Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyire normális dolog, hogy...

Mennyire normális dolog, hogy egy 2,5 éves egyáltalán nem reagál a nem szóra?

Figyelt kérdés
Hangosan kacag, dobálja magát ha öltözünk vagy folytatja amit elkezdett, pl az útra kirohan .Nem akarta,,de szó szerint ordítottam dühömben, hogy nem, mikor már elvoltunk késve reggel a suliból. 20 perce próbáltam öltöztetni, de ő csak dobálta magát, képtelenség volt ráadni bármit. És nevetett. Akármilyen dühösen is szólok, nevet, mintah viccet mondanék.
2017. dec. 12. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

Persze, ez nekik vicces. Én végül feladtam az elveimet, a kezébe nyomom inkább a telefonom, általában a bubble shooter nevű játék leköti annyi időre. A sürgetésre meg állandó jelleggel így reagál. Muszáj türelmes lenni, akármilyen nehéz. Megérzik a frusztrációt és ördögfiókákká válnak. :/

Az én gyerekem igaz szeptemberben volt 2 éves, de ugyanez. Még mindig a reluxa a sztár, nem hagyja békén, hiába szólok rá, mintha meg se hallaná. Most az elalvással is kóstolgat, elég rávenni.. úton is van olyan, főleg a pocsolyázás, nem mindig kap vízálló cipőt a lábára, nyilván a nem vízállóban nem hagyom de meg se hallja.

2017. dec. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Epp ugyanezt kerdeztem :)


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..



Teljesen normalis az a helyzet ...

2017. dec. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk ilyen sose volt. Érvekkel kell meggyőzni, de egyre nehezebb, mert visszaérvel. pl mondom neki, hogy nem hintázhat, mert felfázik, mert nincs rajta pelenka és overál mint a húgán, erre visszaszól, hogy "de Abigél már előmelegítette" :)

Régen könnyen le lehetett szerelni egy indoklással, de ma már néha lenyom vitában.

2017. dec. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Teljesen normális.

Hisz ilyenkor feszegeti a határokat, kipróbálja, Meddig mehet el. És ha nincs semmi következménye, akkor miért is venné Figyelembe? Hisz olyan vicces, amikor anya a haját tépi!...


El kell kezdeni következetesen nevelni. Ha csak egyfolytában a nemet ismételgeted, de semmi más nem történik, akkor persze, hogy nem érdekli. Miért is kellene érdekelnie?

2017. dec. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kicsit megnyugodtam a kérdés láttán..kisfiam februárban lesz 2,5, ugyanez...Egy percre nem marad nyugton, ugrál az ágyon,közben újabban sikongat is.:-)Rászólok-süket fül..És mostanában nekem is alig akar elaludni.Én úgy veszem észre, ha tiltok valamit annál jobban érdekli-amit szabad (lenne) viszont elég hamar megunja.Sok tanácsot sajnos nem tudok adni, mert én sem vagyok tapasztaltabb, de remélem legalább kicsit te is megnyugodtál. (?)
2017. dec. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Öcsém 10 évvel idősebb szóval pont volt szerencsém végignézni a korai éveket is, mikor ezt csinálta (és sokszor csinálta) apa fogta magát, felkapta a gyereket és ha kellett lefogva de felöltöztette, hamar megtanulta hogy ha azt mondjuk akkor egy idő után az lesz.
2017. dec. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

mai anyukák már csak ilyenek. mivel csak szóban van fenyítés,de se kézre csapás,se egy bünti(sarokba állás vagy valami megvonása amit szeret), ezért miért is hallgatna rátok az a gyerek? csak azért, mert ez a mai népbetegség még nem jelenti, hogy normális. Ha látja hogy tettének nincs következménye akkor minek is aggódna a nem szócska hallatán?

pl dobálja magát mielőtt játszótérre mentek akkor közlitek vele "oké akkor nincs játszótér ezért meg ezért" vagy nem a telefont kéne bébiszitternek használni bármilyen kényelmes is, mert a jelenben tényleg jobb, de a jövőben sokkal nagyobb bosszúságot fog jelenteni, hogy nem fogjátok tudni ennyire sem irányítani a gyereket.

2017. dec. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!