Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Eretlen idegrendszer vagy...

Eretlen idegrendszer vagy valami mas?

Figyelt kérdés

Adott egy 25 honapos kisfiu

-nem beszel csak az o nyelven illetve par szo elejet

-sok mindent ert de nem mindent, pld megyunk aludni,jon de behozod a kiskanalat, azt nem

- sok mindent megmutat de nem mindent

-neha labujjhegyezik

- nem eszik onalloan

- nem integet csak nagyon ritkan az utanzas is igy van

- szepen jatszik, pld kisautot tologatja nem a kerekeit porgeti


Amugy egy jol fejlodo gyerek, babakent is nagyon nyugodt volt, jo programmal viszont jol alkalmazkodik a valtozashoz

Aggodom … feltetlenul baj van vagy csak ez az o tempoja?

3 honapja TSMT-zunk onalloan


2017. dec. 19. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Miért nem a neurológust kérdezed?

Vagy csak hasraütésszerűen TSMT-ztek?

Ha aggódsz, orvoshoz vidd, ne a gyakorit kérdezd!


Egyébként semmi kirívót nem írtál. Egyik se olyan, ami hű de nagy dolog lenne.

2017. dec. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Termeszetesen voltunk, senki nem mond semmi pontosat, korai fejlesztoben ajanlottak a TSMT ahol betanitottak a pontos treninget de nem csoportosat hanem egyeni.

Tapasztalatok szempontjabol irok itt hiszen azert van az oldal nem?

2017. dec. 19. 13:30
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Keress meg egy dévényes terapeutát. Megnézi a gyerkőcöt és mondd valamit, amin el lehet gondolkodni.
2017. dec. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Ma minden 3. gyereket tsmt-re küldenek éretlen idegrendszer miatt, mert kb. nem derivál fejben 3 évesen.

Ne aggódj, szerintem ezek egyáltalán nem kirívó dolgok!

2017. dec. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

az ő tempója, de ennek oka van: bizonyos reflexek felelnek az említett dolgokért, és ezek okozhatnak valóban lemaradást...sok mindent olvasni ezzel kapcsolatban most pl legutóbb olyat olvastam hogy ha az anya oxit kap és egyszerre érzéstelenítőt pl az is okozhatja...de olyat is olvastam hogy ha bizonyos készségekkel nagyon előre halad akkor mással lemaradhat....vagy kiválthatja a lassulást valami szorongás vagy élethelyzet. De az biztos, hogy ha nincs meg a korának megfelelő "mérföldkő a fejlődésben" amit a tudomány jelenlegi állása alapján meghatároznak pl h 11 hóig ülni kell meg ilyenek, akkor valszínű nem csak annyiról van szó hogy ez a tempója.


A saját példám: a lányom pl nem ült 11 hósan - lassan jöttek a fogai, lassan kezdett forogni, motorozni, szintén pipiskedik stb. 11 hósan elvittem a dévényeshez. akkor egyébként már alany állítmány szerkezetben beszélt (igen, 11 hósan...). Ott azt mondták, olyan gyorsan fejlődik az értelmi dolgokban hogy a fizikai dolgokban lassabb...és hogy ez az ő "tempója" ahogy írod, hagyjam rá. Hát ráhagytam.

Eltetl 2,5 év. Még mindig le van maradva a mozgásos dolgokban, viszont beszédben meg semmivel sincs már előrébb mint a kortársai (mondjuk 3,5 éves és írni tanul, meg elolvas 3 betűs szavakat, összeaddja az egy jegyű számokat, szóval ez a része még mindig durva), de a lényeg hogy kár volt a mozgásos dolgot ráhagyni, már akkor elkellett volna vinni tsmtre illetve korából adódóan dévényesre, most már megjártuk a neurológiát a pipiskedés, fura járás stb miatt, és ott tsmtt írtak elő. egyébként azt mondtákj ha rendesen jár a tornára, meghozza majd az eredményét...de iskoláig!! járnia kell, pedig ő "csak" kicsit lemaradt a labdázásban és furán fut....most akkor a Te gyereked esetében pláne hogy persze szükséges a tsmt és rengeteg türelem!!! :) próbáljátok otthon is csinálni a gyakorlatokat

2017. dec. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
4: mert a tsmt olyan játékos fejlesztés, amire akár minden egészséges gyereket nyugodtan lehetne vinni!!! ezt 3 szakember is mondta nekem, mivel nem jutottunk dűlőre, hogy a 3,5 évest dévényesre, konduktorhoz, alapozóra, tsmt vagy mégis mire vigyük el, a lényeg hogy nem mindegy a mozgás kiválasztása, viszont a tsmt pont olyan, amire bátran lehetne vinni egy egészséges gyereket (ellenben a dévénnyel ami sokkal erőszakosabb és eleve babákra van kitalálva), az én lányom pl imádja a tornát
2017. dec. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%

és még annyit hozzá fűznék hogy az enyém pl labdás feladatokat csinál, színeznek, billencsen ugrál, ugróiskolázik, bukfencezést tanul - szóval ezek tök jó dolgok, amiket mi gyerekként tanár nélkül megcsináltunk, mert kimentünk a csajokkal az udvarra, és nem volt számítógép, nem volt tablet, dizsi, meg ilyenek, magunk labdáztunk, magunk rajzoltuk az ugróiskolát, hát valóban nem volt szüksége tsmtre...


nézd meg a mai tini gyerek tartását egy 30 évvel ezelőtti gyerek tartásához képest - sajnos igen, ma minden 3. gyereket (ha nem mindet!!) elküldenék valamilyen játékos fejlesztére...ha le van maradva ha nem. Elküldeném, mert maguktól már nem csinálják ezeket

2017. dec. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#5 valaszolonak Koszonom a valaszod, otthon tornazunk, betanultunk mar 3 treninget, rengeteget foglalkozunk vele, ami remenyt ad,h kinovi azaz behozza a lemaradast.

Megjegyzem 16 orat vajjudtam,rengeteg tagitot kaptam,de persze erre mindenki legyint pedig szerintem akkor "tortent" valami

2017. dec. 19. 14:11
 9/9 anonim ***** válasza:
köszi a lepontozást.
2017. dec. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!