás #halva született gyerek
2017. nov. 27. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én már bőven középiskolás (kb. 16 éves voltam), amikor tök véletlenül meghallottam, amikor anyu mesélte valakinek, hogy az első terhessége alatt volt egy közlekedési balesete, amit nem élt túl a baba, ezért a második terhessége alatt (ez voltam én) végig vigyázott anyura mindenki, alig engedték mozogni is, nehogy baja/bajunk legyen. Hát, engem ez akkor lesokkolt, nagyon ledöbbentem, hogy ezt miért titkolták el előlem (azaz előlünk, van még 2 öcsém is).
2017. nov. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére előlem soha nem titkolták, hogy meghalt két testvérem. A legidősebb bátyám agyhártya gyulladásban halt meg sokkal a születésem előtt (19 évvel idősebb nálam) utána van a bátyám (11 évvel idősebb) a nővérem aki túlhordás miatt fertőzést kapott így élve született de egy órán belül meghalt (2 évvel idősebb) majd végül vagyok én a legkisebb.


Kijártunk már kicsi koromban is a temetőbe a sírhoz, nem volt megrázó mindig angyalként tekintettem rájuk. Mikor kicsit nagyobb lettem örültem, hogy meghalt a nővérem különben én nem élnék mert csak 1 gyereket szerettek volna szüleim. Emiatt sokszor volt bűntudatom.


Örülök, hogy elmondták és nem titkolták, ez is a családhoz tartozik.

2017. nov. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se érdemes titkolni. Annál rosszabb nincs, mikor később derül ki és hazugságnak tűnik. Mert az is.


Őszintén kell róla beszélni. Persze nem 2 éves korban, de ha szóba kerülnek a testvérek vagy a család története, akkor igenis alkalom van rá, hogy elmesélje az anyuka, hogy van egy angyalka testvére is, csak neki hamar búcsúznia kellett.

2017. nov. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Olyan megható, ahogy az utóbbi két kommentben írjátok... Igen, talán így kellene tenni...ha már ilyen történik... és mindenképp fontos elgyászolni s a családban rájuk is időnként gondolni, mint akik velünk vannak, akár mint őrzőangyalok...
2017. nov. 27. 17:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 12-13 éves korom körül elmondta anyu h volt előttem egy terhessége de az 5. hónapban meghalt és fiú lett volna.

De ez azóta se téma otthon.

Örült h legalább én megmaradtam nem sok esélyt jósoltak nekem se.

2017. nov. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előttem eltitkolták. Pontosabban csak próbálták. Kb 5 éves lehettem, amikor anyám a szomszéd szobában mesélt a történtekről a barátnőjének. Én hallottam az egészet, de ő ezt nem tudta. Innentől kezdve hosszú évek teltek el, ő még mindig abban a hitben volt, hogy én nem tudok semmit sem. Ezek után úgy 12 éves koromban leült a konyha asztalhoz, és elkezdte mondani, hogy nekem lenne egy nővérem, de szülést követően nem sokkal meghalt. Túlhordás, fertőzés, agyvérzés stb. Annyit mondtam csak, hogy tudom, de már sírtam. Erre jött a vigasztalás, hogy ne sírj, ha ez nem így történt volna, akkor én nem lennék. Hát köszi szépen.... megkérdeztem hol van eltemetve. Sajnos sehol sem, nem hozták ki a kórházból. Ez rossz nagyon. Se egy sír, se egy kép, semmi nincs nekem róla. A halotti anyakönyvi kivonata akadt csupán egyszer a kezembe. Én azt mondom, hogy ezt nem így kellett volna, hiba volt a szüleim részéről a titkolózás. Hatalmasat csalódtam.
2017. nov. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez nagy csalódás lehet, mert a lelkünk érzi a testvért, akkor is ha eltagadják előlünk s kitagadjaák a szüleink a családból. Te nyugodtan gyászold el őt, éld át azt a fájdalmat, amit érzel iránta és fogadd be a családba, mintha ő is egy jó tesód lenne. Vannak akik örzőangyaluknak élik meg az ilyen korábban meghalt testvért! Hisz ők oda fent vannak...
2017. nov. 28. 03:47
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A szuloknek sem konnyu, errol beszelni plane. Elottem soha nem titkoltak, mindig mentunk a temetobe a batyamhoz. Mindig lattam, hogy mennyire fajdalmas ez anyukamnak. Ha titkolta volna se haragudnek ra miatta. Tudom, hogy mennyire fajdalmas elvesziteni a gyermekedet. Volt tobbszor is spontanvetelese az is van olyan fajdalmas mint egy gyermeket elvesziteni. Van aki szerintem csak azert nem mondja el, mert nem akarja, hogy lassad rajta mennyire sebezheto es gyenge, mert ugye a szuleink mindig erosek es ok a mi hoseink. En teljes mertekben megertenem miert nem mondta el. Nehez neki. Ezt meg kell érteni. Soha nem kivanom, hogy ezt barki atelje. De ne legyetek ennyire onzoek. Neki jobban fajt ez a veszteseg mint neked ez a titok!!
2017. nov. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!