Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szellemi fogyatékosság befolyá...

Szellemi fogyatékosság befolyásolható az életvitellel?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hátránnyal születik egy baba és minden esélyt megadnak a fogyatékosságra. Van e hatással a jövőbeli fogyatékosságra ezeknek: legyen kétfajta életvitel: egyiknél túlféltem mert beteg, nem viszem magammal inkább sehova, otthon marad ezzel azzal, időjárást is mindig figyelembe veszem. Mivel eleve gondjai vannak nem fejlesztgetésre töltöm az időm pénzem, hanem veszek élményt szerző játékokat , nézhet tévét stb.Ha sír inkább nem csinálom tovább a számára kellemetlen dolgot (pl többet akkor mégsem megyek vele boltba) ilyenek.

Vagy a másik. elhordom fejlesztésre, igenis ennek szenteljük az életünket, itthon is több a (titokben) fejlesztő játék, viszont kínzom is:igenis költöm reggel mert oviba kell vinni a nagyot, igenis jön velem boltba ha utálja ha nem, ha fagy, ha fúj, akkor is benne lesz a mi "egészséges" életünkbe.Kirándulások (még ha utál autózni is), csavargások, nyaralások.

Szerintetek ha ugyanaz a gyerek kétszer kezdheti újra és egyszer az egyik életvitelbe, máskor a másikba csöppenne hatással lenne e a fogyatékosságára nézve (értelmi, szellemei) vagy egyáltalán semmi köze az életvitelnek ehhez? És véleményetek szerint a gyereket nézve melyik a jobb "megoldás" a gyerek jövőjét tekintve?


2017. dec. 12. 09:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A korai hozzáértő szakember általi fejlesztést nem pótolja semmi!
2017. dec. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem mindegy, milyen a fogyatékosság. Ha olyasmi, hogy nem bírja elviselni, ha változik a környezete, valaki hozzáér, akkor kegyetlenség ide-oda ráncigálni, viszont ettől miért ne foglalkozhatna vele szakember? (Kirándulni többe kerül, mint tévét nézni, ha ugyanannyi a pénz, pláne, ha TB-s a fejlesztés.) A tévénézés és egy helyben üldögélés egészséges gyereknél sem a legjobb döntés, ez elég köztudott. Boltba menni vagy a nagytestvérre várni a folyosón meg a legtöbb egészséges kisgyerekkel is kihívás, viszont azért kifejezetten nem nevezném fejlesztőnek se. Szóval szerintem nem ellentétei egymásnak, amiket írtál és hát a gyerek igényeitől és család teherbírásától függően lehet megítélni, melyik élethelyzetből mit lehet kihozni.
2017. dec. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Természetesen nem a kegyetlenségig elmenni vagy nem elmenni a cél. Inkább egészséges hiszti, mert ahhoz nincs kedve. Ami egészségessel is kihívás olyankor persze, csak túl kell e féltenem, ha fenáll a fogyatékosság veszélye. Hozzá másképp kell e állnom, hogy lacika te itthon maradsz mert nem szereted, de béluska jössz velem, ha szereted ha nem mert egészséges vagy én pedig nem fizetek kétszer anyni pénzt a dadának. Inkább így értettem ezt a kínzás nem kínzás dolgot. Semmiképp nem vele összeegyeztethetelenül , ami már káros is
2017. dec. 12. 10:17
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A kettőt kombinálnám. A korai fejlesztésre nem sajnálnám az időt és a pénzt, a "fejlesztő" játékok rovására sem, mert az később bepótolhatatlan.

Viszont egyebekben normális életet élnék, együtt a család a két gyerekkel. Annyira súlyos fogyatékossága nem lehet, ha mint írod, egyelőre gyanú van csak rá. Fontos, hogy a normál életvitelt lássa, szokja meg.

