Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a teendő egy 3 éves anyaver...

Mi a teendő egy 3 éves anyaverő gyerkőccel?

Figyelt kérdés
2018. jan. 18. 00:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Szuperdadát neki.
2018. jan. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
:D Remek ötlet! Megadnád a telszámát?
2018. jan. 18. 00:48
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Inkább nézz meg pár részt, hátha bejön. :)
2018. jan. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
77%

Ez így elég kevés infó. Egyszercsak gonolt egyet és rákezdett?

Én nem engedném...volt a fiamnak is ilyen korszaka, életkori sajátosság. Jött, rámvert. Kikértem magamnak, fáj, szomorú vagyok. Ha nem vette komolyan faképnél hagytam (nyilván otthon, pl játék közben). Hívott, h jöjjek vissza, mondtam, hogy nem akarok, mert félek, hogy újra bántani fog és az rossz nekem. Egy kicsit huzakodtam, aztán visszamentem, mondtam, hogy csak simi simi vagy semmi.

Most 2,5 már elég régóta nem csinálja, max ha túlpörög, de akkor elég figyelmeztetni.

2018. jan. 18. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 turatura ***** válasza:
22%
Ne üssétek meg. Egymást se. A tesót (?) se. A Tv-t nem kell néznie. Az ütést egytelen kisgyerek sem találja ki, csak úgy, magától, minden előzmény nélkül.
2018. jan. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
79%

Jo tanacsot adott a 4-es.

Nalunk nem utes volt, hanem a csipkedes es a kopkodes tudomanyat sajatitotta el a gyerekem kb ennyi idosen potom 3 nap alatt az unokatestotol. (Unokateso pl a azota csinalta, hogy a bolcsodebe jart, szoval nagyon fogekonyak az ilyesmire ennyi idosen.)

En is igy csinaltam, azonnal leraktam, elmondtam, hogy rossz dolog, faj, stb es ott hagytam, hogy jatszon/legyen egyedul. Ha a nagyobb testverevel csinalta, akkor ugyanigy jartam el, persze a ferjem is. Nagyon hamar abbahagyta, mert megertette, hogy ez rossz es nem vagyunk ebben partnerek.

Sogornom pl sokaig szenvedett, nehezen szokott le a fia rola, pedig ugyanezt probalta csinalni. De amikor o abbahagyta a gyerekkel a jatekot ilyen miatt es a gyerek sirni kezdett, akkor nagymama/nagypapa/apuka megsajnalta es mentek vigasztalnj, jatszani vele. Azaz nem erezte a gyerek, hogy negativ kovetkezmenye van a viselkedesenek es valtoztatnia kell.

Szoval beszelj mindenkivel, aki a gyerek kornyezeteben van, hogy ugyanugy reagaljatok a viselkedesere.

2018. jan. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
81%
" Az ütést egyetlen kisgyerek sem találja ki, csak úgy, magától, minden előzmény nélkül. " Dehogynem. Nagyon tudnak csapkodni minden példa nélkül is.
2018. jan. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 joe99 válasza:
66%
Szerintem meg épp hogy rá kell verni egyet a fenekére és bezavarni a szobájába had gondolkodjon egy kicsit, hogy megéri-e ez a viselkedés, ráadásul épp anyucit... akármilyen modern is a felfogás a mai világban egy jókor adott legyintés sokkal hatásosabb mint a "húúúdeszomrúvagyokmost" szövegelés, csak legyünk mindig következetesek: ha nem szabad anyuval akkor apuval-, meg tesóval sem :)
2018. jan. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
67%
Kedves turatura nevű felhasználó válasza: ne nézzen tv se ? ne olvasson könyvet se ? ne járjon iskolába se ? Ott is lesz olyan mese, amelyikben agresszió van, már alsó osztályban is, a helyes életre való nevelés érdekében. Ne csináljon semmit ? Egyáltalán ezen a világon éljen-e ? Érzelmei lehetnek ? Mert ha ezen a világon él, bizony meg kell tanuljon evilági rendszabályokat. Íratlan rendszabályokat is, amivel már gyermekkorban boldogul, közösségben is. Agresszív gyermek megtanulhatja, hogy édesanya szomorú lesz, fél, és többé nem játszik vele. Vagy éppen azt, hogy kaphat ő is visszakézből egyet, és megismeri mi a félelem, a fájdalom. Amennyiben továbbra is agresszív a gyerek, nem árt valamilyen sportra, tenisz, asztalitenisz, ha ököllel üt ökölvivás stb beíratni.
2018. jan. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Rá kell szólni. Határozottan érezze ez nem jó. Ha kell a kezét is megfogm. Űkosak tesztelik ki mennyit enged nekik. Ha a hanglejtésből meg testartásodból érzi, hogy ez rossz meg fogja tanulni, hogy nem szabad.
2018. jan. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!