Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 5-6 évesen miért mond ilyeneke...

5-6 évesen miért mond ilyeneket egy gyerek?

Figyelt kérdés
Aggódom a fiam mentális állapota miatt, van már időpontunk pszichológushoz, de addig még van néhány hét. Borzasztó önfejű, makacs akaratos, uralkodó típus. Szabályokat nem igazán akarja betartani. Ha nem úgy van, ahogy ő kitalálta, jön a cirkusz. Üti a fejét ököllel, karmolja magát, falba földbe veri a fejét. Ilyeneket mond, hogy jobb lenne, ha nem is élne és hasonló szépségek, de van, hogy vigyorog közben. Ha házon kívül vagyunk, állandóan rosszalkodik, provokál, keresi a feltűnést. Mivel vannak testvérei, a többiek kárára nem mehet, hogy ő esetleg ezzel az őrületével extra figyelmet szeretne magának kiharcolni. Hogy lehet ezt jól kezelni.
2018. jan. 1. 14:07
1 2
 1/11 anonim válasza:
70%

Ez nem normális.

Valaki nem molesztálja?

2018. jan. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem molesztálja senki... persze a csapból is ez folyik mostanság...
2018. jan. 1. 14:26
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

ADHD?

Olvass utána, hátha ismerősek a tünetek.

2018. jan. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem is ADHD gyanús időnként, olvastam már rengeteget ezért is kerestünk pszichológust. Időnként meg teljesen normálisan viselkedik...
2018. jan. 1. 15:16
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Pszichológusnak semmi köze ehez. Pszichiátriai ambulancián kérj kivizsgálást.
2018. jan. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Persze,pszichológus meg pszichiátria...Mostanában minden neveletlen,kezelhetetlen gyerekre ráfogják,hogy valami baja van.Van neki,igen.Pofonhiány.

Véranyukák,mamaszauruszok,lehet lepontozni :)

2018. jan. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tudod az a baj, hogy ha felpofozod a gyereked, törvényt sértesz...
2018. jan. 2. 11:54
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem csak a törvény a baj, hanem hogy egyátalán nem használ. Kisbb korában nem voltak ilyen problémâk? Ezek dührohamnak tünnek. Pszichológus nem biztos, hogy ért hozzá. A fiamat 4is látta évek alatt, mire végre jóhoz kerültünk, aki továbbküldött pszichiátriára. 7 évesen lett autizmus diagnózisa, 3 éves korától én már tudtam...
2018. jan. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elözö vagyok: azért is mondhat ilyneket, mert amúgy nagyon is tisztában van vele, hogy mekkora teher a viselkedése a környezetének. Az enyém is mondott hasonlókat.
2018. jan. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
43%
Előfurdulhat hogy csak TV-ben vagy videójátékban látott/hallott valamit és azt utánozza. Amikor kicsi voltam én is mondtam meg rajzoltam olyan dolgokat hogy a napközis néni azt hitte megszállt valami :D pedig csak sokat néztem a bátyámat horrorjátékkal játszani 18/f
2018. jan. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!