2017. dec. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
És nem teszünk vele rosszat, ha a normál életvitelben él, holott lehet felét nem érti a fogyatékossága miatt?Kell a sok inger vagy nem? Lehet pl. a normál kisgyerek hisztizik a boltban, de két alkalom után ok-okozat rájön, hogy semmi értelme. A fogyatékos gyanúst vidd e a boltba, hisztiztesd e, mint azért aszülők nagy része átesik ezen míg a gyerek megtanulja meddig mehet el ugye, de ő megérti e. Nem egyszerűbb e rábízni vkire addig. De ez csak egy példa.
2017. dec. 12. 10:56
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hiszti mértéke a boltban (vagy máshol) annyira különböző egészséges gyerekeknél is. Ha nincs más megoldás, úgyis elviszed a boltba. Ha van más megoldás, a nagybevásárlást ne vele intézd (és a testvérét sem kell kötelezned rá), nem hiszem, hogy az bármit fejlesztene egy gyereken, ha sorban kell állnia. De ha szeretnéd már totyogósként gyakorolni vele, amikor nem siettek, beugorhattok egy kisebb forgalmú helyre.
2017. dec. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Sejtem, hogy nem fejlesztené egy boltban hiszti, nem lenne a szellemi fejlődésére rossz hatással?
2017. dec. 12. 11:24
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire elméleti a kérdésed, de szerintem ezt az anya-apa úgyis látja az adott gyereken, hogy mennyire viseli meg és ismeri, mennyire tanítható, mivel befolyásolható. És ha nem első gyerek, mint írtad, valami viszonyítási alapjuk is már csak van. Nem hiszem, hogy ha a boltban mondjuk ön- és közveszélyesen viselkedik, akkor más hasonló szituációkban nem voltak már vele gondok és ott éri őket meglepetésként. Tehát csak meg tudják ítélni, mennyire fér bele vagy már kínzás mindenkinek.
2017. dec. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Én az apa vagyok a történetben. Nem igazán tudom hova tenni a dolgot. Dolgozok látástól vakulásig. Feleségem otthon a gyerekekkel. Mire hazaérek hányadék a ház, főzzek ha éhes vagyok , de előtte vásároljak is be. Úgy érzem határaimat pengetem, mert mindeközben otthon odatolja a gyerekeket is, hogy ő pihenni akar. Nagyon szívesen elvagyok a gyerekekkel, de munka után főzzek úgy, hogy a gyerekek rajtam, az nekem nehéz, FŐLEG, KÖZBEN FÜRDESSEK IS. Nejem fáradt, nem viheti sehova elmondása szerint a kicsit, mert beteg. még egy kenyérért sem mennek el, pedig az autót is otthon hagyom nekik, hogy ne kelljen gyalogolni. De hol az időjárásra fogja, hol arra, hogy beteg a gyerek. Nem tudom másnál ez hogy megy. Amikor az orvossal beszéltünk nem mondta egy szóval sem, hogy bezárva kell lenni. Én vittem már el tescoba magammal, mert kivolt a feleségem, tény és való sírt, de eltudtam terelni a figyelmét. Én úgy érzem csak szoktatni kellene. Nem mondom, hogy menjenek nagybevásárolni, de a sarki kisboltba szerintem megoldhatnák. kocsival mennek az 500 méterre lévő oviba is, mert hideg van vagy meleg van. De akkor még fizetnem kell a dadának, mert nem viszi magával. Viszont ha havazik vagy nagyon fúj a szél, nekem kell a céges autót kikönyörögni, hogy elmenjek az oviba, mert nem mozdul ki (ha nincs dada) a kocsiig sem.

Mindig a kicsi szellemi fejlődést hozza fel, tény egyre jobban elvan maradva, 4 éves nem beszél egy kukkot sem, a pirost nem tudja megkülönböztetni a kéktől. Fejlesztésre nem hordja, hiába mondom neki , hogy itt a pénz vigye be a nagyobb városba, nem viszi,mert nem kínozza.

Nyaralásról, kikapcsolódásról ne is beszéljünk. Sehova nem megyünk.

Ezért is lettem volna kíváncsi, hogy tényleg ennyire óvni kell?

2017. dec. 12. 11:50
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Hűha, hát az én véleményem szerint ez egyáltalán nem normális hozzáállás. Amit leírtál, az a gyermeknek semmiképpen nem jó. Bezárva a 4 fal közé, persze hogy semmit nem fejlődik. A szakfejlesztés elengedhetetlen lenne neki. Szinte szóhoz sem jutok, a feleséged nem depressziós?? Mert ez így nem normális.
2017. dec. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!