Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Normális okos a gyerekem de...

Normális okos a gyerekem de tényleg esze mint a borotva. Megfigyelő képessége is kitűnő. De ha valamit el szeretnék magyarázni neki nem engedi. Témát vált, vagy épp nem figyel rám. Ha meg meghallgat közli h nem fogadja meg. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2018. jan. 20. 07:13
 1/8 A kérdező kommentje:
4 éves lesz.
2018. jan. 20. 07:14
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Mi az hogy kozli, nem fogadja el????? Egy négy éves???? Nem körülötte forog a világ. Közlöd vele, hogy ez van, tetszik nem tetszik, te vagy a főnök. Magyarázni meg nem mindig kell.
2018. jan. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Mit akarsz neki elmagyarázni?

Akkor magyarázz, de akkor is csak röviden és egyszerűen, ha ő kérdezett.

A szabályokat, tiltásokat ne magyarázd, hanem közöld egy rövid indoklással. A számára fontos információkat is egyszerűen mondd meg neki, magyarázatot akkor fűzz, hozzá, ha a gyerek kérdez. "Ma a nagymama jön érted délután az óvodába."

A többi dologról pedig beszélgess vele.

2018. jan. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Az en fiam is ilyen, vagyis volt. Mar 9 eves es leszokott errol. O azert csinalta ezt, mert ugy gondolta, hogy o tudja magatol, erti, nem kell neki elmagyarazni es amit en mondok, az csak “bla-bla-bla”. Nem tudom, hogy nalatok is ugyanez a helyzet, vagy sem, de az en fiam okostojas tipus. Kulfoldon elunk, 4 evesen kezdte a sulit, ott is mindig unta magat, igy meg jobban toltak elore, hogy ne unatkozzon. Igy viszont egyertelmuen talalkozott olyan dolgokkal is, amit magatol nem ertett, tudott, de o fixen hitte, hogy kepben van, kozben pedig nem.

Akkor jott elo az altalad emlitett problema, amikor ezeket a dolgokat el akartam neki magyarazni, hogy ne jarjon tevuton. Raadasul ha epp nem temat valtott, vagy nem figyelt, akkor meg merges is lett, amiert “zaklatom” a magyarazatommal.

En ilyenkor kozoltem vele, hogy rendben, csinalja a dolgot/feladatot egyedul es ott hagytam. Nekifutott, vagy megakadt, vagy rossz lett, ujraprobalta, ugyanaz tortent es egy ido utan felkinaltam az opciot, hogy ram figyel, vegighallgat, megerti es megcsinalja jol, vagy probalkozik tovabb.

Hagytam, hogy vegigvigye a dolgot az elkepzelese szerint es ha nem megy ugy, akkor vegye eszre maga, tanuljon a sajat hibajabol.

Egy ido utan belatta, hogy jobban jar, ha meghallgat es ram figyel, majd ismet nekifut es megcsinalja jol. Minel tobbszor fordult ez elo, annal kisebb volt az ellenallas es egy ido utan mar o kerdezett, ha nem volt valamiben biztos.

Nem az onbizalmat akartam letorni, ezert mindig elmagyaraztam neki, hogy nem kell mindent tudni, vagy jobban tudni a masiknal, nagyon okos, de nincs olyan ember a vilagon, aki ugy szuletett, hogy mindent ertett. Az okos embereknek is tanulniuk kell, kulonben egy ido utan megakadnak.


Jah, mielott felre ertenel ez nem csak hazi kozben fordult elo, hanem az elet minden teruleten.

Pl szerinte x busszal kell menni es nem azzal, amit en mondok. Es allitotta, hogy igy van, de nem jon oda velem megnezni a terkepet a megalloban, mert o mar megnezte es tudja, hogy igaza van. Epp raertunk, igy felszalltunk a buszra, amit mondott. Persze, hogy rossz iranyba vitt, leszalltunk es visszamentunk. Nah, akkor mar odajott velem a terkephez es megneztuk egyutt, kiderult, hogy tevedett.

Elmagyaraztam, hogy ez nem baj, felnott ember is elnezi, neki 5 evesen nem kell gyors ranezessel megtalalnia a buszt. De ha hallgatott volna ram es megnezi meg egyszer, jobban, akkor mar fel oraja felszalltunk volna a jo buszra.

Ilyesmi van nalatok is?

2018. jan. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Nálam jobban senki le nem szarja a pontozásos baromkodást itt, de megdöbbentő, hogy a 4-es válaszoló szuper okfejtését 0%-ra értékelték, ezek szerint többen is. Jó nagy idióták vagytok, részvétem a gyerekeiteknek.


Kedves 4es jövök, felszálltam melléd a 0% vonatra :D

2018. jan. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

No, pl el szerettem volna neki magyarazni h miért ne világitson a zseblámpával sem az ő szemébe se a kisebbik tesoéba, mert elromlik vagy fájni fog a szeme.. pont reggel ugy belefutott a kezembe h belenyultam a szemébe és fájt neki...

mikor mondtam h hallgasson meg mondta h nem.. kérdeztem emlékszel reggel mikor sirtál?? akkor is fájt.. megfogadod a tanácsomat, megértetted? közli h nem!

2018. jan. 20. 11:01
 7/8 A kérdező kommentje:

jah amivel kiagyal!

kérdezek tőle vmit és nem hajlandó válaszolni, már majdnem üvöltök IGEN vagy Nem? nem válaszol és csak néz, mintha nem értené, van h bologat,persze nem engedek, mert választ akarok rendeset és mondja tényként h NEM MONDOM!!!!....

2018. jan. 20. 11:04
 8/8 A kérdező kommentje:
na azt még elfelejtettem, mellette van rendesen a hiszti is...
2018. jan. 20. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!