Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináltik, amikor nem...

Mit csináltik, amikor nem akar tanulni a gyereketek?

Figyelt kérdés
Jelenleg nagyon ki vagyok bukva. Van egy átlagos iq-s auti fiam 4-5 tanuló. Tegnap estig ült az első feladat fölött és nem jutott a végére. El se kezdte. Ma szintén ott folytatja ahol abbahagyta. Nem tudok tőle csinálni semmit. Ha elmegyek mellőle elmászkál,ha ott ülök,idegesít,hogy csak ülünk. A tanulás közben nem halad. A háztartás nem halad. A testvérével nem tudok foglalkozni. Mivel nem akarok sirdogálni,ezért belül örjöngök. Nagyon manipulatív és konok. Megríkatta már anyukámat,férjemet és az auti spec szakembert is. Zsarolni nem lehet,mert nem érdekli. Szép szó jelen helyzetbe elveszett . Most azt mondtam addig nem eszik,amíg nincs meg minden lecke. Szerintem estig nem fog enni.8 éves. Nem fogom megütni! Ezt ne tanácsoljátok. Agresszió,agressziót szül!

2018. jan. 6. 11:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne csak ülj ott, hanem csináljátok együtt!
2018. jan. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Szövegértés lenne most a házi. Neki kell elolvasni és értelmezni. El se olvassa!
2018. jan. 6. 12:06
 3/19 anonim ***** válasza:
70%

A fiam ugyan ez csak nem aut.

11 éves egyszerűen semmit sem hajlandó magától megcsinálni. Ha nem tanul nincs xbox, telo, tv net semmi! Nem hitte el, hogy hétvégén nincs bünti, mert egyest kapott. De van, a tv beltéri egységét elvettem, telefonját, xboxot, focis kártyákat, távirányítós vackokat. Nem mehet sehova, nincs édesség se. Volt meglepetés, hiszti is. Már a családi életünk megy rá, hogy neki nincs kedve tanulni.

Annyi dolga lett volna, hogy a téli szünetben 1 fejezetett elolvasson, és rajzoljon belőle a feladatlapra. Kidobta az utcán csak, mert utál olvasni. Szerdán két egyessel kezdett.

2018. jan. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Miért nem csinálod vele? Ott ülsz, de a feladattal egyedül van. Lehet, hogy nem érti. Okos gyerekek is kapnak néha olyan feladatot, ami segítség nélkül nem megy. Beszélsz hozzá? Magyarázol? Hiába fenyegetőzöl, ha nem képes rá, lehet, hogy együtt menne. Amúgy meg szombat délelőtt inkább hagyd pihenni, játszani. Tele lehet a feje a sulival, kell a kukapcs, utána talán magától megcsinálná. Ha jó tanuló, akkor a tanulási morállal nincs baj. Hagyd szusszanni, ne fenyegesd és később csináljátok meg együtt.
2018. jan. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Olvastasd fel vele, és te tedd fel a hozzá kapcsolódó kérdéseket!
2018. jan. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
97%
Olvastasd fel vele vagy olvasd fel neki és hagyd játszani is. Szombat van.
2018. jan. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%

Te komolyan felnőtt nő vagy, akiket gyereket nevel?????

Olvassátok közösen. Egy mondat a tied, egy az övé. Motiváld valamivel, amit szeret: édesség, matrica, játék, akármi. Ilyen baromságot, hogy nem adsz neki enni....

2018. jan. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

3.válaszoló,te látod át a legjobban a helyzetem. 7.válaszoló. Igen felnőtt nő vagyok aki kétségbe van esve!! Matrica!!

Kiröhög. Amikor mondtam hogy nem kap enni azt mondta jó,úgyse szeret enni. Szerinted lehet csokival zsarolni? 4 évesen nem volt hajlandó inni. Végül a kórházban kötött ki.

Úgy voltam,hogy mivel ez egy szövegértéses feladat,az a lényege,hogy olvasás után mennyire érti meg és oldja meg a feladatot,de már feladtam. Elolvasom neki. Elegem van. Aki mondta miért ma. Neki válszolom,azért mert semmi kedvem vasárnap este is ezt csinálni. Főleg hogy nem érdekli,hogy este van és másnap suli. Most pihenünk és majd lenyugodva újra tanulunk.

Még a 7.válaszoló. a szakembereket is kikészíti!

2018. jan. 6. 12:49
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

Én az alábbiak valamelyikét tenném:

- felolvasnám neki, esetleg részletekben, és megbeszélnénk

- egyelőre hagynám játszani, megmondanám neki, hogy majd holnap elővesszük ismét, hátha akkor jobban megy

- kitalálnék valami közös programot vele és a tesóval, így mindenkire van időm, és hagynám leereszteni a gyereket. A házi ráér. Holnap nekiülnénk és segítenék neki.

- ha végképp nem tudnám rávenni, tehát egész hétvégén ellenállna, akkor ennyi. Nem büntetném érte, mert csak elveszem a kedvét a tanulástól, titkolni fogja a háziját. Akkor lesz egy házifeladat hiánya, na bumm. Ha nem rendszeres, és gondolom, nem, hisz azt írod, jó tanuló, akkor ezt mindenki túléli. Esetleg beszélnék a tanárával, hogy mi volt a hétvégén, tudjon róla, miért nincs házi. Egy autista gyerek esetében bizonyos dolgok érthetőek.


Amit semmiképp nem csinálnék:

- nem büntetném, nem éheztetném

- nem ülnék mellette szótlanul, azt várva, hogy egyedül megcsinálja a háziját

- nem éreztetném vele, mennyire rá vagyok feszülve a dologra, hanem tenném a dolgom, főznék, stb. Ha ráfeszülsz, "csakazértis" alapon is elkezdhet dacolni, és nem csinálja meg

- nem csesztetném a házijával szombat délelőtt. Neki is jár a pihenés.

2018. jan. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%
9esel értek egyett. Ha nem megy ne csinálja meg. Max kap egy egyest. Nem dől össze a világ.
2018. jan. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!