Virtualis autizmus?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kinek mi a velemenye a virtualis autizmusrol esetleg valakinek tapasztalata?

Illetve miert diagnosztizalnak kevesebb lanyt autizmussal mint fiut?


2018. jan. 1. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

?

Mi az a virtuális autizmus? Érintettek vagyunk a témában, ismerős gyereke is az, de még nem hallottam ilyenről. (Így véleményem sincs róla.)

A másik felére: valószínűleg köze lehet ahhoz, hogy hogyan alakul ki/öröklődik, de erre egyelőre a tudósok se jöttek rá.

Nem rég olvastam, hogy az autizmust és a folsav túladagolását hozták kapcsolatba.

2018. jan. 2. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Virtuális autizmus tunetei megegyezoek a hagyomanyoseval. A tulzasban vitt tevezes alakitja ki kulonbseg az, h a virtualis autizmus tunetei teve megvonasa es megfelelo kezeles utan eltunnek, csupan par honap alatt. Amerikaban kutatok fedeztek fel ezt az uj format. A kulonbseg a lanyok kis aranyahoz kepest meg most sem tiszta szamomra....
2018. jan. 2. 22:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A virtuális autizmusról még nem hallottam, szerintem ezt egyszerűen úgy hívják, hogy "függőség", de érdekes kutatásnak tűnik.


Az autizmus nemek szerinti megoszlásáról van egy olyan elmélet, hogy azért diagnosztizálnak kevesebb lányt, mint fiút, mert a lányok esetében társadalmilag elfogadottabb az autista viselkedés. Vagyis ha egy kislány félénk, visszahúzódó, túlságosan szabálykövető, vagy bármi, ami autista tünet is lehet, nem foglalkoznak vele, mert ezeket egyébként is lányos dolognak tartják. Ha viszont egy kisfiú viselkedik így, mindenki azt gondolja, hogy nem normális, mert egy fiútól az az elvárás, hogy kis rosszcsont legyen. Persze ez csak az autizmus bizonyos tüneteire vonatkozik, de nem az összesre, szóval nem tudom, igaz-e ez az elmélet. Ismerek autista lányt, és az ő esetében emiatt derült ki túl későn, hogy mi a probléma (azóta megkapta a megfelelő fejlesztést és segítséget, és köszöni, jól van).

2018. jan. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ez egy nettó hülyeség. Az autizmus idegrendszeri állapot, ami nem gyógyítható, de fejleszthető. Maától nem gyógyul meg. Aki tévéfüggő, az más tészta, semmi köze a kettőnek egymáshoz, de persze, hogy Ameriakiak kutatják. Nézd meg az elnöküket...
2018. jan. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van benne valami, de kell egy alap idegrendszeri probléma. Egy enyhe probléma okozhat apróbb megakadásokat, ami később tovább gyűrűzik, nagyobb gondokat okozva. Adott egy alapból ingerkereső gyerek, aki rácuppan a tv-re. A szülő képtelen kezelni a helyzetet, vagy nem is akarja. A gyerek agyi funkcióit módosítja a rengeteg inger, miközben a normális fejlődéshez szükséges ingerek elmaradnak. Szerintem egy ilyen gyereknél jelentkezhetnek autisztikus tünetek.
2018. jan. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!